Благодир: українська система управління державою у глибокій кризі

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків та депутат Рівненської обласної ради Юрій Благодир констатує глибоку кризу  української державної служби, як у регіонах, так і на центральному рівні. Про це він написав у своєму блозі у виданні «Новое время».

«Поступово наша державна служба на регіональному рівні перетворюється на волонтерство. Ми не можемо дати молодим фахівцям ані соціальних гарантій, ані стабільного професійного зросту, ані перспектив» – відмічає депутат Рівненської облради.

Юрій Благодир вважає, що вирішенням цієї проблеми стало б створення комплексної системи підготовки кадрів для державного управління. Яскравим прикладом вирішення цієї проблеми та створення такої системи є Польща.

Так, у Польщі дуже ретельно підходять до відбору кадрів на держуправління і ставлять перед майбутніми державними посадовцями певний перелік вимог. Проте, державний службовець в Польщі – це високооплачуваний працівник з відповідним соціальним, правовим та матеріальним забезпеченням – його заробіток вище середнього по країні.

«Існує міф, що в Україні багато чиновників, але питання не в кількості, а в якості…Приклад Польщі наглядно ілюструє, що в країнах, де є системний підхід до підготовки на роботу на державних посадах, існує більш ефективна система державного управління» – резюмував Юрій Благодир.

Нагадаємо, нещодавно делегація Рівненської обласної ради з робочою поїздкою відвідала сесію Сеймика Вармінсько-Мазурського воєводства в Ольштині в Польщі. Депутати Рівненської обласної ради спостерігали за затвердженням звіту по бюджету воєводства.

Додатково можна прочитати блоги:

 Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради:

Бюджет держави і громади: охопити неосяжне

Грандіозне регіональне стажування для столичних чиновників

Чому в Україні відсутня вертикальна кар’єра у владіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети