Більше крику – менше толку

сесія райради 240216 (1)
Це гасло другої половини сесії Здолбунівської районної ради, яка пройшла вчора. Перша частина, яка була більш підготовлена, обговорена, не зважаючи на застосування поіменного голосування, швидко увійшла у робоче русло і  питання за питанням рухалась вперед. Перша зупинка була на тривалому виступі-звіті голови Здолбунівської РДА за підсумками річної роботи на посаді. За більше ніж півгодини Сергій Кондрачук у дуже доступній формі з ілюстраціями і цифрами відзвітував. Виступ був настільки переконливим, що ні в кого не виникло жодного запитання, а лише аплодисменти залу супроводжували спіч керівника. Одноголосно звіт був прийнятий.сесія райради 240216 (2)


Програми знімались і нові приймались швидко і без обговорення.

Наступна зупинка – розподіл вільних залишків. Тут слово взяв депутат районної ради Юрій Шадий від «Самопомочі». Його пропозиції були наступними:

  • Бюджет і зміни до нього подавати в «картинках», щоб було зрозуміліше що це за цифри і звідки вони беруться і куди діваються
  • З вільних залишків виділити кошти декільком «великим» школам на надбавку «за престижність пед.праці»сесія райради 240216 (3)

Начальник фінансового управління наскільки зміг пробував пояснити, що такі форми документів є затвердженими і передбаченими законодавством, а всім хто хоче більше розбиратися у фінансових документах – приходити консультуватися.

Врешті ніхто в депутати не тягнув силком і якщо є бажання в чомусь розібратись то є для цього книжки, Інтернет, курси, консультації. Сесія – це не джерело черпання базової професійної інформації, а місце прийняття рішень. А так процитуємо вислів головуючого на сесії Олега Дацюка, який цього разу був «в ударі» і в дружбі із регламентом та гумором: «Юрій Віталійович, дякуємо, сідайте, ваша чергова пропозиція вкотре влучна!»сесія райради 240216 (4)

Щодо виділення коштів на проектно-кошторисну документацію критого спорткомплексу, то попри очікування гарячої дискусії, лише депутат від аграріїв запропонував до наступної сесії вислухати ще і позицію потенційного інвестора, який виявляє бажання будувати спорткомплекс у Здолбунові. Тому 180 тисяч на ПКД були схвалені без проблем. Як і решта обговорених на бюджетній комісії цифр.

Створення нового комунального підприємства, яке має замінити реєстраційну службу управління юстиції, викликало декілька запитань, на які давав відповіді замість Вадима Мішури, голова райради. Відповів переконливо тому рада підтримала створення нового КП, а Вадим Мішура зійшов зі сцени потенційним директором цього КП. Причому в сесійній залі ніхто не задавався питаннями, яке «мучило» депутатів попереднього скликання. «А чому без конкурсу, без альтернативи визначений директор комунального підприємства?»

Наступні питання пролетіли швидко і дехто вже розраховував потрапити на обід вчасно та тут трапилось Різне в порядку денному. На «закуску» депутатам залишились питання фінансування ДЮСШ «Колос», вчительська надбавка за престижність та скорочення працівників і передача «залізничної лікарні».

Розписавшись у своїй безсилості існувати без державного фінансування керівники Колосу продовжили свою тему погроз прокуратурою і шантажу «дітьми на вулиці» і вкотре звернулися за фінансуванням. Склалося таке враження, що і приведені ними тренери свято вірять що фінансування їх добровільного спортивного товариства – це обов’язок держави, а не клопіт керівників, які створили цю громадську організацію. Декілька депутатів підтримало виступаючих, позицію адміністрації озвучив гуманітарний заступник, який зазначив, що адміністрація профінансує будь-які фізкультурні і громадські товариства на які рада виділить кошти.сесія райради 240216 (5)

Тему надбавок до зарплат вчителям знову підняли депутати Юрій Шадий, Вадим Кравчук, підтримала їх вчитель із ЗОШ №6. Начфінвідділу Володимир Нечипорук роз’яснив із яких статей які видатки можуть фінансуватися, зокрема оплата праці із державної освітянської субвенції, якої столиця не додала 10 мільйонів, про що відділ освіти та РДА написали листа до Києва, як і тогоріч. А от із районного бюджету, так само як із залишки зекономленої!! минулорічної субвенції можна використати кошти на підсилення матеріально-технічної бази школи. І до речі, Здовбицька школа, у 2015 році отримала цих коштів чи не найбільше в районі і відтепер має і нові вікна і дах, про що інші школи тільки мріють.

Мабуть буде справедливо коли апетити Здовбицької школи цього року будуть помножені на нуль в частині підсилення матеріальної бази, зважаючи на таке лобіювання на підвищених тонах зі сторони здовбицьких депутатів, які не хочуть чи не можуть оцінити ВСІ кошти які спрямовуються на школу. А висловлювання на кшалт «Цей дядько щоразу якісь інші цифри говорить», яке стосувалося відповіді фінансиста на запитання, мають бути предметом розгляду депутатської комісії із етики, як мінімум.

Наступному спікеру із народу така комісія не допоможе. Представник, який називає себе профспілковим лідером залізничників –медиків, роздав діагнози усім і з трибуни ради і в сесійній залі, вкотре заявив про неприпустимість закриття лікарні та скорочення людей. Ну це якщо коротко із всього того потоку перлів з образами які лунали з його вуст.

Підсумок останньої частини сесії не дуже втішний: народ все більше стає голодним, злим, егоїстичним, місцями слабо вихований і часто  інтелектуально не підкованим. Але це наші реалії в яких ми живемо, подобається це комусь чи ні.

Фото, відео Ольга Ферар, Юлія Люкшин, Володимир Дацюк, Віталій ДемчишинВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети