Чи існуватимуть районні державні адміністрації і районні ради?

рдаУ міру розвитку об’єднаних громад існування районних держадміністрацій і райрад зводиться до зменшення їхніх функцій — дуже багато що залежить від змін в Конституцію.

Райрада, маючи власний виконком, повинна чітко розуміти свої функції, зауважив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Зубко. Функції райради, яка залишається на території, де вже є декілька територіальних громад, — тільки в координації роботи загальних об’єктів, що належать декільком об’єднаним громадам одночасно.

Йдеться про районну лікарню, комунальні установи. Або про формування концепції ремонту доріг. Дорога місцевого значення може проходити через декілька територіальних громад і виникає питання: одна громада виділяє кошти на ремонт, а інша не передбачає їх виділення у своєму бюджеті. В цьому випадку просто необхідно скоординувати зусилля громад, і важливо, щоб голови громад входили по посадах у виконкоми райрад.

Чим більше громад, тим більше необхідно скорочувати адміністрації, щоб уникнути дублювання функцій. Не може районне управління освіти керувати опорними школами в об’єднаних територіальних громадах, якщо там вже практично самостійно вирішуються усі питання. Та і субвенція на освіту вже безпосередньо йде до бюджету об’єднаної громади, а не району. Дублювання функцій необхідно прибирати, поки що ми робитимемо це в ручному режимі, але все-таки чекаємо змін в Конституцію. Тоді у нас усі питання вирішаться автоматично.
Джерело:http://xn--90aabdigg9a0ab4ch0a1k.xn--j1amh/news/chi_isnuvatimut_rajjonni_derzhavni_administratsiyi_i_rajjonni_radi/Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети