Боротись за свої права потрібно: приклад відвойованої субсидії

Більше двох з половиною тисяч гривень субсидії, протиправно ненарахованої управлінням соціального захисту населення, зміг відсудити мешканець с. Новоукраїнка Рівненського району.

Всередині січня цього року чоловік отримав повідомлення з управління соцзахисту про те, що йому з 01.12.2012 року припиняють надання житлової субсидії. В повідомленні зазначалося, що подана ним декларація про доходи та майновий стан є недостовірною. Мовляв, за громадянином зареєстровано два автомобілі, про що в декларації вказано не було. Як відомо, якщо особа приховала або свідомо подала недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, то надання допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Чоловік пояснив, що на час подання декларації в районне управління соцзахисту один автомобіль (ВАЗ 2104 1988 р.в.) він продав без оформлення договору купівлі-продажу шляхом передачі документів на авто. А інший транспортний засіб (Оpel Combo 2006 р.в.) йому подарували вже після того, як подавалися документи для призначення субсидії.

Через припинення надання субсидії газопостачальне підприємство постійно надсилало чоловіку повідомлення про виникнення заборгованості за послуги, загальна сума якої сягнула більше 3,5 тисяч гривень. Тому він звернувся за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України».

«Наявність у власника житла двох і більше транспортних засобів дійсно виключає можливість призначення особі субсидії, – коментує ситуацію юрист Рівненського КВУ Мирослава Примак. – Однак законодавство передбачає норму, відповідно до якої при встановленні права на субсидію не враховуються транспортні засоби вітчизняного виробництва, що перебувають в експлуатації впродовж більше 10 років з дати випуску. Тобто, в ситуації чоловіка його ВАЗ 1988 року випуску експлуатується ним вже більше 20 років, тому на отримання субсидії не впливає. Відповідно наявність іншого авто, не зазначеного в декларації про доходи, також вже не може вплинути на право особи на субсидію. Тому управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації припинило виплату громадянину житлової субсидії всупереч вимогам відповідного законодавства».

Враховуючи ці обставини, юристи РОГО «Комітет виборців України» підготували чоловіку адміністративний позов про визнання протиправними дій щодо припинення нарахування субсидії та зобов’язання призначити йому субсидію на відшкодування витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

В результаті нещодавно Рівненський районний суд розглянув справу і встановив, що позов громадянина є обґрунтованим та доведеним, а дії районного управління соцзахисту населення – неправомірними. Тому суд зобов’язав орган влади відновити нарахування та виплату субсидії чоловіку з 01.12.2012 року по дату закінчення опалювального сезону (17.04.2013 року).

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

 

У разі порушення ваших законних прав та інтересів, а також з метою ознайомлення зі своїми правами, ви можете безоплатно отримати інформаційну і правову допомогу в центрах права Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» в містах Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47.

Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Дні прийому громадян: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети