Чи варто заробляти на вагітності?

            Як ставитися до вагітних жінок?! Звичайно, із повагою і турботою. А ще можна спробувати з їх допомогою „позичити на вічне віддання” гроші у держави, як це іноді намагаються зробити нечисті на руку  особи.  Схема заробітку, здається, проста. Підприємець (приватне підприємство) оформляє на роботу вагітну жінку незадовго до декретної відпустки. Встановлює максимальну заробітну плату, за рахунок чого зростає середньоденний дохід працівниці, і після настання у такої особи страхового випадку, звертається за фінансуванням до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Суми фінансування при цьому можуть бути досить солідними – навіщо ж економити державні кошти?! І добре, якщо ця сума повністю потрапляє до жінки, яка збирається народити, а не осідає у левовій долі в кишенях підприємливих шахраїв! При цьому, щаслива несподіваним додатковим доходом майбутня породілля, і не задумується про можливу кримінальну відповідальність у разі, якщо афера якимось чином розкриється.   Для попередження таких випадків  ФСС з ТВП проводиться постійна робота з виявлення ознак зловживань при оплаті праці вагітних жінок перед настанням страхового випадку, зокрема, підвищення посадових окладів з недотриманням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів), що передбачено законодавством про оплату праці. Наприклад, коли працівниці перед настанням відпустки по вагітності та пологах встановлюється посадовий оклад вище, ніж у інших працівників і в окремих випадках навіть вище окладу директора. Як свідчать записи в трудових книжках таких вагітних жінок, професійного досвіду, а відповідно й підстав для встановлення високої заробітної плати вони не мають. Виконаний ними обсяг роботи не підтверджується ніякими первинними документами. Цілком очевидно, що у цому випадку йдеться про фіктивні виплати, відображені тільки на папері, а це тягне за собою відповідальність. Майбутня мама стає співучасницею злочину.                         .

            При обробці заяв-розрахунків щодо проведення фінансування допомоги по вагітності та пологах у великих розмірах, які значно перевищують середні по конкретному страхувальнику, робочим органом Фонду проводяться тематичні перевірки, до яких у разі необхідності можуть залучатися територіальні інспекції праці, а також інші відповідні служби та контролюючі органи. За підсумками таких перевірок звернення направляються в правоохоронні органи для відповідного реагування.

            Працівниками Здолбунівської МВД виявляються факти зловживання при нарахуванні виплат по листках непрацездатності, пов’язаних із вагітністю та пологами. Страхувальниками у 2012 р. (за результатами перевірок та рішеннями суду) повернуто до бюджету Фонду близько 40,0 тис.грн. До посадових осіб застосовано адміністративні штрафи. При цьому розглядається судовими органами справа щодо стягнення 45,0 тис.грн. неправомірних витрат по одному з товариств, зареєстрованих у Здолбунівському районі.

            Тож, можливо, іноді варто зайвий раз задуматись над тим, чи підуть по-шахрайськи зароблені гроші комусь на користь?!

 

 Сергій Гридін          Директор Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції ФССзТВП*

 

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети