Безвізовий горизонт

Стрічка новин рясніє яскравими заголовками. В країні – новий парламент, а в області – двоголова заморожена рада, тривають бурштинові розбірки, і безкінечна недовіра суддям. Чиновники міряються обіцянками,  яким вірити, здається, – остання справа втомлених українців.
На передодні виборів героїчні слова лунали звідусіль. Вони добре закарбувалися в пам’яті: «Врятуємо залізничну лікарню!», «Визволимо з полону!» і таке інше. Це те, що нам боліло… А згадаємо – курс стабільний… І лишень з часом приходить болісне розуміння – не все те, що ми хочемо чути, можливо виконати відразу. Лише щира віра, прагнення до змін та чітка позиція доводить – всі горизонти досяжні.
Ранкові новини про дзвінок до Петра Порошенка від президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера зі звісткою, що законодавча пропозиція про введення безвізового режиму для українських громадян була внесена на розгляд Ради Євросоюзу та Європарламенту особисто мене ввела в стан шоку, приємного шоку. Президент України впевнений – за декілька місяців ми матимемо змогу вільно перетинати кордони до такої омріяної Європи. Підтримка дипломатичних зв’язків з парламентарями союзу та послідовна позиція щодо безвізових законопроектів стали невід’ємною частиною роботи Петра Олексійовича саме тому, що це і була основна обіцянка дана Євромайдану та всій Україні. На мою думку факт рішення Європейської  комісії це великий прогрес у такому здавалось замороженому  шляху до “щасливого союзу”.

Хоч як би я не була зневірена у справах верховенства, Петро Порошенко показав: всі майже 140 надважких умов, поставлених Європою, виконати можна. Серед них і антикорупційна прокуратура, і НАБУ, і НАЗК.  Звичайно, нам є ще над чим працювати. Однак після сьогоднішнього історичного для нашої країни рішення, мотивація до роботи у кожного з нас має бути абсолютно інша. Адже ми маємо реформовані структури і спрощення адмінпослуг в ЦНАПі, нову поліцію з величезним кредитом довіри, багатообіцяючу децентралізацію. Але головне, що це уже не хаотичний рух, а  реальний результат політики всієї держави і активної міжнародного позиціонування персонально Президента, що помітно від деталей і до масштабних доказів довіри нам європейськими парламентарями. Це означає, що українці можуть бути ефективними в своєму державотворенні, можуть бути успішними.
На заключення зауважу, критикувати – завжди легко, та варто помічати позитивні і якісні зміни, що є рушієм країни, нашими досягненнями і досягненнями влади, в тому числі і надважливу роботу Президента. В важкий час варто об’єднувати сили та показувати -ми не здаємось на пів дорозі. Замість того, щоб звідусіль кричати #зрада, почнімо з змін у собі і підтримки людей яким ми віддали свій голос.

Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети