Чат бот для підлітків

Чат-бот #ПраваРулять працюватиме на платформах Telegram, Viber та Facebook.

В ігровому форматі підлітки дізнаються про свої громадянські права та про ситуації, у яких ці права можуть порушуватись. Кожна ситуація, що описана в чат-боті, — гарно впізнавана та знайома з життя:

  • коли касир у магазині каже «немає здачі»;
  • коли змушують платити за випадково пошкоджений товар;
  • коли на ціннику акція, а касир пробиває повну ціну;
  • коли вчитель не відпускає в туалет під час уроку;
  • коли в школі змушують носити шкільну форму;
  • коли стаєш свідком булінгу в школі.

Ці та інші ситуації дитина зможе безпечно «прожити» в чат-бот грі та дізнатись, як діяти в кожній із них та на які закони покликатись. Це допоможе дітям бути впевненими в собі і сприятиме підвищенню рівня їхньої громадянської грамотності. А в результаті — і громадянської активності в дорослому віці.

В основі ігрового чат-бота — результати опитування підлітків, яке виявило найбільш значущі для них проблеми щодо знання та захисту своїх громадянських прав, питань прав споживачів та питань освітнього процесу, пов’язаних із воєнним станом у країні.

Загалом діти, які взяли участь в опитуванні, відчувають, що мають бути рівними в правах із дорослими, проте обізнаність про громадянські права та права споживачів у них низька. Діти часто не можуть розпізнати факт порушення своїх прав. Це в майбутньому стає причиною формування в дітей віктимної поведінки: визнання своєї неправоти, небажання вступати в діалог і захищати свої права, очікуючи на допомогу від батьків.

Тому мета запуску чат-бота #ПраваРулять — допомогти підліткам краще розуміти свої громадянські права та отримати інструменти, за допомогою яких вони впевнено можуть їх захистити. Крім цього, чат-бот гра стане джерелом корисного контенту та пізнавальної розваги для підлітків, які проводять багато часу в онлайні. «Проживати» ситуації у грі дитина зможе як самостійно, так і з батьками чи друзями.

Знайти чат-бот гру можна на сайті rightsrule.com.ua.

Важливо, що такі сучасні ініціативи підтримують органи державної влади: запуск чат-бота відбувся у тісній співпраці зі Службою освітнього омбудсмена та Держпродспоживслужбою. Саме завдяки фахівцям цих двох організацій кожна ситуація містить детальну аргументацію для обстоювання своїх прав та перелік контактів державних служб, до яких підлітки можуть звернутися за підтримкою.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до ГО «Комунікації для змін»:

Олена Лисенко
068 695 68 31 
olena.lysenko@changecom.orgВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети