Чому економія бюджетних коштів зовсім не економія людських грошей

холодні будинки здолбунова (4)Мова буде йти про «холодні» будинки по вул.С.Бандери,6,8 у Здолбунові , про які ми писали у цій публікації.

Якщо держава вирішила, що потрібно бюджетним установам економити 30% лімітів газу, то що будо зроблено для цього у даному конкретному здолбунівському випадку?

1.Лікарня за два місяці збудувала котельню на дровах і збирається за сезон економити 350 тисяч гривень.

2.Були проведені неодноразові збори жителів будинків восени із роз’ясненням їм, що Теплокомуненергія більше не буде їм постачати тепло і треба проводити автономне опалення.

3.Була запропоновані людям наступна допомога зі сторони інвестора, лікарні, міської влади:

А) Кредити на 2 роки під 22-25% річних з відстрочкою перші 6 місяців оплати відсотків

Б) Тимчасові електрообігрівачі на опалювальний період які підлягають поверненню інвестору

В) Проектні роботи, дозволи, узгодження,  підрядники

Г) Моральна підтримка в очікуванні нехолодної зими :)

Людей при цьому звинувачують, що вони не всі «ведуться» на кредити і умовляння встановлювати будь-що, щоб не замерзнути зимою.

Констатуємо, що маємо чергову пожежну ситуацію у Здолбунові через відсутність єдиного бачення в усіх задіяних сторонах і відсутність належної координації з боку влади, які мали б запобігти цьому.

Скільки людей зверталося протягом року до міської ради і Здолбунівкомуненергії за дозволами на облаштування автономного опалення? Це звертались люди які мають гроші це зробити. І отримали відмови. А чому? А тому що міська громада НЕ ЗНАЄ планів міської влади і комунального теплопостачаючого підприємства у сфері тепло забезпечення і енергозбереження. По великому рахунку мала би бути ОПРИЛЮДНЕНА велика карта-схема і аналітична записка до неї, де вказано які будинки є кінцевими по ходу тепломережі, які гілки від котелень є першочерговими на від’єднання від теплопостачання.автономне опалення заборона

Тоді можна було і людям бачити це і планувати перехід на інші форми нагрівання своїх осель і комунальникам переводити своє обладнання на інші потужності. А то якась дивна і головне нікому не зрозуміла кулуарна схема працює. Комусь дають дозволи і кажуть що не зовсім ще й безкоштовно :), комусь ні, а потім взагалі міська рада приймає рішення про призупинення видачі таких дозволів на опалювальний період. То що ж для одних заборона, а жителям –сусідам лікарні – примус виходить. Ну якщо примус  то треба якось допомагати, а не лише примушувати осінню міняти систему опалення в т.ч у квартирах де не виключено, що нещодавно робився ремонт, замінювалось обладнання. Хто буде компенсовувати незручності такого форс-мажору?

Чи були прораховані варіанти встановлення індивідуальної котельні на ці два будинки. Автономної, але так щоб усю «розводку» труб не шкодити.

Чи рахували на скільки ЗРОСТЕ споживання газу через те, що люди встановлюють газові конвектори у своїх квартирах. Не електричні, а газові! Чи не економимо ми лівою рукою бюджетні кошти, а правою примушуємо витрачати людські гроші та ще й збільшуючи користування імпортованим  газом. Де цифри, де математика. Хтось рахував? Чи всі умови безпеки при такому поспішному авралі дотримані, чи вистачає димовентканалів, чи витримані відстані між газовими об’єктами в квартирах?

Економія та енергозбереження – це коли використовується менше енергетичних ресурсів і грошей за їх використання. Наша Здолбунівкомуненергія втрачає користувачів в т.ч таких великих як ЦРЛ, натомість пропорційно росте ціна на її послуги. Чому? Тому що затрати на апарат управління, інфраструктуру залишились незмінними, траси нікуди не поділись, котельні і ремонти та ще й суттєво збільшилась ціна газу, який гріє воду для наших радіаторів і на виході отримуємо чи не найвищу в Україні ціну за послуги комунального підприємства. То в чому ж тоді виражається енергозбереження і економія? У звітах чиновникам про проведені роботи…

Висловлені думки є суб’єктивної думкою автора. Хотілось би бачити плани Комуненергії хоча би на наступний вже рік щоб люди знали кому і до чого готуватись, пояснення нового тарифу з 21 листопада 2014 року і як людям його платити, розрахунків від конкретної операції по відключенню двох будинків по С.Бандери і ЦРЛ чи дала вона економічний ефект і яка окупність затрат бюджетної установи і приватних власників.

Адже маючи на руках цифри які свідчать про суттєвий економічний ефект мало б прийматись управлінське рішення про операцію, а не навпаки. А так знову маємо неузгодженість дій між всіма учасниками: лікарня робила котельню бо вона бачить свій ефект, міська рада розвела руками – допоможемо добрим словом і узгодженнями, комун енергії ці люди вже по великому рахунку і не треба, адже вони тепер не їх клієнти, то чому цим перейматися, районна влада теж більше хвилювалась за лікарню, бо там фінансування їх і економія їх коштів. А з форс-мажором від чиновників залишились наодинці люди у своїх квартирах…

ВІДЕО Володимира Миколайчука, монтаж відео ЗС: “Як взяти кредит на півроку і віддавати його два роки і чому люди не ведуться :)”

Дійові особи: Головний лікар ЦРЛ Владислав Сухляк, представник інвестора, що робив котельну лікарні, Тарас Пустовіт – заст.голови  Рівненської ОДА, колишній мер Острога і добрий знайомий нашого мера, який ДОБРЕ розібрався у ситуації :),  мешканці будинків



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети