Чи реальна велодоріжка у Здолбунові?

вело_2Стало відомо, що внаслідок виділення державної субвенції та коштів з обласного та місцевого бюджетів у 2015 році заплановано проведення «Капітального ремонту дорожнього покриття вулиці Шкільна з транспортною розв’язкою по вулиці Шкільна-Шевченка-Паркова.»

(Мова йде про кошти в сумі близько 4 млн.грн)

Схема вулиці Шкільна:вело_1

 Шкільна – це достатньо пряма вулиця довжиною біля 1.5км, що сполучає в’їзд у Здолбунів зі сторони острозької траси та центр міста. Крім того, вулиця поєднує ряд важливих міських об’єктів, що створює жвавий рух на всій її протяжності протягом цілого дня:

  • Супермаркет «Колібріс»
  • Ринок «Катеринівський»
  • Школа №6
  • Будинок побуту
  • Школа №4
  • Будинок дітей та молоді

Зазначені об’єкти і споруди забезпечують значну частину функціонуванням нашого міста і проведення реконструкції цієї частини дороги дуже важлива й потрібна річ з огляну на жахливий стан дорожнього покриття.

Дана петиція має на меті удосконалити інфраструктуру міста, запланувавши розбудову велосипедної доріжки по всій протяжності вулиці Шкільна. Велосипедна доріжка – це частина дороги загального користування або самостійна смуга, призначена для руху велосипедів. Звичайно, створюються велосипедні доріжки, у першу чергу, для забезпечення безпеки дорожнього руху і «розведення» важкого моторного транспорту від легкого велосипедного.

Велосипедні доріжки – це поширена практика в усіх без винятку розвинутих країнах світу, серед яких Японія, Америка, Австралія, Канада, усі 28 країн Європейського Союзу та багато інших.

Велосипедні доріжки можуть мати різні конструкції, бути кладені як бруківкою, так і асфальтом, займати крайню, відділену від основної, частину дороги або бути побудованими за її межами, за бордюром, вздовж тротуару, відокремленими від тротуару і дороги зеленим насадженням чи газоном тощо. Для прикладу наведено кілька фотографій велосипедних доріжок у різних містах:вело_5 вело_4 вело_3

Причиною складання петиції про передбачення в технічній документації велосипедної доріжки є, у першу чергу, велика частка велосипедистів на дорогах міста, яка неодмінно збільшуватиметься із підвищенням вартості пального. Щодня крайню частину дороги використовують кілька тисяч велосипедистів. Об’їжджаючи ями та постійно повертаючи голову назад для пильнування можливої небезпеки зі сторони моторних ТЗ, велосипедисти перебувають у небезпеці здійснення невеликих чи серйозних ДТП. До того ж крайню частину дороги для руху на велосипеді використовують діти.

Цього року виникла надзвичайно виняткова нагода – виділення державної субвенції, коштів з обласного та місцевого бюджетів на «Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Шкільна з транспортною розв’язкою по вулиці Шкільна-Шевченка-Паркова.» (Наступна така нагода може випасти не швидко!).

Крім того, винятковість нагоди полягає в тому, що будівництво такої доріжки відбуватиметься одночасно з реконструкцією та не потягне за собою необхідності виділення додаткових коштів, оскільки доріжка буде проходити частиною міста, що так чи інакше підлягає реконструкції. Тому для її реалізації потрібна грамотна оптимізація вже виділених коштів. Ключовими пунктами, від яких залежить, буде місто мати доріжку чи не буде, є позиція й бажання відповідальних чиновників та інженерів, що братимуть участь у створенні технічної документації проекту.

Велосипедна доріжка, крім функції забезпечення безпеки дорожнього руху, є ще дизайнерським елементом, котрий значно покращить вигляд міста в цій частині. Якщо здолбунівчани зацікавлені в тому, щоб місто ставало красивим, безпечним, комфортним і європейським, ми повинні докласти максимум зусиль для реалізації проекту.

Сподіваюсь, що така ініціатива зацікавить багатьох містян. Також я чув, що Микола Орлов підтримує й заохочує такі дії. Сподіваюсь на його підтримку / консультацію з цього приводу.

Якщо це питання наштовхнулося на бажання щось змінити у місті деяких читачів цього сайту, прошу, давайте на зустрічі чи у окремо створеній гілці сайту обговоримо усі нюанси, можливості, перспективи, скоординуємо дії. Якщо до обговорення долучаться люди, котрі в рамках своєї професійної діяльності більше знають про те, «як» і «з чого» потрібно починати для реалізації таких ініціатив, то ми всі отримаємо від цього користь і збільшимо шанси на успіх ідеї.

На цьому етапі для подальшої комунікації і внесення пропозицій можна також використовувати у якості зв’язку е-мейл: saschyk@yahoo.de

Олександр (петицію незабаром розміщу через функціонал Народних Петицій від ЗС)

Від ЗС: паралельно розміщуємо цей матеріал в офіційній групі ЗС у ВК. До розмови запрошуємо і тут, в коментарях, і там. Чекаємо на Петицію від Олександра.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети