. Чому знищують Здолбунівський район | Здолбунів City

Чому знищують Здолбунівський район

Мізоч_лісники (2)Вчора, 12 червня у Мізочі Здолбунівського району відбулась зустріч на якій були присутні працівники держспецлісгоспу Здолбунівсього району, підприємства «Лісовик», представник управління лісового та мисливського господарства Рівненської області, голова профспілки працівників лісового господарства області, голови Здолбунівської районної ради, адміністрації, Мізоцької селищної ради та депутат Рівненської обласної ради.Мізоч_лісники (3)

Мета зустрічі – обговорити наказ про ліквідацію здолбунівського держспецлісгоспу та дерибан здолбунівських лісів між двома сусідніми районами та потенційне безробіття 60 працівників лісової галузі в районі.

Насправді мета зустрічі ще глибша – знайти пояснення хто і чому знищує Здолбунівський район як адміністративну одиницю взагалі і що це за система державної влади в Україні при якій якесь галузеве відомство визначає кого звільняти кого ні і до кого передавати ліси територіальної громади. Це все рівно якби Міністерство сімії та молоді видало наказ розформувати сім’ї Здолбунівського району і чоловікам перебратись в Острозький район, а жінкам у Рівненський….

Суть виступів на зустрічі тезово. Більше буде на відео.

Працівники: це наш район, це наші ліси, ми отримуємо грошей небагато від мінімалки до 2000 грн в місяць, але альтернатива цьому лише безробіття. Більше працевлаштувати у Мізочі 60 чоловік буде нікуди. Тому ми проти ліквідації наших підприємств

Олег Ткач  -начальник відділу лісового та мисливського господарства Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства:

У цілому по лісовій галузі зарплати вищі ніж у Мізочі. Є рішення про передачу цілісного майнового комплексу СЛАПу до держлісагенції, тому треба обєднувати ліси, але при цьому щоб не постраждали працівники діючих підприємств. Як тільки ТОВ «Лісовик» оформить необхідні документи тк зразу зможе розширити свою і діяльність і переробляти закплену сировину якщо не буде вистачати своєї після того, як відійдуть ліси СЛАПу.

Олександр Сідлецький  – голова Рівненської обласної організації профспілки працівників лісового господарства:

Треба розуміти що є накази, розпорядження але є і люди. Тому вам працівникам треба добре подумати який шлях обрати, але до тих пір поки ви самі не оберете його і добровільно не визначитесь то жодну людину не дамо образити. Але треба зареєструвати цей наказ протягом трьох днів, інакше п.Олег може отримати догану, що не дотримався букви закону. А ви думайте, міркуйте, профспілка на вашій стороні.

Олександр Бухало – голова Здолбунівської РДА: Буду негайно просити зустріч у губернатора і ставити питання про недопустимість ліквідації спецлісгоспу у такий спосіб як запропоновано. Ліси сусідам-люди на вулицю. Ми промисловий район у нас високі планові показники формування доходної частини бюджету і такі підприємства як ваше його наповнюють. Які в мене можуть бути мотиви добровільно відмовитись від районних податків? Жодних.

Висловив свою підтримку людям і Мізоцький селищний голова, але найбільш емоційними, грунтовними і з справжніми акцентами на тому що відбувається були виступи голови Здолбунівської райради Василя Тимощука та депутата облради Олександра Андріюка.

Мізоч_лісники (4)

Богдан Похилюк, селищний голова

Василь Тимощук навів цілу багаторічну переписку між районною владою та представниками лісової галузі, обласним регіоналівським керівництвом, де неодноразово піднімались питання створення національного парку на території Здолбунівського району. Створить його створили, в нього увійшла більша ландшафтна частина саме із Здолбунівщини, а управління парком створили чомусь у Острозі. Виступали депутати за створення комунального закладу до якого передати УСІ ліси району, щоб громада могла керувати їм і вирішувати його долю.  Адже підприємства лісової галузі на Здолбунівщині прибуткові і дають до бюджету по півмільйона податків щороку. Так ні, жодної позитивної відповіді на такі ініціативи район не отримав, мало того відчувається саме ігнорування вирішення цього питання на користь громади району. Постійно йде лобіювання процесу розвалу не лише лісового господарства Здолбунівського району, а й району як такого.

Укрпошту забрали до Острога, тепер газети з Рівного потрапляють у Здолбунів через Остріг і це вже не анекдот, а правда, залізницю розшматували. Сама вона як знаходилась фізично так і знаходиться у Здолбунові тільки от люди приписані до Львова, Ківерець, Ковеля там же осідають і податки, а Здолбунову залишається лише мазута, лінії високої напруги і небезпечні колії з переїздами.Мізоч_лісники (5)

Василь Тимощук запитав Олега Ткача: Ви можете показати такі ж десятки сторінок які свідчать про те, що ви хочете саме захистити людей? Ні, а я можу, тому я вам не вірю. Не потрібні нам реорганізації, що погіршують ситуацію.

Емоційною і однозначною в сторону захисту району та лісників був і виступ, а скоріше серія міні виступів Олександра Андріюка.

Він теж не розумію для чого нищать район і що це за децентралізація влади, коли сама місцева влада не може вплинути на те, щоб належні на території району природні ресурси кудись адміністративно переписувались. Як це ходити у Здовбиці чи Мостах по лісу, який належить Острогу?? Депутат розповів як теж був присутнім особисто на зустрічах обласного рівня із головою ОДА включно де чітко і однозначно висловлювалась позиція по виведенню активів із району в інші райони. Чому? Лобіювання, кумівство, ручне управління і штучне створення ситуації, коли один район кращий за інших по показниках намальованих на папері.Мізоч_лісники (1)

Всі присутні і президія включно (здолбунівчани) підписали звернення про неприпустимість ліквідації здолбунівської лісової галузі

Емоції зашкалювали, тому мало хто стримував прості і прямі слова які напрошувались при цьому. Здолбунівщину нищать. Без будь-яких наукових обгрунтувань та думки громади.

Олександр Андріюк в кінці зустрічі ще задав одне запитання вже буквально атакуючи обласних заїжджих  гостей:

Чому на Гурбах, нашій Здолбунівській святій землі острозьке підприємство випалює нашу деревину без дотримання пожежних норм і хто дав їм право це робити? Питання залишилось без відповіді як і те кому вигідно колотити громаду району і лісників зокрема.

Сьогодні сесія Рівненської обласної ради. Депутат пообіцяв внести питання неприпустимості ліквідації СЛАПу району в порядок денний сесії. Про розвиток подій будемо інформувати читачів ЗС.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Alex

  Виходить так, що обласне керівництво за вказівкою зверху таки далі проштовхує ідею адміністративної реформи, згідно з якою Здолбунівський район має підпорядковуватися Острозькому.
  Яка тут логіка? Та ніякої. Починаючи з кількості населення (і в Здолбунові, і в Здолбунівському районі в півтора рази більше населення в порівнянні з Острогом і Острозьким районом), і закінчуючи промисловим потенціалом, який у Здолбунівському районі на порядок потужніший, ніж в Острозькому.

  Хто б там що не казав, але заводи, підприємства та залізниця у Здолбунові не менш важливі для країни, ніж академія і замок в Острозі. Однією історією і освітою ситий не будеш, Україні потрібна дієва економіка, ТОМУ район МАЄ право на повноцінне існування.

  Автор у статті ще не згадав про Здолбунівську санстанцію, яка тепер знаходиться у Клевані. Це яка недолуга державна політика має бути, щоб 55 000 жителів району їздили у Клевань, бо бачите їхнім 8 тисячам чоловік у Здолбунів їхати далеко, а як нам до них – то можна!!!
  Тут не тільки здолбунівський лісгосп відстоювати треба, а й санстанцію також. Надіюся, що нова влада в країні буде далекогляднішою в таких питаннях, ніж їх попередники.

  Далі, є ще купа питань по Здолбунівській ЦРЛ, там теж лихоманить їх, хочуть відділення переносити до Острога, зокрема роддом. Та невже в майже двічі меншому за населенням Острозі народжується більше дітей, ніж в Здолбунові? Звичайно, що ні. То чому наші жінки та матері тепер повинні їздити туди народжувати? Хто забазпечить належні умови породіллям в умовах подвійного навантаження з двох районів і хто гарантуватиме неупереджене ставлення до чужих здолбунівчан, яких чекатимуть там з “відкритими обіймами”? І насамкінець, хто буде фінансувати пальне для швидких, щоб довозити туди людей?

  Можна резюмувати, що район таки дійсно знищують, і в кінці-кінців, коли всі ключові інстанції будуть передані або в Рівне або в Острог, посадовці гарненько так оголосять, що у зв’язку з тим, що у районі вже немає чим керувати, краще буде його приєднати до Острога і так буде краще для всіх.

  Тому, якщо не хочете, щоб у ваших дітей у прописці паспорті писало “Острозький район”, то треба діяти і відстоювати свою громаду!!! Є приклади, коли в інших населених пунктах була схожа ситуація з так званою “оптимізацією”, наприклад, з дубенським іподромом, деякими іншими закладами у Дубно, і місцеві жителі їх відстояли.

  Щоправда, був і позитивний випадок і зі Здолбунівським відділенням укрпошти на вул. Лесі Українки. В Острозі вирішили, що його треба закривати (дарма, що відділення знаходиться в густонаселеному районі міста – та хіба вони знають що це таке? в Острозі і багатоповерхівок толком немає) – так от, голова відділення їздила в Острог, в Рівне і таки відстояла відділення!

  Шум треба піднімати, активно діяти і тоді почують, а не так як здали Здолбунівську райСЕС. Якщо просто говорити вдома на кухні – з’їдять, вилізуть на голову і ще мало буде!

 • Це вже взагалі якійсь дурдом. Якщо такий стан речей, чи не пора зробити невеличкі мітинги біля адміністрацій Рівного і Острога в стилі -“Скільки можна? Ви о#уєлі!”

 • Микола Погонський

  “Маразм крепчал” такими темпами в нас нічого незалишиться.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама