Чому здолбунівський ЦНАП порушує закон

ЦНАП Здолбунів (1)«На облаштування приміщення витратили понад 220 тисяч гривень із місцевого бюджету. Здолбунівський ЦНАП – один із зразкових в області. Його площа – більше 100 квадратів, що дозволяє прийняти велику кількість відвідувачів, розмістити державних реєстраторів та архів. А це, у свою чергу, сприятиме тому, що люди якісно, швидко й доступно отримають послугу. У цілому на Рівненщині вже діють 16 районних та 4 міських ЦНАПів. Проте не в кожному матеріально-технічні умови дозволяють в повній мірі забезпечити надання адмінпослуг», – розповів перший заступник голови ОДА Юрій Приварський. Ще чиновники говорили про якісь 36 послуг, які надаються в Здолбунівському ЦНАПі, і ніхто, окрім ЗС, не додумався перевірити цю інформацію. Нашим же чиновниками вірити, ну ви ж самі розумієте…Вони ж у нас взірець публічності й зірковості для широкої публіки і словоблудія та некомпетентності для знаючої публіки. Так от, послуг реальних в ЦНАПі було на момент нашого інформаційного запиту лише 14.

Це було в листопаді 2014 року, про що наш сайт писав, коли звично чиновники перерізали стрічки закладу, який вже за короткий час почав порушувати Закон і взагалі зводити ідею єдиних центрів надання адмінпослуг до профанації. Щось зі своєї вини, а щось, ставши заручником обставин.

Обставини такі, і вони суттєві: недостатнє фінансування й неузгодженість дій між суб’єктами надання адміністративних послуг. Так, реєстраційна служба, МРЕО, державна міграційна служба ніяк не можуть погодитись із тим, щоб їх послуги відтепер надавали ЦНАПи. Де-юре, кажуть, це складно технологічно і з точки зору безпеки баз даних і т.д, де-факто не хочуть прощатися зі своїми корупційними заробітками на видачі паспортів, водійських прав.

Інші послуги вже потрохи заходять до ЦНАПів (центр надання адміністративних послуг), наприклад, земельні, дозвільні, проте графік роботи ЦНАП, зокрема у Здолбунові, може негативно позначитись на подальшій ідеї існування цих єдиних центрів, де мають надаватись більшість адміністративних послуг.

Закон про ці самі адміністративні послуги виписувався так, щоб людина знала місце, де може отримати послуги у ЗРУЧНИЙ для СЕБЕ час. А зручний для людини працюючої  – це обідня перерва, вечірній час і вихідні.графік роботи згідно закону вимоги до цнап

ЗАКОН так і визначив (щоправда в двох статтях йде мова про ці години: одні години стосуються роботи із відвідувачами, інші години – про загальну роботу центру). Такі ж графіки прийняли (мусили прийняти) і всі ЦНАПи, що створюються по Україні. Деякі ЦНАПи теж наробили хаосу в своїх ЦНАПах – години прийому вивішені правильні, згідно зі законом, АЛЕ з додатком, наприклад по питаннях будівельних понеділок, середа з 11 до 13.00, по реєстрації земельних ділянок – п’ятниця до обіду. Тепер людям потрібно ЗАПАМ’ЯТАТИ, ЗАПИСАТИ не лише графік роботи ЦНАПу, а й всіх КОНКРЕТНИХ чиновників, що приймають у ньому – це ще одна конкретна профанація ідеї. ЧАС роботи має бути один, якомога сталіший (не змінюватись), під час якого у відвідувачів є можливість отримати БУДЬ-ЯКУ із послуг, яку надає ЦНАП.графік цнап

Розмістили про це інформацію на сайтах своїх РДА і ОДА, перерізали стрічки і вперед. Хто працювати, як в інших районах і областях, хто графік роботи змінювати на зручний для ПРАЦІВНИКІВ ЦНАПу.

цнап гоща

Гоща

Ось графіки роботи сусідів, а ось і наш. Погляньте, коли розміщена інформація на сайті РОДА і за кілька днів розпорядженням Валентини Бондарчук цей графік змінений.цнап здолбунів_1 цнап здолбунів_2

Так подано на сайті ОДА, а нижче як є насправді

графік цнапу

Оригінальних графіків прийомів вистачає і в інших районах. Як вам графік – два дні на тиждень прийом до 20.00? Які це дні, напевне, мають здогадуватись самі мешканці, або це задум такий. В який би день о 19.50 не прийшов – двері зачинені, бо не вгадав день:) Всі ці графіки розміщені на офіційному сайті Рівненської ОДА – отже, і юристи ОДА теж вважають, що вони відповідають нормам законодавства?цнап дубно

Дубно

цнап м острог

Острогцнап нетішин

Нетішинцнап рівне

Рівненський район (зручний графік і в норми Закону вписується)

Інформаційний ресурс і центр надання адмінпослуг – це має бути дуже помітний центр активності, який постійно інформує про свою діяльність, а натомість маємо факт, що працівники самого ЦНАПу навіть правильної назви сайту адміністрації, де розміщують інколи свою інформацію, не знають.

Сайт РДА з неправильною адресою, змінений графік роботи, відсутність інформаційної кампанії – скажете, дрібниці? Ці дрібниці знищують саму ідею надання зручних послуг в одному місці у “зразковому” Здолбунівському ЦНАПі, до якого треба ще допхатися крізь чергу пенсіонерів, що окуповують щодня відділення банку. Тому при всіх цих розкладах – це поки що не ЦНАП, а робоче місце для декількох чиновників  сектору ЦНАП Здолбунівської РДА.

Микола Орлов

П.С Для тих, хто вчергове захоче надути ображено щічки. Матеріал – про систему роботи держави, ініціативність на місцях, бажання робити результативну справу, прозору інформацію і доступність для громадян послуг держави.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети