Чи підтримають здолбунівські депутати керівника-радикала на посаду директора музею

zbory_kucel (1)АПАРАТНІ ІГРИ, або ЧИ БУТИ МУЗЕЮ в ЗДОЛБУНОВІ?! Музей у наш час в більшості випадків  дійсно є візитівкою  сучасних міст і прогресивних сіл. Під час урбанізації населених пунктів – міста схожі між собою як діти-близнюки. Самою популярною  і вагомою аргументацією свого верховенства  та незаперечного  лідерства є, так би мовити, вік міста. Чим більший вік, тим «більша» історія, а отже і авторитет самого міста. Документальні докази свого так би мовити віку зазвичай в більшості сучасних міст зберігаються в музеях. На превеликий жаль в нашому рідному Здолбунові й до цього часу немає місцевого  історичного  музею. І невідомо,чи буде він у нашому місті взагалі.

Цей песимістичний висновок виник після засідання постійної комісії гуманітарного профілю Здолбунівської районної ради 10 липня цього року, яке відбулося напередодні чергової сесії райради. Одним із поточних питань засідання було затвердження кандидатури директора музею, з метою подальшого внесення його на розгляд сесії. Спочатку все проходило у штатному, так би мовити режимі. Начальник відділу культури і туризму РДА Олена Мазепа представила  Олега Тищенка, як кандидата на посаду директора  Здолбунівського  краєзнавчого  музею.

Як зазначила виступаюча, проблем при обговоренні даної кандидатури на попередній профільній комісії не  було. Мабуть, в принципі  і не могло бути. Враховуючи  його професіоналізм  та особистий вклад в популяризацію історії Здолбунова – кращої кандидатури не знайти. Після виступу  Олега Тищенка з програмою  та баченням роботи й розвитку здолбунівського краєзнавчого музею залишилась, формальність – голосування і перехід до інших поточних питань порядку денного. Але тут слово взяв голова районної ради пан Тимощук.

В кращому стилі апаратного чиновницького мистецтва він запропонував організувати затвердження кандидатури директора музею, згідно так би мовити дотриманням європейських демократичних принципів прозорості, на конкурсній основі з кількох кандидатур. Але тут можливо спрацював  «дух Майдану». Члени комісії толерантно і послідовно відбили апаратну головоломку. В результаті було проголосована постанова в редакції комісії про винесення на сесію пропозиції про призначення директором музею Олега Тищенка. «За»-  7 членів комісії з 9 присутніх. Двоє –«утримались». В тому числі ще один із ймовірних претендентів на цю посаду.

В більшості присутніх на засіданні виникло ряд риторичних запитань до голови райради. «Хто і що заважав оголосити  відкритий конкурс на посаду директора музею раніше?!». «Якщо ваша районна газета не в змозі опублікувати таку об’яву, то он-лайн ЗМІ можуть в цьому допомогти». «Скільки часу пройшло з дня прийняття рішення про створення музею? Що вже зроблено по його практичному втіленню  в життя?» «Чому вже провалено піврічне виконання Програми створення музею, прийнятої 12 грудня 2013 року?!»  Це – не риторичні запитання. Відповідь на них хотілось би почути на сесії районної ради при розгляді цієї проблематики. Вірніше – відповідь на основне питання. А суть його в тому, що ми зазвичай питаємо наших чиновників про їхні дії, але рідко питаємо про бездіяльність.

В даній ситуації остаточне рішення по призначенню директора музею залежить від усіх без виключення депутатів Здолбунівської районної ради. Залежить від позиції, як фракцій,так і особисто кожного депутата. Не виключено,що при голосуванні по даному питанню буде підведена так би мовити юридична база по конкурсній основі. Якщо це станеться, нема проблем. Відміняйте всі свої попередні призначення на посади без конкурсів з 12.12.2013р. і робіть все по закону.

Юрій Мельник, на фото Олег Тищенко у камуфляжі

Від ЗС: так побачив ситуацію автор, хоча у цій справі все не так просто. Приміщення немає, коли буде невідомо, а коли і буде то роботи там незміряно, щоб перетворити його на музей. Хоча музей потрібен однозначно. І ідеї чим його наповнювати, у якому напрямку працювати – теж багато і деякі вже озвучувались: краєзнавчий, відомі земляки Здолбунівщини.

Щодо претендентів. Є діючий керівник садиби М.Приходько, претенденти О.Буздиган  (його прізвище згадується депутатами неодноразово) та О.Тищенко, які ймовірно мають взаємну «симпатію» одне до одного, адже часто згадують свого опонента у кулуарних розмовах. Додають міцності цій симпатії і підозри в розповсюдженні пікантних листівок на О.Буздигана його опонентом та прибічниками Правого сектора, спікером і таким собі модератором якого позиціонується саме Олег Тищенко, діючий член партії УДАР. Чи всім до вподоби буде безумовно професійний краєзнавець але із такою радикальною компанією та поглядами покаже найближча сесія.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети