Ботулізм – смертельне захворювання

Ботулізм – це гостре інфекційне захворювання, пов′язане із вживанням  продуктів, що місять отруйні речовини (токсини), що виробляють бактерії  ботулізму. Цей токсин є однією із найсильніших отрут у світі.

Найчастіше основний шлях зараження – харчовий, вживання в′яленої риби, консерв домашнього приготування (м′ясних, рибних, грибних). Збудник ботулізму містися в консервованих продуктах, або тих, котрі призначені для тривалого зберігання (копчені і солені продукти).

Потрапляючи в організм людини, ботулотоксин надходить у кров і розноситься по всіх відділах, порушуючи при цьому роботу нервових клітин. Під час захворювання вражаються м’язи очей, гортані, глотки, дихальні м’язи. В результаті чого порушується мова і ковтання, виникає двоїння в очах. Смерть хворого настає в результаті гострої дихальної недостатності.

 За останні два тижні в Україні, зокрема в місті Києві зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм серед населення. Один летальний випадок захворювання та два випадки ботулізму в осіб, які вживали в їжу в’ялену рибу. За результатами епідемічного розслідування, випадків захворювання  встановлено, що виробником рибної продукції є ФОП Меркулов А.В., а постачальником ТОВ «Чудо-Юдо» м. Світловодськ.

Хоча за 5 місяців поточного року випадків захворювання на ботулізм серед жителів нашого району не зареєстровано, проте не слід втрачати пильність, адже у минулому 2016 році зареєстровано 1 випадок даного захворювання.

В зв´язку з ризиками пов´язаними із придбанням та вживанням небезпечних рибних продуктів, необхідно звертати увагу на те, що ми купуємо, готуємо та зберігаємо, і дотримуватися зазначених правил, а саме :

– не купувати в місцях стихійної торгівлі копчені та солені продукти. Краще довіртеся торговельному закладу, котрий має всі необхідні документи, що підтверджують якість товару;

– під час придбання рибної продукції у магазинах – обов′язково звертати увагу на маркування, термін придатності;

– солену і в`ялену рибу зберігати при температурі не вище ніж 10°С;

– під час приготування домашньої консервації – строго дотримуватись терміну стерилізації, використовувати лише свіжі та миті продукти. Особливо це стосується грибів, так як повністю відмити їх від найдрібніших  частинок ґрунту, в яких, можливо, містяться спори ботулізму, практично не можливо;

– перед вживанням консерв промислового виробництва,  домашньої консервації звертати увагу на зовнішній вигляд банки (вздуття кришки, помутніння самого вмісту, наявність бульбашок). При наявності цих дефектів – вживати консерву заборонено.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких. Тому, будьте уважними при придбанні, зберіганні харчових продуктів.

Управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети