БущаПапороть перевершила всі очікування

06 – 07 липня  в мальовничому селі Буща, що на Здолбунівщині відбулося чудове дійство під назвою етно-еко фестиваль «Буща Папороть».

Даний фестиваль на Здолбунівщині проводиться вперше.

Завданнями етно – еко фестивалю  є збереження і популяризація народних традицій та культурної спадщини нашого регіону, розвиток і підтримка етно – творчості, формування екологічного світогляду та залучення до охорони довкілля, сприяння розвитку туризму та промоція рекреаційного потенціалу Здолбунівщини.

Учасники фестивалю мали змогу здійснити екскурсії екологічною стежкою “Від Волині до Поділля” Національного природного парку “Дермансько – Острозький” та спостерігати за змаганнями відкритого турніру з волейболу та футболу. Офіційне відкриття фестивалю відбулося 06 липня о 17.00 год. на головній сцені за участю, як представників районної влади так і громадськості.

Окрасою святкового дійства стало проведення мистецької програми «Купальський вогнецвіт» за участю творчих аматорських колективів Здолбунівського, Острозького та Корецького районів.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з презентацією туристичних маршрутів та рекреаційних зон Здолбунівського району, відвідати мистецьку галявину: майстер-класи з традиційного народного мистецтва, народних  художніх промислів та хендмейду,  ярмарку – продаж, виставку приватної колекції  старожитностей та інше.

Громадська організація ЗЕОН організувала та провела вуличний Квест, саме Квест вже став давно однією із візитівок молодіжного крила ЗЕОНу.

Кульмінацією першого дня фестивалю стало проведення купальських  обрядодій, а саме: плетіння віночків (майстер – клас від Ірини Кухар); купальські ігри та хороводи;  пускання  вінків на воду; запалення купальського вогнища.

Для всіх присутніх було організовано та проведено фаєр – шоу та етно – денс.

Учасники заходу мали змогу почастувати рибною юшкою, кулішем та стравами місцевої кухні, а також покататися  на конях та поні. Сфотографуватися в етнофотозоні, відпочити в наметовому   містечку «Готель під зорями» та в зоні барбекю.

Приємно відмітити, що етно – еко фестиваль “Буща Папороть” був організований та проведений на високому рівні.

Тож сподіваємося, що і наступного року в мальовничому селі Буща зберуться всі ті  хто любить  і свято береже свої  національні українські традиції та обряди.

За матеріалами Здолбунівської РДА

Від ЗС: І ми там були, мед -пиво пили і ось що хочемо сказати. Не даремно тогоріч люди їздили на Острожчину і дивилися як там пройшов фестиваль у Новомалині. Зробили і  в себе і точно не гірше! Моторчиком всього нам здалося була Елла Стеценко та її працівники культури, яка і під час підготовки і під час самого дійства була всюди доречною і корисною. Хочеться наступного року побачили пересічних жителів села Буща в ролі справжніх організаторів, а не лише гостей свята у своєму ж селі. Посмішки, святковий настрій були кращою оцінкою того, що свято вдалося. Це дуже правильні акценти -нести культуру, свято, традиції туди звідки вони і є родом – у село. Не даремно 2016 рік пройшов в районі під знаком відродження днів села у форматі не чергового концерту, а свята для своїх жителів, із особливостями і родзинками які є лише в цій громаді. Так тримати Здолбунівщина!

Незабаром чудовий ФОТОзвіт про БущаПапоротьВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети