Богдашівські ставки: перші сигнали про мор риби

bogdashiv_1До редакції вчора надійшов лист, у якому пан Володимир просить відреагувати на ситуацію із мором риби на ставках у с.Богдашів, що призводить до утворення стійкого неприємного запаху навколо ставка та небезпеки зараження хворобами під час купання в ставках.

Сьогодні зранку ми вирішили з’ясувати ситуацію на місці.

8:30 Хлопчина, місцевий рибалка: «Ловлю по-маленьку рибу, кльов є. Тут заболочено біля дамби і ловити можна, бо це вже не ставок. Рибу дохлу бачив, пропливала, запаху особливого не помічав»bogdashiv_2

9:00 Магазин на горбку біля зупинки, місцева пані-депутат сільради: «Це люди наші такі, зайняли самовільно городи, а їх звідти ганяють, бо то вже площа ставка, от вони і скаржаться. За великим рахунком це є їх (рибгоспу-прим.ЗС) риба, і якщо вона здохла – то їх збиток, що ж богдашівцям до того. Мій чоловік ходив вчора на рибу і нічого такого не бачив. Називатися не буду, нащо воно мені треба. Ви тут за ФАП можете сходити, тут ще один депутат є, може, що більше розкаже».

bogdashiv_3

Об’їхавши цілий ставок і фотографуючи його з різних сторін годину, ми так і не знайшли ні риби догори черевом, ні особливого смороду. Бажаючих покупатись зранку ще не було, але ми попитали місцевих жителів, чи не перешкоджає адміністрація, що керує ставками, купанню. Ніхто не поскаржився, що за це проганяють зі ставків. До речі, з першого липня вступила в дію норма закону, згідно якої жителями додалося прав, а орендарям клопотів. З 1 липня в Україні діє новий порядок оренди водойм. Він визначається «Типовим договором оренди водних об’єктів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29 травня цього року, – пише Урядовий кур’єр. – Особливість типового договору — те, що за ініціативи Прем’єр-міністра до нього внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом».

До речі, аналогічну вимогу висуває й чинний Водний кодекс у ст. 51: «Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування». Але кодекс не передбачає покарання за невиконання цієї вимоги. Тепер же ситуація змінилася: оренду можна скасувати в разі невиконання умов договору.

Отже, постанова чітко зазначає, що орендар ставка чи озера не має права забороняти людям купатися у водоймі. А також рибалити, плавати на човнах, здійснювати забір води без застосування споруд або технічних пристроїв (наприклад, на полив) тощо.

У Богдашівській сільській раді нам телефоном повідомили, що ставок знаходиться в оренді, отже ці правила мають розповсюджуватись і на цей ставок!

Заїхали й до офісу ПрАТ «Рівнерибгосп», яке входить до сфери інтересів знаної в області компанії «Реноме». Пан Олександр, що був на червоних «Жигулях» поблизу ставу, повідомив, що вже мав розмову із сільським головою й підтвердив факт мору близько 200-300 товстолобиків, але було це у неділю, т.то тиждень тому. Він підкреслив, що спека могла викликати дефіцит кисню, а кожна загибель риби – то є клопіт і збитки для фірми. Тому в цьому ніхто не зацікавлений. Рибу негайно виловили, а смороду навколо ставка немає. Щодо повалених дерев, про які теж писали нам  (ЗС) у листі, то співрозмовник повідомив, що для господарських потреб робилась рубка дерев, а точніше гілляк з них.

Висновок із сьогоднішнього відвідання ставка такий: стан прийнятний, купатись не забороняють, рибалок бачили, хоча на одному із сайтів ми натрапили на інформацію, що порибалити тут можна за гроші. Мору риби зафіксовано не було, наслідки недільного ліквідовані. Всі співрозмовники охоче йшли на розмову, хоч і відчувалась настороженість до запитань.bogdashiv_4

У разі виникнення непорозумінь щодо виконання зазначеної вище постанови про вільне купання й доступ до водойми –просимо звертатись за контактами нашої редакції, а також безпосередньо до адміністрації рибгоспу та в сільську раду.

Микола Орлов

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети