Бюджетний поступ Здолбунова

1.Бюджет міста Здолбунів  планувався, розглядався і був прийнятий на 2018 рік своєчасно. Хоча так буває не завжди.

Однак, через поспіх бюджет планується так, що  зміни вносяться практично щомісяця. І питання при цьому не завжди у появі нових об’єктів, а у перекиданнях грошей з об’єктів по яким роботи не ведуться, або ще не виконані повністю на ті, де вже акти виконаних робіт закриті і виконавець вимагає оплати. Чому так постає питання? Одна із причин-наплановано багато, суми на об’єкти визначені довільно, і саме головне не спланована почерговість виконання робіт.

  1. Бюджет формується не ідеально,  із дотриманням основних формальностей: елементи  програмно-цільового  методу, але без програми соцекономрозвитку і навіть банальної аналітичної записки до проекту бюджету, без  електронних консультацій та громадських слухань, однак із індивідуальними і колективними прийомами, петиціями, пропозиціями від НГО.

Та все рівно в кінці року всі програми не виконуються на 100% і підганяються під факт, бюджетний процес не насичений присутністю пересічних мешканців та експертів з-за меж офісної будівлі ради. До речі публічного аналізу виконання програм теж бракує.

  1. Бюджет розвитку міста охоплює максимальну кількість об’єктів.

Але за рахунок  розпорошення коштів великі об’єкти за рік не доводяться до логічного кінця, і лише нарощується незавершене будівництво чи недовиконані роботи. А потім це обертається доопрацюваннями, переробкою проектно-кошторисної документації, збільшенням накладних витрат на тимчасове вирішення капітальних потреб.

  1. Бюджет міста, як документ є відкритим і доступним – він розміщений на сайті міської ради у вільному доступі і навіть у спеціальному розділі. Бракує візуалізації, пояснення, аналітичної складової.
  2. В Здолбунові запроваджується з 2018 року партиципаторний бюджет, що дозволяє членам громади безпосередньо долучитися до розподілу коштів. І це плюс до бюджетної відкритості та стимуляції мешканців до співучасті у розвитку міста.

Звідси висновок: бюджетний поступ у Здолбунові є, пов’язаний він швидше із депутатськими ініціативами та активністю профільних НГО, проте це ще раз доводить, що адвокаційні і лобістські кампанії можуть бути ефективними. Якщо вони регулярні та з постпроектним моніторингом.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети