Чи готові мешканці впливати на вибір назви власної вулиці?

За 10 днів ще декілька вулиць Здолбунова пропонуються до заміни їх назв. Якщо до депутатського дня і сесії, яка запланована на 16 березня від мешканців ніяких пропозицій не надійде то вулиці будуть перейменовані так як значиться у проекті рішення. Щоправда по вулиці Льва Толстого є ще дві пропозиції, одна від мешканців самої вулиці-не перейменовувати її, інша від колишньої вчительки, яка на своєму блозі пропонує змінити  назву на іншу і серед варіантів на… Леопольда фон Захер – Мазоха. Кожному, як то кажуть своє. Пропонуйте свої варіанти і обгрунтовуйте їх.перейменування вулиць

В Українському інституті національної пам’яті наголошують, що у разі, якщо при перейменуванні населеного пункту або вулиці у виконання закону “про декомунізацію” у громадян змінилася адреса місця проживання, вносити зміни в паспорт, а також документи про власність на нерухомість і техталони на автомобілі та номерні знаки не треба. (від ЗС: А якщо змінювати назви вулиць, які НЕ МАЮТЬ відношення до декомунізації то жителям вулиць це теж не буде нічого коштувати??)

Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Водночас у документі зазначено, що люди можуть поміняти дані про зміну місця проживання в паспорті громадянина Україна “хіба що в тому у разі, коли тоталітарна назва в документі вас абсолютно дратує”.

В Українському інституті національної пам’яті зазначили, що такі зміни можна внести в паспорт, коли буде зручно – “наприклад, по досягнення віку, коли в паспорт необхідно вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання”.

В інституті також спростували твердження, що у зв’язку з перейменуваннями необхідно буде змінити документи про власність на нерухомість.

“Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто”, – йдеться в документі.

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, в яких зазначено старі назви, залишаються дійсними. Зміни в них необхідно буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок або інше майно. У такому разі в документах, які оформлятимуть на нового власника, вже буде зазначено нову назву.

“Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно”, – додали в інституті.

Окрім цього, в Українському інституті національної пам’яті пояснили, що не потрібно буде міняти техталони на автомобілі та номерні знаки.

“Власникам автомобілів нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля. Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено”, – наголосили в інституті.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети