Бюджетна комісія міськради розглянула місцеві програми та кошторис міста

orlov_forum_1Відбулось засідання бюджетної комісії Здолбунівської міської ради. На ній було присутньо 6 із 8 членів комісії, а також троє депутатів з інших комісій та 5 працівників апарату ради, які власне і пояснювали принципи формування місцевих програм, бюджету, плану соцекономрозвитку на 2016-2020 роки. Сама наявність проектів вище перелічених документів свідчить про те, що міська рада таки чує на сесіях і читає на ЗС пропозиції, зауваження і реагує на них.

І хоча неточностей, протиріч ще вистачає, проте рух почався у правильному руслі – зафіксувати основні напрямки і роботи в рішеннях, бюджетних і стратегічних планах. Проект бюджету і деякі місцеві програми вже і по формі своїй нагадують документи які можна зрозуміти, прочитати і іншим показати. Щоправда План соцеконом розвитку поки що являє собою набір адрес за якими планується виконання тих чи інших робіт. Без аналітичної складової, без обґрунтування включення об’єктів до нього, хоча свої міркування стосовно статей 2016-го року працівники апарату ради усно висловили. Завтра ці слова більшість забудуть, а якби ці аргументи були закріплені у планах і програмах то і депутати на довгі роки мали би згадку про свою роботу в раді і жителі міста мали б чіткіші і зрозуміліші пояснення чому їх будинок планується до ремонту саме у 2017, а не 2016 році.

Як видно із логіки складання програм на які передбачаються кошти, то це в основному роботи, які заплановані ще значно  раніше ніж 2015-й, а в план включили більшість пропозицій депутатів нового скликання та навіть здолбунівчан, які подали свої пропозиції через електронну форму ЗС. Ось тільки відмінність плану від програми у тому, що роботи зазначені у ньому не всі передбачають фінансування, а лише ті, які включені до програми.

Тому існує, і це підтверджено минулими роками неодноразово, висока ймовірність що не всі роботи і послуги вказані у плані будуть виконані. У зв’язку із цим, я вніс пропозицію, яка була підтримана комісією, щодо того, щоб переглянути всі основні програми і внести не менше 20% від загального переліку робіт пропозицій саме мешканців і депутатів, які надійшли власне до цьогорічного проекту бюджету. Інша моя пропозиція стосувалась передбачення коштів на спів фінансування придбання ренгенапарату для Здолбунівської медицини по принципу «з кожної громади пропорційно до кількості мешканців», яка теж знайшла позитивний відгук у членів комісії.

Попереду сесія районної ради 21 грудня і можливо на наступний день 22-го депутати ще раз зберуться на своє засідання комісії. По-перше, щоб переконатись що озвучені пропозиції були внесені до проектів документів, по –друге визначитись із позицією по кожному документу для винесення на сесію.

 

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети