Бюджетна комісія розглянула сесійні питання

na-byudzhetnij-komisiji-miskrady_25 жовтня відбудеться сесія Здолбунівської міської ради. Передують сесії засідання профільних депутатських комісій, а цього разу буде ще і депутатський день, який відбудеться 29 вересня і на ньому обіцяють провести як антикорупційне інформування так і об’їзд міста, щоб депутати побачили що в ньому зроблено.

На порядок денний засідання комісії з питань бюджету, фінансів та податкової політики було винесено більше десятка питань. Шкода, що продовжується практика оприлюднення лише проектів рішень, а не самої інформації. Тому такі питання як про хід виконання тієї чи іншої програми або рішення депутати змушені сприймати на слух, в урізаному вигляді зі слів відповідальних працівників апарату ради.

На попередньому засідання бюджетної комісії я звернувся із проханням внести зміни до плану роботи комісії і організувати засідання по питанню збору коштів за оренду землі та податку на нерухоме майно. Попередньо було заплановано, що таке засідання відбудеться у серпні. Сьогодні 25 вересня відповідальний працівник міськради повідомила, що кворуму все рівно не було би, та і доповісти по цьому питанню немає чого. З чого роблю висновок, що ситуація із збору коштів за вказаними напрямками не зовсім контрольована, прогнозована і під питанням дієва співпраця із фіскальною службою. Отже резерви податкових надходжень є.

 Міська рада, впевнений, сама це знає і відчуває, тому внесення у порядок денний питання про збільшення штату міськради на позицію 1 го економіста, який буде займатися саме цими питаннями сама за себе говорить.

Ну що ж, це теж вихід із ситуації. Буде кому детально цим питанням зайнятися буде з ким професійно і поспілкуватися.

При розгляді змін до місцевих програм, до речі вже вчетверте, виникли дискусії. Зокрема щодо фінансування ремонту дахів будинків на які раніше не виділялись кошти. Раніше члени комісії дійшли згоди, що нові об’єкти до програми капітальних ремонтів більше вноситися не будуть. Тому ці спірні позиції будуть винесені для додаткового обговорення на депутатському дні.

Вкотре пропонується профінансувати фактично збитки КП «Здолбунівське» в частині утримання сміттєзвалища, хоча звучали вони як “сплата податків в бюджет”. З початку року вже на ці цілі виділено 300 тис.грн. Ще просять 45,0.

Прогрес в упорядкуванні звалища безумовно є, а от економіка поки ніяк не «пляше».

 До речі, будівництво паркану зі сторони траси на кладовищі по вул.Коперніка обійшлося бюджету у 300,0 тисяч гривень! А от питання про виділення коштів на будівництво сучасного ігрового майданчика в сквері по вулиці Грушевського згідно петиції №01/125-ЕЗ, яка надійшла до міської ради 13.06.2016 року від Хомицького Д.Л. не вписалося у плани ради. У зв’язку з недостатністю коштів в міському бюджеті дана петиція не включена в програму благоустрою на цей рік.

Інженер з благоустрою повідомила що вже готовий проект мосту через «вісімку», обійшовся він  у близько 60 тисяч гривень, то ж хотілось би його побачити і обговорити.

Для проектування реконструкції міського стадіону додатково комісія погодила виділення ще 10 тис.грн, але очевидно що це лише аванс.na-byudzhetnij-komisiji-miskrady_1

Спірним виявився проект рішення в якому пропонується внести зміни дот величини пайового внеску у розвиток інфраструктури (коли будуєш щось то % від вартості будівництва вкладаєш у розвиток міста). Запропоновано було 5% для тих хто будує нежитлову нерухомість, 2% – житлову, 0,01% – для культових споруд та інвалідів 1,2 груп.

Саме позиція по людях з  особливими потребами виникла дискусія. Чи не перетвориться завтра усе будівництво у місті «через документи на інвалідах»?

 І наостанок порядок інформування про діяльність комунальних підприємств, поданий на комісією Ольгою Ферар із правками спеціалістів міськради, запитань і заперечень ні в кого не викликав.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради

фото прес-служби Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети