Чи легко працювалось здолбунівчанці на ДВК?

154_2На адресу ЗС надійшов надзвичайно цікавий коментар – допис про роботу звичайної ДВК у 154 окрузі. Те, про що багато говорилось, тепер завдяки пані Тетяні буде відомо всім. Чи так це все – прокоментуйте.

Можливо, я пишу запізно: тільки відійшла від роботи в ДВК. Шановні виборці, член ДВК за свою роботу отримує від держави добові – 274 грн., в які входить – кілька разів бути присутнім на зборах комісії до виборів, підготування власними руками приміщення перед голосуванням і після (збір-розбір кабінок, урн, зняти-розвісити агітаційні плакати), рознесення іменних запрошень по будинках виборців, на яких відсутній номер і де часто живуть неприв’язані собачки, ну й сама робота в день і ніч виборів!

І ще плюс – витрати на харчування, бо важко сидіти голодним 24 год, а то й більше! З кожним виборцем слід бути привітним, іноді відповідати на безглузді запитання й закиди! А потім необхідно бути уважним під час підрахунку голосів. То скажіть, будь ласка (тут у коментарях був закид, стосовно “тітоньки”, яка за когось ставить плюсик – це, напевне, в соцмережах щось коментували. Прим.ЗС), яка нормальна людина за 274 грн буде порушувати Закон України в інтересах якогось з олігархів, якому начхати на неї особисто, аби тільки влізти у ВРУ?!!!!

Так, деякі члени ДВК отримують додаткові бонуси від штабів Порошенка, Тимошенко, Тягнибока, Удару (перерахувала тих, про кого мені достеменно відомо), але, на мою думку, люди отримують ці кошти заслужено, за свою роботу, за контроль інших членів комісії, але ні в якому разі за якісь порушення!!!!!!!!!!!! Якщо ці олігархи можуть собі дозволити такі витрати, то чому б простим людям їх не отримати. Це не такі великі суми, як хтось може собі подумати. До повного щастя на дільницях було так холодно, що, мабуть, в декого з членів ДВК більше витрат піде на ліки, ніж прибутку від роботи.

Ще, перебуваючи під враженням, додам кілька слів:

1) Я вважаю, що кандидати замість безкінечної телевізійної реклами з обіцянками могли б раз на годину в телевізійному повідомленні пояснити виборцям, щоб не кидали пусті бюлетені в урну, щоб не забували окуляри, якщо недобачають, бо член ДВК і спостерігач не має права нічого у виборчому бюлетені показувати, і, звісно ж, паспорт громадянина України!!! (Не цікаво вислуховувати, що чому я, ветеран праці, не можу проголосувати за пенсійним, навіщо я стільки років працювала на державу…або з обуренням: ну, чому закордонний не піде?(((…)

2) Також, на мою думку, раціонально було б встановити перерву на обід, тому що працівники ДВК також люди, які хотіли б хоч 30 хв. змінити обстановку і “просвітлити” мізки.

3) Хотілося б звернутись до представників штабів політичних сил з такою порадою: якщо людина йде працювати перший раз у комісію, не рекомендуйте її особу на голову комісії, заступника чи секретаря. Це важка й відповідальна робота, без досвіду впоратися важко, нехай спершу побуде просто членом ДВК, ознайомиться з обов’язками керуючого складу, а тоді подумає: впорається чи ні вона з написанням без помилок протоколів й організацією роботи комісії, якщо в деяких випадках ваші представники не вміють грамотно писати, не знають, що й де писати, і не вміють вести засідання!!! А також у декого погано з увагою й з математикою, тому цього разу майже всі здолбунівські комісії рахувалися до ранку, а це реально зробити за 2-3 год. після закінчення голосування! А ще потрібно встановити вікові обмеження. Зі всією повагою до людей похилого віку, їм в переважній більшості важко витримати передбачені роботою в ДВК навантаження!!!!

4) Ну, й останнє зауваження до роботи ОВК. Це взагалі окрема тема, там створено нелюдські умови, після поїздки в ОВК, як після пологів, усі говорять, що більш ніколи не підуть в керівний склад ДВК:)))) Там терміново потрібні люди для контролю черги, бажано правоохоронці, видача пропечатаних ОВК порядкових номерів комісій на здачу протоколів і оголошення в рупор комісій, які заходять і які готуються для початку:)
Дякую за увагу, хто прочитав мій коментар!

Тетяна Дмитрієва

А тепер поточна ситуація з підведенням підсумків голосування. Станом на 16-ту годину ситуація із кандидатами – мажоритарниками по Рівненській області така (див прінт-скрін). Пораховано 100% протоколів лише по м.Рівне, де переміг представник Свободи п.Осуховський. У 154-му окрузі на пару сотень голосів попереду голова Дубенської райради п.Дехтярчук. Цікава ситуація у 156 окрузі, де зі сміттєвого люстраційного баку (пам’ятаєте, як цього посадовця відразу з сесії занесли до смітника?) першість веде заступник голови Рівненської облради О.Данильчук.

результати_16годВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети