Чому знищують Здолбунівський район

Мізоч_лісники (2)Вчора, 12 червня у Мізочі Здолбунівського району відбулась зустріч на якій були присутні працівники держспецлісгоспу Здолбунівсього району, підприємства «Лісовик», представник управління лісового та мисливського господарства Рівненської області, голова профспілки працівників лісового господарства області, голови Здолбунівської районної ради, адміністрації, Мізоцької селищної ради та депутат Рівненської обласної ради.Мізоч_лісники (3)

Мета зустрічі – обговорити наказ про ліквідацію здолбунівського держспецлісгоспу та дерибан здолбунівських лісів між двома сусідніми районами та потенційне безробіття 60 працівників лісової галузі в районі.

Насправді мета зустрічі ще глибша – знайти пояснення хто і чому знищує Здолбунівський район як адміністративну одиницю взагалі і що це за система державної влади в Україні при якій якесь галузеве відомство визначає кого звільняти кого ні і до кого передавати ліси територіальної громади. Це все рівно якби Міністерство сімії та молоді видало наказ розформувати сім’ї Здолбунівського району і чоловікам перебратись в Острозький район, а жінкам у Рівненський….

Суть виступів на зустрічі тезово. Більше буде на відео.

Працівники: це наш район, це наші ліси, ми отримуємо грошей небагато від мінімалки до 2000 грн в місяць, але альтернатива цьому лише безробіття. Більше працевлаштувати у Мізочі 60 чоловік буде нікуди. Тому ми проти ліквідації наших підприємств

Олег Ткач  -начальник відділу лісового та мисливського господарства Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства:

У цілому по лісовій галузі зарплати вищі ніж у Мізочі. Є рішення про передачу цілісного майнового комплексу СЛАПу до держлісагенції, тому треба обєднувати ліси, але при цьому щоб не постраждали працівники діючих підприємств. Як тільки ТОВ «Лісовик» оформить необхідні документи тк зразу зможе розширити свою і діяльність і переробляти закплену сировину якщо не буде вистачати своєї після того, як відійдуть ліси СЛАПу.

Олександр Сідлецький  – голова Рівненської обласної організації профспілки працівників лісового господарства:

Треба розуміти що є накази, розпорядження але є і люди. Тому вам працівникам треба добре подумати який шлях обрати, але до тих пір поки ви самі не оберете його і добровільно не визначитесь то жодну людину не дамо образити. Але треба зареєструвати цей наказ протягом трьох днів, інакше п.Олег може отримати догану, що не дотримався букви закону. А ви думайте, міркуйте, профспілка на вашій стороні.

Олександр Бухало – голова Здолбунівської РДА: Буду негайно просити зустріч у губернатора і ставити питання про недопустимість ліквідації спецлісгоспу у такий спосіб як запропоновано. Ліси сусідам-люди на вулицю. Ми промисловий район у нас високі планові показники формування доходної частини бюджету і такі підприємства як ваше його наповнюють. Які в мене можуть бути мотиви добровільно відмовитись від районних податків? Жодних.

Висловив свою підтримку людям і Мізоцький селищний голова, але найбільш емоційними, грунтовними і з справжніми акцентами на тому що відбувається були виступи голови Здолбунівської райради Василя Тимощука та депутата облради Олександра Андріюка.

Мізоч_лісники (4)

Богдан Похилюк, селищний голова

Василь Тимощук навів цілу багаторічну переписку між районною владою та представниками лісової галузі, обласним регіоналівським керівництвом, де неодноразово піднімались питання створення національного парку на території Здолбунівського району. Створить його створили, в нього увійшла більша ландшафтна частина саме із Здолбунівщини, а управління парком створили чомусь у Острозі. Виступали депутати за створення комунального закладу до якого передати УСІ ліси району, щоб громада могла керувати їм і вирішувати його долю.  Адже підприємства лісової галузі на Здолбунівщині прибуткові і дають до бюджету по півмільйона податків щороку. Так ні, жодної позитивної відповіді на такі ініціативи район не отримав, мало того відчувається саме ігнорування вирішення цього питання на користь громади району. Постійно йде лобіювання процесу розвалу не лише лісового господарства Здолбунівського району, а й району як такого.

Укрпошту забрали до Острога, тепер газети з Рівного потрапляють у Здолбунів через Остріг і це вже не анекдот, а правда, залізницю розшматували. Сама вона як знаходилась фізично так і знаходиться у Здолбунові тільки от люди приписані до Львова, Ківерець, Ковеля там же осідають і податки, а Здолбунову залишається лише мазута, лінії високої напруги і небезпечні колії з переїздами.Мізоч_лісники (5)

Василь Тимощук запитав Олега Ткача: Ви можете показати такі ж десятки сторінок які свідчать про те, що ви хочете саме захистити людей? Ні, а я можу, тому я вам не вірю. Не потрібні нам реорганізації, що погіршують ситуацію.

Емоційною і однозначною в сторону захисту району та лісників був і виступ, а скоріше серія міні виступів Олександра Андріюка.

Він теж не розумію для чого нищать район і що це за децентралізація влади, коли сама місцева влада не може вплинути на те, щоб належні на території району природні ресурси кудись адміністративно переписувались. Як це ходити у Здовбиці чи Мостах по лісу, який належить Острогу?? Депутат розповів як теж був присутнім особисто на зустрічах обласного рівня із головою ОДА включно де чітко і однозначно висловлювалась позиція по виведенню активів із району в інші райони. Чому? Лобіювання, кумівство, ручне управління і штучне створення ситуації, коли один район кращий за інших по показниках намальованих на папері.Мізоч_лісники (1)

Всі присутні і президія включно (здолбунівчани) підписали звернення про неприпустимість ліквідації здолбунівської лісової галузі

Емоції зашкалювали, тому мало хто стримував прості і прямі слова які напрошувались при цьому. Здолбунівщину нищать. Без будь-яких наукових обгрунтувань та думки громади.

Олександр Андріюк в кінці зустрічі ще задав одне запитання вже буквально атакуючи обласних заїжджих  гостей:

Чому на Гурбах, нашій Здолбунівській святій землі острозьке підприємство випалює нашу деревину без дотримання пожежних норм і хто дав їм право це робити? Питання залишилось без відповіді як і те кому вигідно колотити громаду району і лісників зокрема.

Сьогодні сесія Рівненської обласної ради. Депутат пообіцяв внести питання неприпустимості ліквідації СЛАПу району в порядок денний сесії. Про розвиток подій будемо інформувати читачів ЗС.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети