. Чи підлягає оподаткуванню сума страхового відшкодування | Здолбунів City

Чи підлягає оподаткуванню сума страхового відшкодування

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту фізичної особи за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП? З таким запитанням до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному останнім часом звернулося декілька платників податків. Допоможемо їм розібратись в оподаткуванні отриманого ними доходу.

Перш за все слід звернути увагу, що суми страхового відшкодування, які виплачуються за договором страхування рухомого майна, можуть як обкладатися ПДФО, так і не обкладатися. Усе залежить від того, хто в договорі вказаний вигодонабувачем. У даній консультації, виходячи із запитання платників, розглянемо порядок оподаткування сум страхового відшкодування у ситуації, коли вигодонабувачем є банк.

Так, відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), доходом з джерелом його походження з України є будь-який дохід, отриманий резидентом або нерезидентом, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Згідно із пп. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума страхового відшкодування, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання наступної вимоги:
під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій).

Однак, якщо умовами договору страхування рухомого майна, яке придбано фізичною особою у кредит, передбачено, що вигодонабувачем у разі настання страхового випадку є банк та сума страхового відшкодування перераховується страховою компанією банку, який за рахунок своїх коштів погашає частину кредиту платника податку, то згідно із абз. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ банк надає фізичній особі додаткове благо у вигляді погашення частини кредиту.

При цьому, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою 15% (17%).
Враховуючи вищевикладене, сума погашеного кредиту включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та оподатковується на загальних підставах.
При цьому банк повинен виконати усі функції податкового агента, встановлені Податковим кодексом.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама