Бюджет з голосу, голова із заступником – підсумки сесії райради

сесія райради 210115 (3)

Новий костюм на новому заступнику голови райради (по центру), який поки що голосує за бюджет

Сесія Здолбунівської райради обіцялf бути короткою. Два питання і різне. Бюджет, як завжди поганий, але приймати треба. Кадрова пропозиція по заступнику теж не передбачала довгих дискусій. Проте більше двох годин депутати потратили, залишилось з’ясувати на що саме.

Бюджет.

Розглядався на комісіях, фракціях, президії райради. Нікого не влаштував, але проект рішення був підготовлений і узгоджений. Депутатами, проте не розпорядниками коштів, т.то керівниками відповідних відділів та управлінь і закладів, які фінансуються з бюджету.сесія райради 210115 (4)

Вічний начфінвідділу

Цей проект рішення і був розданий депутатам. До доповіді запросили начальника фінвідділу Здолбунівської РДА Володимира Ничипорука. Він 25 хвилин розповідав свою улюблену тему про фінанси і бюджет, проте його мало хто слухав. Лунали пропозиції заслухати керівників установ – розпорядників коштів, і якщо вони не мають заперечень проти цифр то переходити до голосування.

Однак начфінвідділу наполегливо озвучував цифри, поки до депутатів не дійшло, що Володимир Михайлович, озвучує ІНШІ цифри ніж у проекті рішення. На запитання від депутатів «Що це за цифри?», відповідь прозвучала така:

  • РДА має право подавати свій варіант бюджету, а депутати свій, тому я презентую проект бюджету, підготовлений фінуправлінням. Він, до речі, узгоджений із основними розпорядниками коштів, оприлюднений на сайті Здолбунівської РДА і всі мали змогу з ним ознайомитись.

Я не знаю, як сприйняли цю інформацію депутати райради, але інакше як …ех, не будемо. В.Ничипорук вкотре продемонстрував, що фахових опонентів у сесійній залі у нього небагато, тому з легкістю перекреслив роботу всіх депутатських комісій і президії, які виходить, що даремно збирались і щось там обговорювали, вирішували, планували, а ЗМУШЕНІ були прийняти варіант РДА, конкретно В.Ничипорука.сесія райради 210115 (5)

Подібний вчинок щоправда не залишився не поміченим головою райради Василем Тимощуком і він буквально вичитав начфінвідділу, до речі не вперше, про неконструктивні дії адміністрації, яка в останній момент перед сесією вносить свої пропозиції, які до цього не доводились депутатам. Щодо депутатів – то їм залишилась лише виконати функцію кнопкодавів чи то руко підйомників, оскільки із фаховою підготовкою бюджету якось не склалось.

До бюджету обіцяли повернутися наприкінці лютого, коли з’являться якісь нові резерви, які є надія додати до тих позицій, які недозабезпечені у січневому варіанті кошторису. Попри інфляцію, збільшення цін, вартість робіт – надходжень все менше і менше. І наприклад, нач.відділу молоді та спорту Михайло Гарбовський, порівнював бюджет по своєму напрямку, то він у 2011 році був на кількасот тисяч більший ніж у 2015 –му. Хоч і тоді зовсім не покривав усіх необхідних витрат.

Вкотре задаюсь запитанням, а для чого тоді взагалі відділи і управління, яким не виділяються кошти на розвиток, а лише на зарплату і енергоносії? Просто ходити на роботу, писати папери, щоб додому принести кусень куцої бюджетної зарплати?

Уявляєте собі кошторис відділу гірничо-рятувальної служби, якій не виділили кошти на шнури, карабіни, кригоруби, та інші засоби рятування в горах, а лише кошти на зарплату і комуналку. Ну і що з них толку, якщо вони висунути носа з офісу не зможуть бо допомагати нічим.сесія райради 210115 (2)

У сесійній залі побільшало екс-голів РДА, Олександр Бухало

Так і з нашим горе-бюджетом «кое-кому, кое-что, кое для чего-то»,  а толком нікому і нічого. Чи не чесніше у ситуації, коли якісно не можна надавати послуги чи виконувати роботи, то їх краще взагалі не робити. Є ще економічна складова. Наприклад, якщо витрати на утримання, припустимо, митниці більші ніж повернуто до бюджету коштів від роботи тіє ї ж митниці, то може краще без неї взагалі?

Вибори заступника голови районної ради.

Василь Тимощук запропонував на цю посаду Ігоря Жовтанюка, місцевого банкіра, кандидата економічних наук, екс-начальника управління економіки Здолбунівської РДА років так 15 тому.сесія райради 210115 (6)

Виступ Ігоря Жовтанюка

Кандидатура сама по собі цілком достойна, ось якби не політика. Фракція Батьківщини, устами Олександра Колінька згадала декілька «гріхів», як то не голосування по мовних питаннях, зміну політичних симпатій Ігоря Богдановича, не приходи на принципові сесії, не голосування по питаннях, які йдуть всупереч позиції  В.Шуля, колишнього голови РДА.

Хоча, деякі депутати швидко знайшли у кулуарах перед голосування пояснення багатьом фактам. Наприклад, кар’єра дружини Світлани, яка очолює районний Пенсійний фонд, п’ятеро дітей , які потрібно годувати, та і в принципі не «драчливий» характер банкіра. А от щодо банкіра, то навряд чи хто закине, що він один із кращих і людяних керівників банківської установи Здолбунівщини.сесія райради 210115 (1)

Світлана Жовтанюк

Виступ претендента на посаду був короткий, відчувалось, що не часто практикувався у епістолярному жанрі депутат, провалив кандидат і відповідь на запитання про об’єднання громад від колеги з обласної ради. Теж відчувалось хвилювання, проте воно розтануло після того, як до зали зайшла пані Світлана – дружина кандидата, яка прийшла підтримати чоловіка. Таємне голосування дало 24 «ЗА», 2 «Проти», решта з 37 присутніх на сесії не голосували. Можна припустити що голосували проти Володимир Карпетченко, однопартійцем якого колись був Ігор Жовтанюк та Олександр Колінько, який чи не єдиний із фракції Батьківщини прийняв участь у голосуванні і публічно з трибуни закликав не обирати заступника, а економити кошти і далі, тим більше, що до кінця каденції цих депутатів залишилось декілька місяців.

Чесно кажучи, не зовсім був зрозумілий демарш проти призначення та ще й озвучений Олександром Колінько, який сам не так давно отримав посаду заступника начальника фінвідділу у адміністрації, а 24 квітня 2013 року сам ЗАКЛИКАВ підтримати звіт голови РДА Віталія Шуля:

Пропоную підтримати проект рішення (позитивне голосування про затвердження звіту голови РДА-прим.ЗС), тому що серед трьох останніх голів РДА Віталій Шуль – то найкращих серед них. Може я мало поінформований, але скандалів із земельними ділянками, хатами, іншими оборудками я про цього голову не чув. Див.: http://zdolbunivcity.net/zdolbunivskomu-holovi-rda-nabyly-tsvyahiv-na-rik-vpered/Kolinko

Після підведення підсумків і привітань на адресу Ігоря Жовтанюка, задали два запитання йому і ЗС:

1.Які мотиви були у вас йти з посади банкіра на заступника голови райради за півроку до закінчення каденції цього скликання ради?

І.Ж: – За 12 років звик до темпу життя у банку, тому коли отримав пропозицію від голови райради повернутись до роботи в сфері місцевого самоуправління і державної влади то вирішив, що можу бути корисним на посаді заступника. Не приховую, що розцінюю це лише як старт-відновлення своїх кондицій і у подальшому планую також йти в депутати райради і претендувати на посади в органах влади. Необхідний досвід, знання, освіта у мене є.

  1. Двадцять чотири голоси ЗА – Ви працювали над тим, щоб бути впевненим у результатах голосування?

І.Ж: – Я готовий був до зустрічей із фракціями, партіями, однак таких запрошень не надходило, тому спілкувався окремо із колегами-депутатами і просив мене підтримати або з’ясовував причини відмови у підтримці. В принципі, я розраховував на позитивний результат і його досягнув. Дякую всім хто мене підтримав!

Микола Орлов

сесія райради 210115 (10) сесія райради 210115 (9) сесія райради 210115 (8) сесія райради 210115 (7)

П.С У тому, що прийняли бюджет і обрали заступника голови заслуга напевне колядників, які дуже гарно заколядували перед початком сесії :)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети