Чи варто відстоювати свої земельні права?

У 2012 році до юристів РОГО «Комітет виборців України», члена Коаліції у сфері захисту права власності, за правовою допомогою з різних питань звернулося більш ніж 1500 людей. Серед цих звернень окремо можна виділити питання, що прямо чи опосередковано стосуються земельного законодавства. Так, фахівці організації в 2012 році надали 150 безоплатних правових консультацій громадянам із земельних питань, 223 – з питань набуття, використання та відчуження власності, в т.ч. землі; 51 – з питань успадкування майна й оформлення спадщини; 97 – з питань укладення різних договорів і їх виконання. Крім того, було надано 655 консультацій щодо реалізації права особи на судовий захист, у тому числі із земельних питань.

Як показує аналіз зазначених звернень, значна кількість порушень прав громадян виникає на етапі виготовлення документації із землеустрою, що замовляється для приватизації земельної ділянки.

Показовим прикладом такої проблематики може бути ситуація з мешканцем Рівного, який уже кілька років відстоює в різних інстанціях інтереси своєї дружини і дочки. Вони ще в грудні 2008 року уклали договори на виготовлення технічної документації з ДП «Центр державного земельного кадастру» Рівненська регіональна філія». Але вчасно, відповідно до умов і строків договору, документацію їм так і не виготовили.

Низка звернень до різних контролюючих органів у справі не допомогли. Тому юристи Рівненського КВУ неодноразово допомагали чоловіку відстоювати свої права в судовому порядку. Однак і суди також «футболили» цю справу. Врешті-решт її розглянув Рівненський міський суд у квітні 2012 року і вимоги позову частково задоволив.

Технічну документацію громадянину надали. Але в ній було допущено чимало технічних та інших помилок. Тож ставити свій підпис під таким документом було б неправильно. Тим більше, заново виготовлена документація не була підписана іншими відповідальними особами. На зауваження щодо вказаних недоліків документації реакції зі сторони Виконавця (філії ДП «Центр державного земельного кадастру») не було. На скарги замовника-споживача теж ніхто не відреагував.

Але навіть після кількарічної судової тяганини чоловік, з допомогою юристів Рівненського Комітету виборців, продовжує відстоювати свої інтереси. Він все ж таки до останнього сподівається, що в Україні можна і варто ефективно захищати свої права.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

П.С Від “Здолбунів CITY” додамо, що консультації експертів КВУ завжди актуальні, кваліфіковані. Ми також вдячні КВУ за консультації, що надаються для нашого видання.

У разі порушення ваших законних прав та інтересів, а також з метою ознайомлення зі своїми правами, ви можете безоплатно отримати інформаційну і правову допомогу в центрах права Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» в містах Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47.

Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Дні прийому громадян: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети