Через п’ять років у США найактуальнішою професією стане актуарій, а в Україні можуть зникнути бібліотекарі, касири, листоноші-результати опитування

budut-vostrebovany-v-budushchemСпеціальності у сфері інформаційних технологій – найбільш перспективні . Так вважає половина ” білих комірців” . При цьому в список професій, у яких немає майбутнього, потрапили робочі спеціальності, а також такі професії, як таксист і … учитель . Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна .

За версією порталу CareerCast.com, рейтинг найкращих професій у США за 2013 очолив актуарій ( фахівець зі страхової математики ), друге місце зайняв біоінженер, і тільки третя позиція дісталася розробнику програмного забезпечення.

Вдумайтесь тільки-актуарій!! Страхування, пенсійне страхування, медичне…У нас це поки що на межі вірю-не вірю, а в США –майбутня професія номер 1.-прим.ЗС

В Україні ж ситуація виглядає трохи іншим чином . На думку офісних співробітників, саме ІT – професії є найбільш перспективними ( так думають 47% респондентів).

Якщо говорити про можливість появи нових спеціальностей, то більшість опитаних вважають, що, хоча істотних змін на українському ринку праці не передбачається, розвиток сфери IT очевидний: ” П’яти років мало для появи якихось нових професій, але цілком достатньо для того, щоб стали не запитувані старі. Мені здається, що з плином часу, буде збільшуватися попит на працівників сфери IT: програмістів, веб – розробників, верстальників тощо “

” Більше буде автоматизованих і програмованих процесів. Потрібні будуть IT- фахівці” .

На другому місці серед найбільш перспективних професій – підприємець або бізнесмен ( 16%). Хто ж відніс це до професій??-прим.ЗС Третю позицію , обігнавши інженера різних галузей , займає юрист , адвокат і прокурор ( 12%). Замикає ТОП -5 архітектор ( 10%).

Тільки кожен десятий офісний співробітник вважає інженерно-технічні професії перспективними. При цьому респонденти вже через 5 років передбачають появу нових спеціальностей у цій сфері: ” Нові професії будуть в основному пов’язані з новими технологіями . З’явиться необхідність у фахівцях як у сфері айті , так і в сфері медицини, співробітники яких працюють з нанотехнологіями “.

Крім цього, до десятки найбільш перспективних професій потрапили:

6- е місце – керівник, директор (це не професія- прим.ЗС), 7- е місце – банкір; 8- е місце – менеджер з реклами, РR, маркетолог; 9-е місце – лікар; 10- е місце – менеджер з продажу.

“Білі комірці” обережні у своїх прогнозах щодо змін на ринку праці в найближчому майбутньому, але припускають, що з’явиться інтернет-специфікація багатьох професій. А діяльність продавців, маркетологів і консультантів здійснюватиметься за допомогою Інтернету: “Частина стандартних професій, типу продавців / фінансистів / консультантів , повністю перейдуть в Інтернет. Таким чином, з’являться такі ж професії лише з приставкою ” інтернет- ” ” .

Багато респондентів висловлюють впевненість у тому, що буде розвиватися медицина та психологія, а також припускають появу нових ” екологічних ” професій.

Як і рейтинг найменш престижних спеціальностей , список безперспективних професій очолили таксисти і водії .

Кожен четвертий офісний співробітник вважає, що у цій професії немає майбутнього. Але знаходяться й ті, хто розглядає в недалекому майбутньому можливість появи водіїв повітряних і навіть космічних таксі. Наскільки це реально – покаже час.

На друге місце вийшла професія вчителя , потіснивши робочі спеціальності на одну позицію. Робота в сфері послуг теж не розглядається ” білими комірцями ” багатообіцяючою ( 4-а позиція в антирейтингу і 13% голосів).

Існує й інша думка: деякі респонденти очікують нового стрибка в розвитку даної сфери: ” З’являться фахівці з віртуальної автоматизації процесів забезпечення життєдіяльності . Можливо, деякі з нас будуть надто багато часу проводити на роботі, а присутність будинку буде скоріше віртуальним ” .

П’ятірку найменш перспективних професій замикають міліціонер і військовослужбовець . Більше того, ця професія сприймається і як непрестижна .

У ТОП- 10 безперспективних професій потрапили: науковий співробітник, державний службовець, менеджер з продажу, машиніст, механік і спортсмен.

Більшість ” білих комірців” впевнені, що, незважаючи ні на що , зникнення будь-яких професій в найближчі п’ять років українському ринку праці не загрожує . Хоча існує думка, що через автоматизації та комп’ютеризації багатьох процесів робочі спеціальності поступово будуть скасовуватися: “Зникне низькокваліфікована праця: вантажники, токарі / фрезерувальники, які не вміють працювати з верстатами ЧПУ, пакувальники , сортувальники і т.д. Їх замінять роботи й автомати ” .

” Зникнуть паспортист і всі бюрократи у сфері послуг, які можна надавати за допомогою електронних сервісів ” .

” Зникнуть бібліотекар , багато верстатних працівників , оскільки буде більш автоматизовано виробництво ” .

Також, на думку офісних співробітників, зникнення загрожує таким спеціальностям, як листоноша, бібліотекар , касир.

За матеріалами: “ Известия” фото vkurse.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети