Чи буде з нового року на Здолбунівщині поліція?
У контексті реформи місцевого самоврядування розроблено проект Закону України «Про поліцію місцевого самоврядування», метою якого є створення законодавчих передумов для удосконалення охорони правопорядку на основі його децентралізації – передачі окремих повноважень з охорони громадського порядку тощо до відання місцевого самоврядування.
Законопроект пройшов обговорення у експертному середовищі і згодом буде винесений на громадське обговорення. Лише після цього зазначений законопроект буде подано на розгляд у Верховну Раду України.
Реформа місцевого самоврядування та децентралізація повноважень дасть можливість містам загальнодержавного, обласного значення, а також районним радам утворювати поліцію місцевого самоврядування. Проект закону «Про поліцію місцевого самоврядування», розроблений Мінрегіоном у співпраці з експертним середовищем Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» та Асоціації міст України, обговорили представники Міністерства внутрішніх справ, експерти ОБСЄ, Програми Ради Європи, представники асоціацій органів місцевого самоврядування.
Розробники законопроекту дали визначення терміну «поліція місцевого самоврядування – це спеціальний правоохоронний орган в системі місцевого самоврядування, що створюється міською (міста загальнодержавного, обласного значення), районною радою чи місцевими радами кількох сусідніх адмінтеродиниць (в межах однієї області) з метою виконання повноважень місцевого самоврядування щодо забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
Структуру та чисельність поліції буде затверджувати відповідна рада. Така поліція не входитиме до структури територіальних органів МВС України, а підпорядковуватиметься раді, яка прийняла рішення про її створення.
Передбачається, що завдання поліції місцевого самоврядування включатимуть три групи. До першої входять завдання, що передаються від МВС України в процесі децентралізації управління у сфері охорони правопорядку – забезпечення виконання окремих адмінстягнень; охорона громадського порядку, профілактика правопорушень; охорона комунальних об’єктів.
До другої групи входять завдання – забезпечення виконання рішень відповідної ради, надання правової допомоги членам територіальної громади, органам місцевого самоврядування. Третя група завдань – сприяння МВС України, іншим правоохоронним органам у їх діяльності на території юрисдикції ради.
Проектом закону передбачено унормування питань кадрового, матеріально-технічного, фінансового забезпечення поліції місцевого самоврядування.
І міжнародні експерти, і представники органів місцевого самоврядування в ході обговорення законопроекту зійшлися на думці, що необхідність створення в Україні поліції місцевого значення назріла давно.
За матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
Від ЗС:
Функції місцевої поліції мають виконувати нові люди, яким спокій рідного міста та його благоустрій важливіші за міністерські інструкції. Тому туди в першу чергу мають піти самооборонівці з громадських формувань Здолбунівщини. Ключова фраза -фінансування з місцевих бюджетів. Якщо фінансування буде без додаткових його джерел (кількості і величини податків і зборів, що залишатимуться на нашій території) то ніякої поліції не буде. Дивною виглядає прив’язка до районних рад. Найбільша концентрація людей в містах, тому логічно було би щоб всі міста мали муніципальну поліцію і в селах по місцевому шерифу. А такий собі поліцейський кортеж, який буде за день встигати лише об’їхати всю територію то лише і буде займатися тим, чим займається нинішня міліція – фіксуванням та протоколюванням скоєних порушень та злочинів.
ПОЛІЦІЯ має бути такою, щоб у формі він чи у штатському але по всьому вигляду поліцейського, його мові, рухам, діям було видно що це людина яка стоїть на стажі ЗАКОНУ, а не прийшла потрусити мєлочі.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.