Бюджетна піца для молоді Здолбунова

14 квітня вперше відбувся тренінг для шкільної молоді «Бюджетна грамотність: будь корисним собі та громаді!».  Тренером виступила Марія Орлова.
Молоді мешканці Здолбунова мали можливість познайомитись з основами формування та розподілу міського бюджету у простій зрозумілій формі через смачний приклад  «Приготування піци».
Цікавою виявилась вправа з моделювання власного варіанту розподілу бюджету і порівняння його з справжніми витратами в місті). Молодь Здолбунова – ви креативні!
Завдяки партнерам проекту, в тому числі і місцевим підприємцям Андрію та Ользі Болотнюк, «бюджетна піца» в буквальному сенсі «ожила» і кожен учасник зміг отримати свою частку.
Під час тренінгу був презентований посібник з «Бюджетної грамотності: як бути корисним собі та громаді!».
Важливим елементом тренінгу був акцент на тому, що МЕШКАНЦІ міста повинні бути активними УЧАСНИКАМИ бюджетного процесу в місті на всіх його етапах.  Існують різноманітні способи залученості мешканців Здолбунова у житті міста: опитування он-лайн, вуличні акції зі збору пропозицій, анкетування, електронні петиції, громадський бюджет (бюджет участі), проекти на конкурс «Здолбунівська громада», участь у бюджетних комісіях, відвідування сесій міської ради та ін. Кожен із способів був розглянутий через позитивні приклади, зреалізовані у Здолбунові. Це показало, що багато чого у нас в місті зроблено завдяки активній позиції і небайдужості мешканців.
Під час групової роботи були сформовані бюджетні ініціативи і методом голосування визначили ту ініціативу, яку необхідно в першу чергу зреалізувати. Тому не відкладаючи на завтра всі разом сформували електронну петицію на сайті «Розумне місто. Здолбунів» (https://rozumnemisto.org/zdolbuniv/petitions/document/4450) і тепер кожен учасник має змогу проявити свої здібності щодо організації підтримки петиції та спостереження за  результатами голосування і подальшим розвитком подій.
Ми дякуємо всім за активну участь! А ваша позитивна оцінка важливості нашої роботи нас надихає!Захід відбувся в рамках програми «Конкурс міні-грантів», яку реалізує ГО «ЦГТ «АХАЛАР» за фінансової підтримки The Danish Helsinki Committee for Human Rights (DHK), Copenhagen, Denmark (Данія).

П.С. розроблений міні-курс «Бюджетна грамотність: будь корисним собі та громаді!» рекомендовано використовувати під час факультативних занять у школах м.Здолбунів, занять з економіки, тренінгах з партиципації та майбутніх зустрічей міської ради зі своїми мешканцями.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети