Брати наші менші 2

Неймовірний резонанс викликала наша стаття «Брати наші менші, куди вас подіти?». Цілі дискусії розгорілись і на сайті, і в групах соцмереж. Ми вирішили продовжити почату справу. Сьогодні головні спікери – люди. Звичайні мешканці, які виклали своє бачення  щодо собачої проблеми, а точніше людської по відношенню до собак. Стиль і орфографія збережені. Редагування зазнали лише декілька висловлювань, що замінені на більш етичні.

 Іра Дацюк(Малащук)

На ринку вкусила собака дитину !!!!! Біля дитячого садка собаки накинулись на дитину!!!!!!!! У парку на моїх очах  знов таки собаки ледь не покусали мою власну дитину!!!!Де ж ті люди, які захищають собак ?І хто має відповідати за покусаних наших дітей???????!!!!!!!

 Дмитро Хомицький

Відписав у здолбунівську газету «Здолбунів СITY», думаю, допоможуть розібратися. http://vk.com/zdolbuniv_city

ღ♥ღТаня Савчук ღ♥ღ

Зайдіть на ринок, що по вул.8 Березня. Їх там багато. А все через те, що самі ж люди їх підгодовують.

Дмитро Лущук

Не  тільки  базар – центр  міста, парк  біля  БКЦ, майже  біля  кожного  магазину.

Снегурочка Зима

Приїжджайте! Рятуйте! В селищі ( Здолбунів-2) дуже багато собак! Біля гастроному «Добробут»,  біля базарчика, магазинчик «П’ятачок»,  поруч подвір’я будинку №1, вул.Заводська, – тут дуже багато собак! Я – людина похилого віку – мушу ходити, спираючись на палицю, не можу пройти в аптеку чи за хлібом  – скрізь собаки!!! А як викинути сміття??? До контейнерів підійти неможливо через гори сміття і зграї собак!!!

Дмитро Хомицький

Зараз ми через громадську організацію «ЗЕОН» робимо текст звернення, під яким треба буде збирати підписи. Треба, аби учасники групи приєдналися, щоб у нас був документ, а не слова.

ღ♥ღТаня Савчук ღ♥ღ

Якщо вийде, пройдіться дворами будинку№44 на Шкільній, від «Колібрісу», до дев’ятиповерхівок, а там дворами будинків по вул 2 -Лютого. Там собак повно, але аби не повтікали.
Я якось свою доньку-третьокласницю запитала, як вона в школу сьогодні піде, бо можна двома шляхами( за будинком або перед будинком). То вона відповіла: “Побачу, де собак буде менше”.
А ще я була свідком, як на дитячому майданчику, теж у дворі буд. 44, троє переляканих хлопців (десь 2-4клас) від собак вилізли на гірку. І боялися злізти, бо внизу була зграя собак. А діти то йшли до школи і, явно, спізнилися на уроки. На щастя, якийсь чоловік це помітив і відігнав собак, бо особисто я наврядчи це зробила б, бо боюся собак.

 ДмитроХомицький

Пані Ларисо, чи зможете ви допомогти зібрати підписи на документ – звернення до міської ради?

Снегурочка Зима

Так.

ДмитроХомицький

Отже, ми зібрали понад 40 підписів обурених мешканців Здолбунова та навколишніх сіл, які стурбовані ситуацією із неконтрольованою чисельністю бездомних собак в нашому місті і районі. Велика подяка пані Ірині. На початку січня за допомогою громадської організації «ЗЕОН» буде відправлено звернення до міського голови Здолбунова.

Іра Дацюк (Малащук)

Велика подяка вам за те, що ви один  нам допомагаєте. А також дякую Тані Сліпчук, що допомогла зібрати підписи.

Іра Дацюк (Малащук)

У теперішній час людське життя нічого не варте. За вбивство собаки – ув’язнення. Тоді, як собаки на вулицях Здолбунова кусають наших дітей. Ми нічого вдіяти не можемо. То що нам робити? І де гуляти з дітьми?

Марія Шилюк-Пясковская

Я ці собачі напади бачу майже кожного дня – живу в цьому будинку. Тільки що вони знову нападали на жінку з паличкою – її врятували діти. У цьому винні люди, які цих собак годують. Собаки захищають свій дім. У КОЖНОМУ ТАКОМУ ВИПАДКУ ТРЕБА ЗВЕРТАТИСЬ ДО МІСЬКОГО ГОЛОВИ. ЯКБИ ВСІ ПОКУСАНІ ЗВЕРТАЛИСЬ ЗІ СКАРГАМИ,  ТО, МОЖЕ, ЩОСЬ БИ РОБИЛИ. А ТАК, ВСІ ЛІКУЮТЬСЯ МОВЧКИ І ДУМАЮТЬ,  ЩО ЗА НИХ ХТОСЬ БУДЕ ВИРІШУВАТИ  ПРОБЛЕМУ.

 Галина Дихтяренко

Я живу далеко,  по нынешним меркам в ближнем зарубежье, но выросла  я в этом городе и мне не все равно: до каких пор это безобразне будет продолжаться? Люди, вы почему не жалуетесь в местные и правоохранительныеорганы –  отлов бродячих собак входит в их компетенцию. Кстати, у нас в Ташкенте ни одной бродячей собаки вы не увидите. Все остальные выгуливают собак в определенных местах и в намордниках. Ну чем же вы хуже, чтобы не справиться с этой проблемой.

Галина Дихтяренко

Такая  проблема у нас  много лет назад тоже была, но корда начали “неизвестно кто”  травить кошек и собак, и трупы стали валяться – проблема была решена. И плевать на «Гринпис» – они же не могут создать приемники для блудных животных – нет средств. Но нельзя же людям оставатися приманкой, свежим мясом. Просто , мы приезжали в гости и очень поздно возвращались домой , а эта свора гналась за нами  – вот был ужас.

 Галина Дихтяренко

Я не даю совет “травить” , но как за щитить себя и детей?  Власти – все в их руках, но они, увы, не справляються. Или не хотят?

Татьяна Дейнека (Блёх)

А у нас никто ничего не видит. Хотелось бы, чтобы эти собаки переселились ближе к нашей администрации.

 Ігор Рижук

Що можна і потрібно зробити з трьома великими собаками, які базуються в 44-тому домі, які покусали мене сьогодні о 12-45 ? Вони кліпсовані, але свою роботу роблять! на моєму місці можете бути ви, а ще гірше – діти! Давайте разом знайдемо на цю зграю правильнее рішення!

 Ірина Кузьміч

Голодний собака – злий собака, який може вкусити чи гірше – покалічити, загризти. Підгодовування і кастрування проблем не вирішать. А притулок – це взагалі щось фантастичнее: в державі на людей грошей не вистачає, а на собак тим більше.

 СкіфСкіф

Ірина, і як, на вашу думку, вирішити цю проблему?

Ірина Кузьміч

Присипляти і вивозити!

Ярослав Возницький

Ірина, а от я виступаю за те, щоб наказувати (ред.ЗС) тих людей, які собаченят на вулицю викидають. Це моментально вирішить проблему.

 Коля Мокрик

Ярослав, я не думаю, щоце гуманна ідея, якби було місце, куди цих цуценят віддавати, була б зовсім інша справа, оскільки не кожен хоче і може вбити. А в багатьох випадках на світ вони з’являються як розведення тих собак, що бродять по місту.

 Ярослав Возницький

Коля, ця ідея настільки ж гуманна, як і вбивство тварин. Людині ніхто не давав права вбивати інших тварин (по суті, ми теж тварини). А взагалі в усіх проблемах потрібно дивитись в їх корінь – собак приручили люди, в будь-якому випадку ми несемо за них відповідальність.

Коля Мокрик

Ярослав, погоджуюсь, ніхто нам не дає цього права, мене теж собаки не зачіпали, і слава Богу, єдиний випадок був біля пожежної, і то це була домашня собака, ворота були відкриті – і вона вибігла на дорогу. Я – за притулок, це все ж краще за гулящих собак, які лякають як дітей, так і дорослих. Згадай скільки сміття розтягують ці тварини. А коли вони будуть в одному місці і доглядатимуться (по можливості) це буде набагато краще ніж теперішня ситуація, зрозуміло, що це зайві витрати, але все одно я, як звичайний мешканець, не побачив би)), а ВОНИ не збідніють.

 Ярослав Возницький

Коля, отут я з тобою згоден на всі 100. Я  – за притулок однозначно, та от тільки його не буде, бо є люди, які вважають, що люди – то вищі істоти, і на їхні забаганки гроші тратити треба, а на потреби тварин – ні. Депутати сміються, коли їх просять виділити з бюджету 100 000 гривень на притулок. Бо ж вони краще на 100 000 куплять нову земельну ділянку своїм дітям-мажорам.

 Коля Мокрик

Ярослав, ну, я думаю, якщо разом взятись за вирішення цього питання, все розумно і правильно робити, то може щось вийти, і дуже на це надіюсь. Надіюсь, що нас нарешті почують наші депутати))

 Микола Орлов

Як можна побачити зі статті на сайті ЗС, проблема ця не нова, йде 5-й рік спроб зоозахисників пробитии стіну непорозуміння. Але це лукавство влади, що немає земельних ділянок, тим більше,  що тут потрібна будь-яка і на околиці міста, і навіть поруч з містом.

Ірина Кузьміч

Ярослав, можливо, моя думка стосовно бродячих собак не є гуманною. Але з іншого боку, коли ці зграї собак обступають дітей, не даючи проходу, тоді що? У дитини спрацьовує страх, вона починає втікати, а наслідки? Винних не знайдеш, але проблема є. Мене також не кусала собака, але відчуття страху є. Створення притулків для тварин – це міф, і не факт, якщо їх створять, що варинам там буде комфортно і безпечно(їх треба годувати чимось, доглядати)

 Надія Гамера

Навіщо їх каструвати і підгодовувати? Кому потрібні в місті бездомні собаки? Що вони роблять? А про притулки взагалі смішно. Для чого вони там? Для гуманності?))
У нас для людей притулків немає, (людей скільки бездомних), не те, що для собак….

ClarkKent

Підтримую Надію на всі 100!!!!!

Коля Мокрик

Надія, тоді, отже, ти за варіант: приспати і вивезти, я правильно зрозумів?

Clark   Kent

В ідеалі, було б не погано, якби було створено закон, в якому всі домашні тварини повинні реєструватись(почати з котів/собак ); на місцях було створено інстанцію, в якій би реєструвались усі домашні тварини, що мають хазяїна шляхом взяття в них аналізу ДНК. Наступним кроком було б присипляння усіх бездомних котів/собак.
От тоді, коли якісь бродячі тварини з”являються, а вони не з”являються нізвідки – по пробі ДНК і визначати винуватця/власника. І давати великий штраф для початку, але це рожеві окуляри… Тому я просто за присипляння і за притулок для безхатченків-людей!

 Пропоную наступний полл зробити таким:
Який спосіб вирішення проблеми Ви вважаєте правильним:
– створити притулок для бездомних собак ;
– створити притулок для бездомних людей;
– створити 10 притулків для всіх нужденних;
– нічого не створювати, собак приспати, а безхатченки й надалі хай викручуються самі… !

Льоша Семещук

Пропоную тим людям, які голосують за приспання, спробувати самим це зробити.
Притулок є в Рівному, приватний. Намагаюсь по можливості якось допомагати їм, якшо буде в Здолбунові – надіюсь, зможу допомагати і там.  Тим паче, є куди адекватніша стерилізація, враховуючи, що від голоду все-таки помирає дуже мало тварин. Віва ля еволюція – там і хліб чужий вони не забирають.

 Надія Гамера

Льоша, що значить “пропоную тим людям, які голосують за присипання, самим це зробити”? Цим повинні займатися відповідна служба, персонал якої отримає за це заробітну плату і відповідне спорядження! Якщо хтось підтримує варіант приспання – це зовсім не означає іти самому і це робити!

 ЛьошаСемещук

Надія, “если вынес приговор – будь верным до конца – приведи его в исполнение сам” (с)

Опитування проведене в соцмережі ВК в групі «Здолбунів CITY»

Чи були ви жертвою нападу собак у Здолбунівському районі?

Так
19 26.8%
Ні
33 46.5%
Не був, але знаю про такі випадки
19 26.8%

Проголосувала 71 людина.

 

Після таких обговорень, гарячих, емоційних, природно що ми не могли залишитись осторонь і взяли частину справи на себе. Завдяки ініціативним мешканцям були зібрані підписи, наша громадська організація виклала це у документальній формі і подали звернення на розгляд голові районної ради і міському голові. Мета цих звернень одна – єдина: всім сісти за круглий стіл, виробити спільне рішення і в рамках діючих законів, фінансових можливостей, волонтерських можливостей забезпечити спокій громадян і безпеку як громадян так і людське ставлення до собак. І вставши із за цього стола одразу приступити до виконання домовленостей. А ми зі своєї сторони будемо інформувати здолбунівчан про цей процес. Далі буде. Ми готові вислухати усі точки зору.

П.С. Сьогодні отримали відповідь від міського голови

22.01.2013 № 10-02/9

Голові ради НГО АЦРМ

« ЗЕОН»

Орлову М.

 

         На Вашу заяву від 15.01.2013року № 10-02/9 щодо проблем з безпритульними тваринами в місті Здолбунівська міська рада повідомляє, що в приміщені міської ради неодноразово проводились зустрічі та громадські слухання по вирішенню проблем, пов’язаними з великою кількістю безпритульних тварин в місті. В результаті таких зустрічей було прийнято рішення про необхідність виділення земельної ділянки під стерилізаційний центр для безпритульних тварин. Розпорядженням голови районної державної адміністрації № 849 від 29 грудня 2012 року надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для створення притулку та стерилізаційного центру для тварин на території Здовбицької сільської ради шляхом продажу права оренди на аукціоні, орієнтовною площею 0.20 га.

Міський голова                                                                               Ольшевський І.О.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети