Бюджетна комісія міської ради розглянула питання чергової сесії

15 березня відбудеться чергова сесія Здолбунівської міської ради. Перелік питань на сесію можна переглянути тут: http://www.zdolbyniv.rv.ua/index.php/ofitsiini-dokumenty/27-draft-decisions-of-the-city-council

На засіданні бюджетної комісії було розглянуто більшість із питань порядку денного, які тематично відносяться до діяльності комісії.

Коментує депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов:

Комісія розглянула багато питань і деякі з них є дуже суттєвими: розподіл вільних залишків міського бюджету, зміни до програм та бюджету, нові ставки єдиного податку, внесення змін до правил благоустрою тощо.

Нажаль, сухі офіційні повідомлення офіційних джерел ради та такі ж сухі без аналітичних записок та роз’яснень проекти рішень ради не дають змогу депутатам у повній мірі дистанційно аналізувати підготовлені проекти рішень, не кажучи вже про пересічних мешканців, які виявляють (або раптом виявлять, бо поки таких точно не багато) бажання їх аналізувати.

Регламент не дотримується, програми які самі депутати приймають під різними аргументами зазнають змін або виключень. І виключень цих поки більше ніж дотримання правил. Нічого нового я про стан місцевого самоврядування в окремо взятій раді не сказав, правда ж))? На то є різні в т.ч об’єктивні причини.

Тепер щодо проектів рішень.

Ставки податку на земельні ділянки приведені у відповідність до податкового кодексу і тому не суттєво зазнають змін. Лише позиція за ріллю, сіножаті і пасовища замість 0,1% від нормативної грошової оцінки в рік, буде 0,3%.

Ставки єдиного податку. У зв’язку із підняттям мінімальної зарплати і збільшення податкового навантаження на підприємців, які ці зарплати повинно виплачувати своїм працівникам та ЄСВ, міська рада і окремі депутати ініціювали перегляд ставок єдиного податку.

Нажаль, одразу оцінити вплив цих змін із запропонованого проекту рішення на міський бюджет було неможливо, оскільки був відсутній порівняльний аналіз за 2016 рік і прогнозовані цифри, та добре, що спеціаліст апарату управління ради була готова усно ці цифри озвучити. Отже, у 2016 році підприємці на 1 групі платили 138 гривень в місяць, 2ї групи 270 грн.\міс єдиного податку. Це дало міській казні 4 млн.грн. У 2017 році після вступу в дію цього рішення ФОП 1 гр. будуть платити 160 грн\міс, 2гр-320 грн\міс.

Таким чином буде забезпечено і приріст надходжень і врегульовано навантаження на підприємців. Комісія одноголосно підтримала такий проект рішення.

Податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За інформацією, яку надали усно депутатам у 2016 році цей податок приніс 62 тис.грн від житлової нерухомості (надлишки площі) та 47+374 від нежитлової (фізичні, юридичні особи). На 2017 рік по всіх позиціях пропонуються ставки без змін, окрім житлової нерухомості. Ставку пропонується зменшити з 0,5 до 0,25% розміру мінімальної зарплати.

Розподіл вільних залишків. Пожежникам (субвенція райбюджету) на пожежогасіння загорянь сміттєзвалища біля Здовбиці 22200 грн, будівельникам (субвенція обласному бюджету) на будівництво каналізації в мікрорайоні “Осада” 185 тис.грн

До речі повторно озвучую пропозицію. Давайте затвердимо назви мікрорайонів ОФІЦІЙНО: Цементників, Залізничників, Осада і т.д, щоб викорінити сороміцьку практику вживання неофіційних назв в офіційних установах. Ну немає в Здолбунові селища-немає!

На зарплати, доплати і заохочення додатково апарат міської ради просить 150 тисяч гривень, решта коштів на реконструкції та будівельні роботи в місті.

Внесення змін до програм на 2017 рік.

Непереконлива аргументація, суперечливі багаторазові зміни в програмі благоустрою, які кардинально відрізняються. То солі і піску ми зекономили на 30 тисяч, то ще додати треба 10 тисяч, щоб закупити їх на осінь??!! Висловив на комісії зауваження щодо підготовки цього питання, а також сумніви щодо закупівлі в березні аж на осінь солі і піску.

В проекті програми по спорту були запропоновані додаткові кошти для команди Локомотив для участі у обласних змаганнях і для міської федерації футболу.

Будь-ласка, приходьте із презентаціями до депутатів, покажіть як і за який кошт плануєте зіграти весь сезон, а не так як зараз і тоді можна розраховувати на депутатську підтримку. І це стосується не лише цих двох організацій, а і решти, які пишуть прохання, не презентуючи весь проект витрат загалом. Позицію підтримала колега Людмила Бабак. Було прийнято рішення почути претендентів на фінансування на “дні депутата” у четвер.

Дуже слушними вважаю доповнення, запропоновані до правил благоустрою міста. Робота була злагодженою і конструктивною. Висловлюю вкотре побажання до прес-служб всіх органів влади: при написанні матеріалів з таких засідань, сесій тощо, читачів більше цікавить не факт того, що засідання відбулося, а які були прийняті рішення і як вони вплинуть на життя мешканців.

Загалом, оцінюючи засідання, можу сказати, що у депутатів-колег ажіотажу і інтелектуальної зацікавленості воно не викликали. Як і раніше. Тому переважна частина рішень і досі розглядаються ті, які ініційовані самою радою, а не депутатами. Це ж можу сказати і про громадськість. Ажіотаж спостерігається, коли виникають суто “шкурні” питання: в будинку холодно, в квартирі щось трапилося, а не загальноміського рівня. Тому рости нам всім ще і рости. В частині професіоналізму та громадянської свідомості!

фото прес-служби міськрадиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети