. Чи має право ЖЕК, будинкоуправління укласти угоду заднім числом | Здолбунів City

Чи має право ЖЕК, будинкоуправління укласти угоду заднім числом

dogovirЩодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді. Співпраця й стосунки ОСББ та мешканців.

На запитання відповідають експерти «України Комунальної».

Питання. Чи має право ЖЕК (у Здолбунові будинкоуправління) укласти угоду із мешканцем заднім числом?

Відповідь. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини  між  учасниками  договірних  відносин  у  сфері житлово-комунальних послуг  здійснюються  виключно  на  договірних засадах.

Відповідно до ст. 26 цього ж Закону істотними умовами договору на надання  житлово-комунальних послуг є:  1) найменування сторін;  2) предмет договору;  3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;   4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги; 5) порядок  перерахунків  розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання  або  надання  не  в  повному  обсязі, зниження їх якості; 6) права та обов’язки сторін; 7) порядок контролю та звіту сторін; 8) порядок  вимірювання  обсягів та визначення якості наданих послуг;  9) визначення точок розподілу,  в яких відбувається  передача послуг від виконавця/виробника споживачу;  10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); 11) умови  доступу  в  квартиру,  будинок,   приміщення,   на земельну  ділянку  для усунення аварій,  неполадок,  огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку; 12) порядок здійснення ремонту; 13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;  14) порядок вирішення спорів;  15) перелік форс-мажорних обставин;  16) строк дії договору;   17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору; 18) дата і місце укладення договору.

Крім  істотних  договір  може містити інші умови за згодою сторін.  Це означає, що якщо сторони домовилися про умову договору та досягли згоди, то вона стає обов’язковою для обох сторін договору. Отже, якщо Ви погодились і підписали договір про надання житлово-комунальних послуг, в якому зазначена інша дата набрання чинності та вступу в дію договору, ніж дата його укладання, то датою виникнення зобов’язань по договору вважається погоджена дата. Якщо Ви не підписали цей договір, то Ви маєте право оформити протокол розбіжностей до цього проекту договору і запропонувати альтернативну дату виникнення зобов’язань за запропонованим проектом договору.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама