Чого Волинь чекає від свого депутата?

на дебатах у Дубно (2)Публічні дебати між кандидатами по 154-му округу показали, які теми насправді хвилюють виборців наших районів області.

За тиждень до виборів, кандидати, що балотуються за нашим округом, нарешті показали, хто є хто. Показали, хто поважає свого виборця, а хто тільки й уміє, що підкидати в поштові скриньки безплатні газети, роздавати календарики та блокноти, а часто й просто – безсоромно підкуповувати наших громадян.

19 вересня відбулися перші в окрузі №154 публічні дебати між тими, хто зібрався до Верховної Ради. Жодна з газет або громадських організацій не спромоглася їх організувати, тому за цю справу взявся один із кандидатів – «свободівець» Віталій Дем’янюк. Він розіслав запрошення всім своїм 17-ти суперникам і застеріг, що відмова від участі у дебатах сприйматиметься як втеча і страх перед виборцями.

Що ж, виявилося, що крім самого ініціатора, публічних дискусій не бояться тільки п’ятеро претендентів на крісло. Решта не прийшли. І як вони після того збираються працювати в парламенті, де потрібно відстоювати свою думку, вміти пояснити, не боятись виступати? Мабуть, кожен із них боявся свого. Постійні перебіжчики, які змінюють партійні кольори, діючі депутати та місцеві «князьки» могли остерігатися, що суперники публічно їх викриють, пригадають всі помилки та невиконані передвиборчі обіцянки.

З шести учасників дебатів один одразу заявив, що не орієнтується в темах дискусії. Тож розмова велася між п’ятьма людьми. А інколи просто перетворювалася на сольний виступ Віталія Дем’янюка, який, слід сказати, розумівся на предметі розмови набагато краще за супротивників.на дебатах у Дубно (3)

За результатами дебатів одразу стало видно, які теми найбільше хвилюють виборців. Це люстрація, забезпечення миру в державі та енергетична реформа. Саме про це спитають наші земляки у свого обранця вже за декілька місяців після нинішніх виборів.

Зараз кожна політична сила намагається оголосити, що вона виступає за очищення влади. Але мало було прийняти закон про люстрацію. Потрібно добитися заборони Комуністичної партії, Партії регіонів та інших антидержавницьких політичних сил. І головне – змінити державний устрій для того, щоб на місці старих не виросли нові корумповані чиновники. А для цього треба розпустити місцеві держадміністрації, і передати їхні повноваження ближче до народу – тобто, виконкомам місцевих рад. Також треба прийняти закон, за яким чиновники та судді будуть відповідати за неправомірні рішення своїм гаманцем.

Війна з Росією – далеко від Волині, але вона торкається кожного з нас. Наша держава виявилась до неї не готова. Народ самотужки організував добровольчі батальйони, системи забезпечення, потроху реформуються армія та Національна гвардія. Але всі ці роки розвалювання оборонної системи дались в знаки. В нас у Дубному був воєнний аеродром, а тепер лишились тільки літачки, намальовані на пам’ятниках на кладовищі. Хоча зараз там мали би проводитись випробування нових безпілотників, які рятували б життя наших хлопцям. Віталій Дем’янюк наголосив, що Україні потрібна нова концепція обороноздатності держави. Ми маємо розбудовувати високотехнічну професійну армію та масовий народний резерв збройних сил за швейцарським зразком.на дебатах у Дубно (1)

Нарешті, енергетична безпека – не менш важлива за військову. Там, де ворог не може застосувати міномети, він просто перекриє газовий кран. Адже тепло у нас просто розтринькується в повітря, школи, лікарні, та навіть районна і міська ради продуваються всіма вітрами. Громадяни самі допомагають державі економити паливо – у Смизі, в Озерянах і в менших селах багато людей запаслись дровами, торфобрикетом, утеплили хатини, поміняли вікна. Але це – самодіяльність, до якої люди змушені братися, коли ніхто не пропонує цілісної концепції. Віталій Дем’янюк багато років працював в енергетичних компаніях, і на дебатах запевнив, що знає, як організувати систему, за якої жоден мешканець села чи міста не буде переплачувати за газ. Кожен зможе перейти на альтернативні види палива — а держава його в цьому підтримає. Розуміти це – дуже важливо, а не розуміти – дивно.

Олег Василишин

на правах політичної реклами


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети