Чи бути реабілітаційному центру для ветеранів АТО в Здолбунові?

2.2008 рік після завершення ремонтівВ 2003 році новостворена на той час громадська організація фізкультурно-оздоровчий реабілітаційний клуб «Тонус»  поставила перед собою амбітний план створення в м.Здолбунів оздоровчо-відновлювального центру. Заручившись підтримкою міського голови (на той час Олександра Цапіна), група ентузіастів взялася впорядковувати відведене для цього приміщення колишньої залізничної лазні по вул. І. Гончара, 16.1.2003 рік до початку будівництва 3.багато робіт проводилося власними зусиллями волонтерів

З 2003 по 2008 роки активістами ГО «Тонус», МГО «YMCA Здолбунова», підрядником ПП «Сільбуд», за сприяння та підтримки міської ради було проведено величезний об’єм робіт. Було залучено десятки волонтерів для прибирання тонн сміття, організовано проведення громадських робіт, підготовлено томи проектної та дозвільної документації, залучено кошти з міського, районного та обласного бюджетів, матеріали благодійників, власні кошти та кошти приватних інвесторів. За рахунок державної програми на території було встановлено комплекс вуличних тренажерів. Долучився до створення центру і міжнародний фонд «Відродження» в рамках реалізації грантового проекту «Наше  здоров’я – спільна турбота».

Як наслідок кооперації зусиль громадських активістів, місцевого самоврядування, та виконавчої влади наприкінці 2008 року фізкультурно-оздоровчий центр «Тонус» прийняв перших відвідувачів.

Без перебільшення можна сказати, що на той час центр став осередком оздоровлення та проведення дозвілля в частині Здолбунова, яку прийнято називати «за мостом». Проходили зайняття з аеробіки, східних танців, настільного тенісу, настільного хокею, працювали гуртки для маленьких діточок та їхніх мам, секції людей з особливими потребами, проводилися різноманітні  спортивні змагання  та інші заходи. Надавалися послуги лазні та душових.4.заняття з аеробіки. Іноді зал не вміщував всіх бажаючих 5.дитячий клуб Сонячний зайчик 7.змагання Повір у себе 2008 6.тренажери улюблене місце відпочинку дітвори

На жаль, в 2013 році міська рада розірвала договір про співпрацю з ГО «Тонус» та здала в оренду належні їй приміщення.  Важко судити про потребу чи доцільність такого кроку, але факт залишається фактом – з того часу і до нині на воротах оздоровчого центру висить здоровенний амбарний замок. Як на мене, єдиним плюсом цього кроку є близько сорока тисяч грн. орендної плати, яку  міське будинкоуправління, напевно, отримало за три роки.

Буремні події в Україні  останніх років відсунули дещо на  другий план питання роботи фізкультурно-оздоровчого центру «Тонус».

Зараз з  війни почала приходити демобілізовані бійці. Вони згуртувалися, створили свою організацію, яка стала вирішувати нагальні проблеми ветеранів АТО. А проблем багато і одна з них – це проблема спілкування, проблема відновлення та реабілітації після отриманих фізичних та психологічних травм.  Тому в активістів ветеранської організації і з’явилася ідея  створити в Здолбунові центр фізичної та психічної реабілітації ветеранів АТО. І, запропонували вони для цього використати згадане  вище приміщення по вул. І. Гончара, 16. Адже там є можливості розмістити невеличкий спортзал, басейн, кімнату  для медичних маніпуляцій та масажу, парну, кімнату психологічного розвантаження. До речі, попередній договір оренди приміщення закінчився ще в вересні 2015 року, і воно, практично, залишилося без нагляду.

З таким проханням ще в січні ц. р. голова ГО «Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО(УВО)  В. Багамедов звернувся до балансоутримувача –  КП «Міське будинкоуправління».

Будинкоуправління, у звичному для себе стилі,  написало нічого не зобов’язуючу відписку, що ніби то жодної діяльності здійснювати в приміщенні неможливо, бо не здано в експлуатацію. Тобто з листа абсолютно не зрозуміло чи підтримують таку пропозицію чи ні. І, взагалі, скільки часу займе вирішення питань, які заважають експлуатації приміщень – місяць, рік, два роки?

При тому, що в усних розмовах і міський голова І. Ольшевський і секретар міської ради В. Капітула стверджують, що така ідею їм імпонує  і обіцяють допомагати.

Якщо це правда, і їх завіряння щирі та є бажання реалізувати цей проект, то на мою думку, потрібно швидко та не зволікаючи вирішити ряд  питань, і в першу чергу:

  • оплатити за проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування, який давно вже виготовлений ПП «Рівнеелітзем», та подати його на затвердження сесії міської ради;
  • внести зміни в положення про оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Здолбунів, з метою створення пільгових умов щодо оренди для організацій учасників бойових дій;
  • прийняти принципове рішення, щодо перспективної можливості передачі в оренду для  спілки  учасників бойових дій приміщення для створення центру фізичної та психічної реабілітації ветеранів АТО.

Якщо на черговій сесії міської ради в березні оперативно вирішаться ці питання – це й буде показником бажання  міської влади піти на зустріч ветеранам АТО та створити в місті центр фізичної та психічної реабілітації ветеранів АТО.

 У іншому випадку це буде лише класичне затягування та заговорювання. Адже ці питання всі сесійні, а слідуюча сесія коли? Через 3 місці?..

Закликаю всіх депутатів міської ради, всіх небайдужих жителів міста вникнути в проблему та підтримати ініціативу наших ветеранів.

Панасюк О. О.

Голова ГО ФОРК «Тонус»Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети