Безкоштовна юридична допомога
З 1 липня 2015 року сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрили двері для жителів місцевих громад у всіх регіонах України.
Місцеві центри забезпечуватимуть доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпеченим (особам, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів), учасникам бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, та ін. Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Відкритий у місті Рівненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Кавказька, 7. Звернутися до центру за допомогою зможуть мешканці не лише м. Рівного, а й м. Острога, Рівненського, Костопільського, Гощанського, Корецького, Здолбунівського та Острозького районів області, яких обслуговує цей місцевий центр.
Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Послуги адвоката оплачує держава.
Як зазначила директор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Алла Негрей є вірогідність, що не всі із громадян, які звернуться до центру, потребуватимуть саме безоплатної вторинної, а по суті, адвокатської правової допомоги задля представництва своїх інтересів у судах. Певна частина осіб потребуватиме надання правових консультацій та роз’яснень, які центр відповідно до покладених на нього завдань не надаватиме. Таку функцію надають інші спеціалізовані установи в регіонах. «Ми будемо з’ясовувати, з якою проблемою прийшла людина.
Навіть якщо вона і не є нашим клієнтом з точки зору належності до категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, або її проблема виходить за межі такої допомоги і лежить в досудовій площині, ми будемо орієнтувати та надавати інформацію про ті організації, установи, які можуть допомогти кожній конкретній людині за її зверненням. Саме тому ми активно налагоджуватимемо ефективний діалог між центром та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими комунальними установами тощо».
А відтак, громадяни, які звертатимуться до центрів, будуть зорієнтовані куди йти та що робити, аби вирішити своє питання по суті – не зважаючи на те чи потрібна їм буде саме адвокатська допомога у судовому порядку, чи вирішення їхніх питань можливе у досудовий спосіб. Для цього центри налагоджуватимуть мережеву співпрацю із усіма організаціями, які надають допомогу людям щодо захисту їхніх прав.
Ольга Мазурець
телефон Рівненського центру (097) 313-20-44.
Інформаційний партнер Центру надання безоплатної правової допомоги – портал Здолбунів CITY
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.