Чи піде Здолбунівська райрада шляхом популізму своїх рівненських колег?

Рівненська райрада зайнялась «тупим популізмом»? Саме так вважає громадський активіст, експерт у комунальній сфері Сергій Пінчук. Як  повідомляв раніше інтернет-сайт «ВСЕ», Рівненська районна рада прийняла звернення до парламенту, щодо підвищення комунальних тарифів та наклала мораторій на розрахунки по нових тарифах за електроенергію, водовідведення та теплопостачання. Щоправда, на думку експерта, не мала такого права та й Рівненський район не має в тому нагальної потреби.taryfy

«Я не знаю, чи буває популізм витонченим, але в існуванні тупого популізму мене переконало рішення Рівненської районної ради про мораторій на підвищення тарифів.

15 липня на позачерговій сесії районна рада проголосувала за мораторій на підвищення тарифів на електричну енергію, природний газ, теплову енергію, гаряче та холодне водопостачання та водовідведення, а також про заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату. Із 1 липня, тобто заднім числом і до 1 жовтня. Запам’ятаймо цей часовий період.

Про пеню говорити не будемо – її і так заборонено нараховувати. На рівні закону. Розбираємо по окремо кожну з комунальних послуг, підвищувати яку заборонила райрада.

Електроенергія: останнє підвищення відбулося 1 березня, а наступне заплановано на 1 вересня. Тобто, платіжки з новими тарифами мешканці отримають вже після 1 жовтня. Природний газ: остання зміна вартості газу відбулася 1 травня, і навіть у бік зниження. Якщо раніше споживачі у літній період мали сплачувати 7,188 грн./куб., то тепер 6,879 грн. До 1 жовтня ніяких змін не планується.

З опаленням, холодним водопостачання та водовідведенням взагалі не зрозуміло, адже тариф на ці послуги в межах району встановлює… Рівненська районна рада. Тобто, це вони самі на себе мораторій наклали, чи як? Та на здоров’я, скільки завгодно, адже при бажанні вони самі свій мораторій і обійдуть. Ось наприклад, минулої сесії 17 березня ц.р. районна рада погодила не підвищення тарифу для КП «Рівнерайкомуненергія», а КОРИГУВАННЯ. Та ще й запровадила цей новий збільшений тариф заднім числом – з 1 січня.

Так само і зараз районні депутати можуть спокійно «відкоригувати» тариф для свого КП в сторону збільшення – і ніякого порушення свого ж мораторію. І на останок – послуга з постачання гарячої води та водовідведення. Як можна накласти мораторій на те, чого не існує? В Рівненському районі немає такої послуги для населення у жодному з населених пунктів!

Так на що ж наклали мораторій депутати районної ради? Висновок простий: ніхто з них не переймався тим, що насправді голосують. Напевне, депутати діяли по тупій вказівці «зверху» від своїх партійних босів. Чому тупій? Бо рішення Рівненської районної ради про мораторій слово в слово повторює рішення Київської міськради.

Порівняйте і рішення, і пояснювальну записку до нього – копія. Раз у Києві заборонили подорожчання гарячої води – значить і ми заборонимо.

Але найгірше те, що за словами депутатів райради, цей мораторій було ухвалено одноголосно. Ось це мене насправді лякає, бо я знаю: серед них є достойні та адекватні люди. Що сталося з ними? Невже тупий популізм впливає не тільки на необізнаних виборців, а й на фахових та порядних народних обранців?» – прокоментував рішення Рівненської районної ради Сергій Пінчук.taryfy_1

Виходить, що місцеві ради вважають, що вправі вибирати, яке з рішень центральної влади виконувати, а яке ні. Це з  одного боку. А з іншог, тоді б місцеві ради мали б розглянути й зміни до бюджету. Адже якщо вони вже втручаються у  господарську діяльність то мають передбачити в бюджеті кошти, за рахунок яких компенсуватимуть збитки спричинені різницею в тарифах.taryfy_2

20 липня сесія Здолбунівської районної ради, яку очолює представник партії, яка найактивніше зараз говорить про тарифи. Чи підуть Здолбунівські колеги-депутати рівненських шляхом популізму чи виберуть іншу форму турботи про своїх виборців ми дізнаємось після голосування у найближчу середу. Поки що запропонований проект рішення здолбунівчан відрізняється від рівненського варіанту і в значно професійнішу сторону.

Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети