Чому у школі холодні радіатори?

газова плитаПоштовхом для написання даної статті стала скарга «аноніма» в обласну державну адміністрацію на керівництво гімназії, бо поганий директор відключає газ до офіційного завершення опалювального сезону. З метою інформування наших громадян про стан справ у гімназії вирішив написати даний матеріал з конкретними цифрами.

Опалення приміщень Здолбунівської гімназії здійснюється топковою на газовому паливі. На 2015 рік згідно з кошторисними призначеннями навчальному закладу виділено 244225 грн на потреби газопостачання топкової, що за ціною газу 7708.80 грн за тис.м.куб (станом на 01.01.2015 року) становило в фактичних показниках 31681 м.куб газу на рік. Згідно з проектною документацією топкової, дана кількість газу становить 64 % від розрахункової потреби на опалювальний сезон.

З 01 березня 2015 року ціну газу встановлено у розмірі 11380, 80 грн. Станом на 30.03.2015 (за період з 01.01.2015 року по 29.03.2015 року) спожито 15429 м.куб. газу на суму 150678 грн. Оскільки помісячна освітянська субвенція на утримання навчальних закладів розбита пропорційно протягом року без врахування особливостей опалювального сезону, з метою оплати спожитого за цей період газу працівники гімназії п’ять днів знаходилися у відпустці без збереження заробітної плати.

З 01 квітня 2015 року встановлена ціна на газ у розмірі 11789, 88 грн, що на 53% більше ціни газу, закладеної у кошторисі нашого навчального закладу.

Залишок коштів до кінця року на оплату газу топкової становить 93547 грн, що за умови незмінної ціни на газ до кінця року у фактичних показниках становить 7935 м.куб газу. При відсутності сильних морозів і використанні лише одного котла топкової середньодобове споживання газу становить 170-190 м.куб на добу. Тобто кошторисних призначень вистачить: 7935 грн (залишок коштів) : 180 м.куб (добове споживання топкової) = 44 дні (листопад + грудень = 61 день).  За які кошти грітися в осінньо-зимовий період? А якщо зима рання? І це без врахування холодних днів, коли споживання газу сягає 230-250 м.куб. на добу.

Тому адміністрацією гімназії прийнято рішення: у зв’язку з теплою весною та з метою економії газу обмежити газопостачання навчального закладу, включаючи топкову вночі і під час різкого похолодання. Моніторинг температурного режиму в закладі наприкінці березня виявив температуру повітря у більшості навчальних кабінетів на рівні державних санітарних норм і правил утримання загальноосвітніх навчальних закладів (17-20 0С) і лише у двох навчальних кабінетах температура становила відповідно 140С і 120С. Адміністрація закладу шляхом коригування розкладу навчальних занять робить усе можливе, щоб зменшити час перебування дітей у даних навчальних кабінетах.

 Наш навчальний заклад не є винятком. Ці ж проблеми з різною гостротою стоять перед усіма освітянами району. Поряд з цим, звертаюся до всіх з проханням бути толерантними, вникати у суть і причини проблем, підтримувати один одного, щоб разом перебороти труднощі, які сьогодні виникають у всіх нас.

Сумно тільки одне, що «аноніми» знову мають право на звернення. Порядні люди за надуманими прізвищами не ховаються.

 З вірою у зміни на краще  директор гімназії   Іван ГнатюкВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети