Благодійне сміттєзвалище у Здовбиці

smitt_2Здовбицьке сміттєзвалище лише за назвою здовбицьке. Господарюють, чи то правильніше користуються ним люди, які мають відношення до Здолбунівської міської влади, але ідентифікувати цих людей складно. Спочатку ця земля під сміттєзвалищем Здолбунівською РДА була передана комунальному підприємству «Міське будинкоуправління» для того щоб воно виготовило необхідну документацію для отримання права постійного користування сміттєзвалищем. Правом цим комунальники не скористалися, а відповідно відповідальності формальної, юридичної на себе не взяли.сімттєзвалище Здовбиця документи (2)

Тому у 2013 році РДА знову видає розпорядження про надання такого права іншому комунальному підприємству КП «Здолбунівське», яке засноване Здолбунівською міською владою. ДВА роки воно теж займалося лише тим, що тягнуло час і НЕ виготовило необхідної документації.

Всі ці роки на сміттєзвалищі ДЕ ФАКТО знаходяться люди, які представляються «ми від міської ради» т.то від групи благоустрою міської ради, вони за їх словами ведуть облік транспорту, який вивантажує сміття, сортують те сміття і здають на пункти вторсировини.

Міський бюджет щороку виділяє кошти на статтю «утримання сміттєзвалища» тим самим підтверджуючи що де факто якісь дії на ньому здійснює: розчищає дорогу, розрівнює сміття, утримує людей описаних вище. Це виглядає логічним, оскільки саме доля міського сміття на звалищі найбільша.

Основний аргумент міської ради – оскільки не має затвердженого тарифу на утилізацію сміття – немає сенсу виготовляти документацію на сміттєзвалище, оскільки за його існування (використання) одразу прийдеться платити екологічний податок, а заробити кошти на утилізації сміття не можна. Витрати є, доходів нема.

Але на цьому зрозумілі речі закінчуються.
Виникають запитання:
1. Чому здовбичани, зобов’язані укладати угоду з комерційним підприємством ТОВ КП, а не мати можливість самим вивезти на сміттєзвалище сміття і залишити його там. Оскільки воно здовбицьке і тариф на утилізацію сміття, нажаль, в Україні ніяк не можуть визначити.
2. Чому і на яких умовах на це сміттєзвалище звозять сміття звідусіль і в т.ч з Квасилова. Якщо немає затвердженого тарифу на утилізацію то вони його туди викидають безкоштовно? Чи хтось бере плату з них, тоді яку, на підставі чого?
3. Якщо ТОВ КП вивозить сміття на це ж сміттєзвалище і бере з людей гроші за перевезення (без врахування утилізації), закладає у тариф прибуток (ну не буде ж комерційна структура возити з благодійних мотивів сміття), то чому на утримання сміттєзвалища витрачаються кошти здолбунівського міського бюджету? Якщо ж ТОВ КП сплачує якісь гроші місту то які і за що?сімттєзвалище Здовбиця документи (4)

Цікава виходить картина: є зручне місце куди всі хто хоче вивозять сміття, за його утилізацію ніхто не має права брати кошти, за вивезення туди сміття комерційна структура заробляє кошти, на утримання його витрачаються бюджетні кошти, а здовбичани мають з того аж нічого, окрім сморіду і розбитої дороги.

Звісно при такій ситуації стає цілком зрозуміло чому мер І.Ольшевський досі і не дає вказівку КП «Здолбунівське» завершити виготовлення документації. Зрозуміло, що тарифу Київ не затверджує і це є справді проблема, але ж де факто сміттєзвалище існує і є таким собі благодійним урочищем здатним прийняти все сміття з округи. А для чого це звичайним мешканцям Здовбиці, до якої найближче знаходиться це урочище.

А тут ще  завітав до Здолбунова потенційний інвестор. Влітку. І виявив інтерес до сміттєзвалища, точніше невеличкої його частинки, де збирався розташувати лінію по переробці сміття. Що для цього зробив чи збирався зробити?

На місці визначився із ділянкою разом із землевпорядниками, розробили спільно із інженерами креслення обладнання, яке планується виготовити у ЗДОЛБУНОВІ, зареєстрував одразу фірму у ЗДОЛБУНОВІ, готовий прийняти легально ЗДОЛБУНІВСЬКИХ (здовбицьких) людей на роботу і сплачувати до бюджету кошти. Здавалося би бери цього інвестора та на руках носи. Окрім вищеназваних вигід ще і суттєве зменшення темпів накопичення сміття буде, адже основна його частина буде сортуватись. Все те саме що роблять зараз особи на сміттєзвалищі без обладнання, без податків, без обліку.Звалище

Для цього потрібно було лише на карті з однієї ділянки намалювати дві і затвердити це підписами у землевпорядній організації. Цей поділ був закріплений в документації 13 жовтня 2015 року і залишалась справа лише за підписом керівника КП «Здолбунівське» Сергія Потапчука. Та він так і не спромігся це зробити. Натомість почалися відмовки, то відступити від дороги, то взяти ділянку в іншому місці, була безпосередня зустріч інвестора із мером Ольшевським, повторний виїзд на сміттєзвалище і все лише для того, щоб зробити все можливе аби НЕ дати можливості людині, яка бажає вкладати кошти в економіку ЗДОЛБУНОВА це робити.

В Здолбунівській РДА теж розводять руками бо не можуть зрозуміти політику міського голови і керівника комунального підприємства. Адміністрація приводить в місто потенційного інвестора, а йому не те що сприяти не хочуть, а й бачити в цьому місті. Суцільні перешкоди, причому надумані. Не узгоджують 30 соток землі з 10 наявних гектарів якими самі де юре ще не мають як користуватись.
На колегії РДА мер заявляв, що допоки він міський голова до тих пір ніхто офіційно запускати сміттєзвалище не буде, бо після цього треба платити великий екологічний податок. Після неодноразових запитів депутатів районної ради він вже змінив риторику і казав на сесії про плани з впорядкування документації. Як бачимо слова що мера що керівника комунального підприємства мало чого вартують. Що робиться на сміттєзвалищі ми неодноразово писали і пишемо, ось деякі із матеріалів:
Куди здолбунівчанину викинути сміття

Своє сміттєзвалище тліє під боком

На гасіння сміттєзвалища використовуємо бюджетні кошти 
Насамкінець, наводимо рішення Здолбунівської міської ради, де С.Потапчука у 2012 році!!!! зобов’язують:
Розпочати роздільний збір сміття (і де він??!!)
Виготовити державний акт на користування сміттєзвалищем (3 роки тому!!)
Вивчити можливість вивезення сміття на переробний завод до Рівного (а тут під боком має бути сортування  і людину не пускають в прямому і переносному сенсі на сміттєзвалище для організації цього сортування)невиконання рішень Потапчуком
Сьогодні 05 грудня 2015 року. Шановні депутати Здолбунівської міської ради – ВАС влаштовує такий керівник комунального підприємства, який так виконує ваші рішення, який так сприяє інвесторам, який так доглядає за сміттєзвалищем? У Вас немає запитань до міського голови теж?Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети