. Чому у школі холодні радіатори? | Здолбунів City

Чому у школі холодні радіатори?

газова плитаПоштовхом для написання даної статті стала скарга «аноніма» в обласну державну адміністрацію на керівництво гімназії, бо поганий директор відключає газ до офіційного завершення опалювального сезону. З метою інформування наших громадян про стан справ у гімназії вирішив написати даний матеріал з конкретними цифрами.

Опалення приміщень Здолбунівської гімназії здійснюється топковою на газовому паливі. На 2015 рік згідно з кошторисними призначеннями навчальному закладу виділено 244225 грн на потреби газопостачання топкової, що за ціною газу 7708.80 грн за тис.м.куб (станом на 01.01.2015 року) становило в фактичних показниках 31681 м.куб газу на рік. Згідно з проектною документацією топкової, дана кількість газу становить 64 % від розрахункової потреби на опалювальний сезон.

З 01 березня 2015 року ціну газу встановлено у розмірі 11380, 80 грн. Станом на 30.03.2015 (за період з 01.01.2015 року по 29.03.2015 року) спожито 15429 м.куб. газу на суму 150678 грн. Оскільки помісячна освітянська субвенція на утримання навчальних закладів розбита пропорційно протягом року без врахування особливостей опалювального сезону, з метою оплати спожитого за цей період газу працівники гімназії п’ять днів знаходилися у відпустці без збереження заробітної плати.

З 01 квітня 2015 року встановлена ціна на газ у розмірі 11789, 88 грн, що на 53% більше ціни газу, закладеної у кошторисі нашого навчального закладу.

Залишок коштів до кінця року на оплату газу топкової становить 93547 грн, що за умови незмінної ціни на газ до кінця року у фактичних показниках становить 7935 м.куб газу. При відсутності сильних морозів і використанні лише одного котла топкової середньодобове споживання газу становить 170-190 м.куб на добу. Тобто кошторисних призначень вистачить: 7935 грн (залишок коштів) : 180 м.куб (добове споживання топкової) = 44 дні (листопад + грудень = 61 день).  За які кошти грітися в осінньо-зимовий період? А якщо зима рання? І це без врахування холодних днів, коли споживання газу сягає 230-250 м.куб. на добу.

Тому адміністрацією гімназії прийнято рішення: у зв’язку з теплою весною та з метою економії газу обмежити газопостачання навчального закладу, включаючи топкову вночі і під час різкого похолодання. Моніторинг температурного режиму в закладі наприкінці березня виявив температуру повітря у більшості навчальних кабінетів на рівні державних санітарних норм і правил утримання загальноосвітніх навчальних закладів (17-20 0С) і лише у двох навчальних кабінетах температура становила відповідно 140С і 120С. Адміністрація закладу шляхом коригування розкладу навчальних занять робить усе можливе, щоб зменшити час перебування дітей у даних навчальних кабінетах.

 Наш навчальний заклад не є винятком. Ці ж проблеми з різною гостротою стоять перед усіма освітянами району. Поряд з цим, звертаюся до всіх з проханням бути толерантними, вникати у суть і причини проблем, підтримувати один одного, щоб разом перебороти труднощі, які сьогодні виникають у всіх нас.

Сумно тільки одне, що «аноніми» знову мають право на звернення. Порядні люди за надуманими прізвищами не ховаються.

 З вірою у зміни на краще  директор гімназії   Іван Гнатюк

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Юрій Лиморенко

  Яка порядність? Порядні люди в першу чергу прийшли б до Вас і поспілкувалися б, зрозуміли б проблему, можливо, але тут метою анонімів було інше. Для мене анонім-це майже те ж саме, що і зрадник.

  • Rina

   Можливо батьки переживали,щоб потім їхнє чадо не відчувало дискримінації. На 7-му школу батьки взагалі визвали телеканал!!!! Коли дитя вимерзає в холодних стінах,а потім приходить додому з температурою 39°,не хочеться розуміти проблему, бо рахунок в аптеці (у мене особисто за один заход 200-300 грн.) зашкалює! Одні школи економять на енергоносіях,інші на період карантину і канікул відправили за свій рахунок поварів ,техробітників,кочегарів,водіїв,комірників,бібліатекарів. Чому у вчителя можна зняти індексацію, можна забрати 20%,за свій рахунок на тиждень випхати??? А потім економити на здоров’ї дітей!!!!

   • Іван Гнатюк

    Ховатися від дискримінації за “анонімами” це пережитки радянського мислення і залишки тоталітарного минулого. Якщо десь є конкретний факт дискримінації – подавайте у прокуратуру та суд і відновіть справедливість (але чесно, під своїм іменем) А розуміння суті проблеми дає можливість спрогнозувати її виникнення у майбутньому та шукати реальні шляхи її вирішення на тому рівні, де вона може вирішитися.

 • Здолбунівсіті

  Зрозуміло, що батькам все рівно як рахується дотація і їм важливий комфорт учнів, зрозуміло, що учителям важливий комфорт учнів, але своя надбавка важливіша, зрозуміло, що держава рахує фінансування на 1 дитину і дітей цих в школах зменшилось на 20%, а вчительський контингент так і залишився, тому всім і не вистачає, не зрозуміло лише чому плата за енергоносії суттєво піднялась але жодних додаткових коштів з держбюджету (не районного, не обласного) на компенсацію цих стрибків не надійшло. Тому район-заручник держбюджету, директора шкіл-заручники субвенції, вчителі-заручники директорів, школярі-заручники всіх. І доки або громади не будуть самодостатніми щоб утримувати стільки шкіл скільки зможуть, або держбюджет не буде виконувати всі зобовязання по делегованим повноваженням доти будемо шукати винних з поміж невиновних.

  • Оксана

   “Своя надбавка важливіша”? Це такий сарказм? Мова вже давно не йде про жодні надбавки, а про обов’язкові виплати, як от індексація, чи, власне, оклад. І “комфорт ” у вчителів точнісінько такий же ,як і в учнів — холод. Він діє однаково на всіх. І , кажучи відверто , зазначена проблема для нашого району зовсім не нова, і виникла вона на тільки через перехід на держбюджет з 2015 року, а значно раніше. Школи мали подібні проблеми вже тоді, коли ще фінансувались з місцевого бюджету. Чому — це питання інше. Важливіше — що робити зараз? Чекати, доки громади стануть самодостатніми , або держбюджет почне виконувати всі свої зобов’язання — це пречудово, але ….. ЩО РОБИТИ ЗАРАЗ, у період чекання? Бо , вочевидь, винних знайти легше , аніж порадити, що, все-таки , робити….

   • Здолбунівсіті

    Гроші київські – люди місцеві. Додаткові гроші не звідки не візьмуться. Можна лише зекономити. Утеплятись, змінювати систему опалення, оптимізовувати чисельність персоналу і структуру закладів освіти.

    • Олександр Галик

     Згідний треба економити. Лише одне побажання заходи по економії має розробляти та обговорювати група експертів, які реально володіють ситуацією в освіті району, а не окремі чиновники РДА , які тільки думають як зменшити видатки на освіту без врахування основного призначення шкіл (якості знань учнів).

 • viktor

  Цікаво – а діти Кондрачука також сидять у холодних садочках і школах? А дружина теж працює на мізерну зарплатню? Він же бачите став головою – керує! А керує бездарно і неграмотно. Було завжди важко вчителям, але такого бардаку давно небуло.
  “І доки або громади не будуть самодостатніми щоб утримувати стільки шкіл скільки зможуть…” – вибачте, але це не громада повинна утримувати школи, і не батьки, а держава, тому не варто нашій “молодій команді” все спихати зі свої плечей. Ви не вирішуєте проблеми, ви їх самі створюєте і поглиблюєте.

  • Сергій Кондрачук

   Діти Кондрачука в садочки і школи не ходять, бо меншому (7 місяців) – ще рано, а старшій (4 роки) в садочках немає місця. При цьому її тато влаштовувати свою дитину в садок поза чергою лише тому, що він – голова РДА – не бажає. Дружина якраз їх глядить і не працює. Всі попередні роки освіта була на районному бюджеті. Цього року – вперше – субвенція з державного бюджету. І помісячний розподіл такий, як його бачили в Києві. В міносвіти отримали підтримку стосовно його перерозподілу. Тепер все вперлося в мінфіні. Ніхто зі своїх плечей нічого не скидає, а якраз думає що робити з тим, що залишилося у спадок. З тими роздутими, необгрунтованими мережами і т.д.

   • viktor

    А тепер такими ж гучними словами прокоментуйте коментарі у статті про бланки на субсидію. Ви хоч впорайтесь з місцевими проблемами – собез це ж ваше.
    Дуже легко сказати – вирішується “нагорі”, а ви люди чекайте, біднійте, сидіть голодні і холодні, в той час як батьки і так сповна вже ситі плачевною ситуацією у школі.

   • #39

    Підтримую Сергія, гроші на опалення незвідки невізмуться,(хіба що з власних кишень діставати) це треба дякувати в першу чергу нашій “власті” і скоріше всього колишній,які вивозили цілими ВАНТАЖІВКАМИ НАШІ гроші. А тепер ми за них роплачуємся. В мене теж діти ходять в 7 му школу,уроки скоротили і слава Богу ніхто поки що незахворів, так що не треба “гнати бочку” Це звичайно ж непорядок,але як на мене могло бути й гірше. Давайте трошки вже потерпимо,а там побачимо,що буде. Всетакі тепло не за горами.

    • Іра

     Візьмуться. Пан Сергій би перевірив, які надбавки і доплати побрали собі директори і їх близьке оточення в школі, то ці гроші могли б піти на опалення (достовірна інформація). А не прості вчителі за керівництва, має получати свою мізерну зарплату, бо директор получив на всі пів року.

     • Олександр Галик

      Де конкретні факти ? Який директор, кому конкретно встановив надбавки ? Називайте факти, якщо це “достовірна інформація”

     • Здолбунівсіті

      Загальний респект коментаторам (всім) з власних акаунтів (ПІБ+фото). Дякуємо за відкритість і позицію.

  • Здолбунівсіті

   Скільки висновків одразу… і злості. Це все від непоінформованості і бідності. І таких людей багато. І не завжди їх вина в тому що вони такі. Просто розбиратися в суті речей, аналізувати в часі, розуміти де чия компетенція – складніше, ніж звалити все на когось. На сусіда, жінку, голову адміністрації, директора. Ключеве слово яке проскочило в коментарі – ПОВИННА. Нам давно вже ніхто нічого не винен. Міста не будують житло і не надають його безкоштовно навіть соціально незахищеним, земельні ділянки давно стали джерелом збагачення “потрібних людей”, які їх швидше перепродадуть ніж будуть на них щось будувати, дотації і субвенції самі по собі говорять-що це подачкі, а має бути не так.Має бути витрат стільки скільки є грошей. Є на школу-буде школа, є на початкову школу-значить лише вона. Це чесно, хоч гірко визнавати, що держава не впоралась із тим, що записала в Конституції. І щодо освіти і щодо медицини та і багато чого що мало бути безкоштовним і якісним і доступним усім.

   • Іра

    Я не погоджусь з Вами,а якщо вже влада не повинна то хто… Якщо вона не повинна….????….то нащо ми її обираємо, навіщо сидить голова РДА, інші керівники і гроші отримують? Вона повинна, тому що це її обовязок!!! І правду Віктор каже, підтримую, при дурних регіонах навіть такого не було, і навіть вони змогли притримати ситуацію так, щоб нічого не дорощало, ні комуналка, ні долар…. хай і трохи крадіжками…вже байдуже, крали, але ділились. а ці крадуть, собі кишені набивають, і людей ніщими роблять.

    • Анатолій Бондарчук

     Отак і протримали, що потім долар і все полізло в ціні. Дорого доводитися платити за “стабільність” від ПР

     • Іра

      Ви щось плутаєте, а не при майдані тодішньої “батьківщини, свободи, удару” долар поліз, чи не майдан споровукував це все? чи не приПорошенку піднялись комунальні виплати і долар був 30 грн??????? якраз при януковичу він був 8, і комуналка була допустима!! Тому якраз і при ньому хоч якась стабільність була!!! Ну Вам наразі живеться більш стабільніше ніж колись?????

     • Анатолій Бондарчук

      Тільки от при Януковичі ця стабільність була б лише до президентських виборів. Після перемоги Януковича економіку б відпустили. Не дарма у Росії брався кредит у 12 мільярдів доларів. Не від хорошого життя це робилося. Треба було якось цю стабільність підтримувати. Після Януковича країна опинилися на порозі дефорту. Зрозуміло, що зараз живеться складніше, але при всі “повазі” до нинішньої влади не лише у них потрібно шувати причину всіх бід.

   • INNA

    Коли при владі був Бухало то у всьому був винен він і він же був “повинен”. А тепер тільки держава винна і держава повинна, навіщо тоді керівнику району платити зарплату якщо: “я не я і хата не моя”. І не ображайте коментаторів якщо вони не згодні з Вами, звинувачуючи у бідності, злості і неінформованості. З повагою.

  • Viktor

   Я особисто не знаю Кондрачука, але трохи знаю “кухню” освітньої галузі. Проблеми з”явились не з приходом до влади Кондрачука, та й,за великим рахунком, він їх ще не встиг би й настворювати. А те, що держава (з місцевої подачі) дуже довго намагається утримувати невмотивовану к-сть таких закладів, які й освітньо-виховними важко назвати, і де вчителів/вихователів подекуди буває більше, як вихованців, це правда. Як правдою є і те, що таку кількість вчителів, яку випускають наші вузи, як і кількість самих вузів, на сьогодні не потрібно. Ви ж проаналізуйте скорочення населення з 1991-го до 2014 року. А скільки університетів, інститутів, коледжів, що готують педагогів, з”явилося, а які заклади-гіганти ще з минулого століття добудовуються і за якими проектами, з якими системами того ж таки опалення… Та тут причин – не вистачить і дня, щоб перелічити. Так, важко, але не лише вчителям. Подумайте ще й про тих, хто конкретно працює і в яких умовах, аби утримувати бюджетників, про робочого, машиніста, шофера, цементника…

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама