Безгосподарність міської влади може коштувати людям роботи


Проблема здовбицького сміттєзвалища вийшла на фінішну пряму.
Здовбичани 15 грудня на своїй сесії прийняли рішення, яким закликали Здолбунівську міську раду вжити заходів щоб привести у відповідність документи на право постійного користування землею сміттєзвалища, навести на його під’їздах лад та почати сплачувати плату за землю та екологічний збір. У відповідь міський голова вкотре відписав, що готується відповідна документація і вона буде готова у лютому-березні. Таких відписок було вже багато, тому людей черговий папірець здовбичанина Ігоря Ольшевського, який і є міським головою Здолбунова, не переконав.

Вони і надалі готові блокувати, починаючи з 11 січня дорогу на сміттєзвалище для сміттєвозів, тракторів та всіх, хто везе сміття. ДЛЯ РЕШТИ транспорту ДОРОГА буде відкрита.

Ініціаторами акції є депутати Здолбунівської районної ради, які є здовбичанами.

Хто і що зробив за ці три тижні після 15 грудня для того щоб ситуація виправилася і які є варіанти розвитку подій?

Комунальне підприємство «Здолбунівське» (директор Потапчук С.В), яке отримало у 2013 році право виготовити документацію на постійне користування землею сміттєзвалища, досі своїм правом не скористалось, що власне і призвело до виникнення ситуації із ймовірним блокуванням роботи сміттєзвалища. А якщо згадати ще і таємниче зникнення так і не придбаного сміттєвоза комунальним підприємством і появу сміттєвоза у комерційного підприємства, (ПРИДБАНИЙ за ВЛАСНІ кошти підприємства, НЕ за бюджетні) яке нині і здійснює вивіз сміття з міста та околиць, то про такий збіг обставин будь-яке комерційне підприємство має лише мріяти. Отже документи на землю досі не готові, частина землі для потенційного інвестора, який хоче займатися переробкою сміття на звалищі і зареєстрував для цього фірму у Здолбунові, теж не погоджена.

Здовбицька сільська рада. Окрім згаданого розгляду питання на сесії, новообраний сільський голова Світлана Година проводила весь час активні консультації щодо вирішення проблеми. Зустрічалась із міським головою, керівником ТОВ КП, ініціаторами перекриття звалища, санстанцією.

Здолбунівська міська рада. Міський голова активно всіх завіряє, що зробить все можливе щоб виправити ситуацію, але далі слів справи не йдуть. Які для цього причини? Каже, що забагато грошей треба з міського бюджету платити за шкоду екології та за землю. Називав цифри 100 тисяч за екологію і 400 тисяч за землю. Однак ЖОДЕН розрахунок цих цифр нікому ніколи не показував. Мало того, всі підхопили  ці цифри та їми оперують і надалі. В тому числі і активісти, що збираються перекрити трасу.

програма міського голови Здолбунова_11

(Передвибоча листівка мера 2015 року і рішення міської ради 2012 року. Все плануємо, все обіцяємо…)

На останній сесії міської ради був затверджений бюджет Здолбунова, де за пропозицією депутата Миколи Орлова до суми у 40,0 тисяч на благоустрій сміттєзвалища було додано ще 68,0 тис.грн на сплату податків після оформлення документів на нього. Депутати підтримали цю пропозицію.

Здолбунівська РДА. Голова РДА Сергій Кондрачук вніс зміни до розпорядження 2013 року, де встановив крайній термін 01 лютого для завершення робіт по оформленню землі для КП «Здолбунівське». Зустрівся із керівниками Рівненського сміттєпереробного заводу, які мають власний транспорт, контейнери, сміттєвий полігон і власне сортування сміття. Вони готові стати альтернативою існуючому підходу до питання ЗБОРУ, ВИВЕЗЕННЯ та утилізації сміття у Здолбунівському районі.

Що буде 11 січня? Здовбичани хочуть перекрити вулицю Глинську. ТОВ КП вже рознесло повідомлення своїм клієнтам про те, що в цей день сміття збиратись і вивозитись не буде. Ймовірно такі ж дії вчинили і у Квасилові, машини підприємства «Житловик-1» теж вивозять сміття до Здовбиці. Тому може статися, що і завертати в цей день не буде кого із дороги що веде на звалище.оголошення від тов кп

Що буде після 11 січня?

Варіант 1. Міський голова, КП «Здолбунівське» перестають грати у піжмурки із здовбичанами оформлюють всі необхідні документи, забезпечують благоустрій територій навколо сміттєзвалища (в’їзд, огорожа, шлагбаум, сторожка), починають сплачувати до бюджетів різних рівнів податки і платежі в т.ч до Здовбиці. У бюджеті Здолбунова закладено ВИТРАТИ на поточне утримання сміттєзвалища в сумі 108,0 тис.грн. Чи велика ця сума для міста?доки сміттєзвалище Здовбиця (2)

(До речі, у запиті міського голову просили відповісти скільки СПЛАЧЕНО за утилізацію, а він надав інформацію про те скільки НАРАХОВАНО. Чому? Дивіться в самому низу публікації відповідь…)

Ось гляньте на відповідь міського голови щодо ДОХОДІВ, які отримує місто від вивезення на нічийне благодійне сміттєзвалище сміття. 104,0 тисячі гривень. Ось вам і баланс! Після цього залишиться лише підтримувати порядок, облік і сплату платежів. Додатковими нелегальними джерелами доходів ще є відсортоване вручну на звалищі сміття, яке регулярно вивозиться і здається на пункти вторсировини. Обсяги цих доходів не відомі, проте чи не вони є тією перепоною, яка стримує постановку всього процесу на легальні рейки? Варіант 1 виглядає компромісним і досяжним. За словами міського голови щорічне утримання сміттєзвалища обходиться у 100-120 тисяч гривень, тому якщо доходи від утилізації підуть на сплату податків, то утримання звалища все рівно буде збитковим і ймовірно прийдеться зменшувати площу землі, яку треба буде брати у постійне користування.

Варіант 2. Після 1 лютого голова РДА має право надати дозвіл на виготовлення документації для інших підприємств. Наприклад, КП «Здовбицьке». Оформить землі не 10 га, а як мінімум  в половину менше, запустить інвестора для переробки сміття ще на частину землі і той же перевізник, що і нині збирає сміття буде вивозити його на звалище. Затрати на роботи по благоустрою будуть компенсовуватись тими хто привозить сміття та податками від переробки, яка віднині стане легальною. Якщо благоустрій буде «пробуксовувати», то завжди є спокуса відмовити приймати здолбунівське сміття і принаймні у здовбичан претензій не буде, а місто буде шукати свої варіанти вирішення проблеми із вивезенням відходів. Варіант 2 – підходящий для здовбичан, малоприйнятний для міста і району.

Варіант 3. В район заходить ІНШИЙ оператор збору та вивезення і утилізації сміття. Пропонує свої варіанти людям, підприємствам, місту. Укладає угоди і вивозить сміття. Йому є куди вивозити сміття – на свій полігон, що в 19 км від Здолбунова. Решта, хто із патріотичних, бізнесових, партійних чи інших причин залишаться вірними нинішньому оператору з вивезення сміття, викинути його зможуть, а от куди КП «Здолбунівське» чи ТОВ КП будуть його вивозити – див варіанти 1,2. Т.то туди, на кого буде оформлено право постійного користування землею сміттєзвалища у Здовбиці. Але, в разі втрати значної частини ринку цього бізнесу місцевим оператором, не виключено що затрати на один кубічний метр зростуть, тарифи піднімуться, потреби у такій кількості персоналу для обслуговування цього бізнесу не потрібно буде і він може бути звільнений і за іронією долі винним у цьому може стати неповороткість і консерватизм тих, хто ще вчора їм цю роботу дав. Варіант 3 – є вирішенням проблеми, що виникла, проте це потенційна втрата частини податків, робочих місць, але взамін якісніші послуги та зупинка швидкого накопичення сміття та безладу у здовбицькому урочищі.

П.С На темі здовбицького сміттєзвалища вже почали спекулювати. Так за словами члена виконкому Квасилівської селищної ради, квасилівчанам розповідають, що їм піднімають тариф на вивезення сміття через підняття тарифу на утилізацію сміття на здовбицькому сміттєзвалищі, що є не достовірною інформацією. (а може і підвищили, тільки невідомо хто і кому платитиме?)квасилів про підвищення тарифутариф квасилів (1)

До речі сам тариф у Здолбунові в 2007 році виконком розрахував унікально. До уваги економістів і бухгалтерів :) Послуги екскаватора (ЗА УГОДОЮ), зарплата двох чергових і НА ВСЕ ЦЕ нараховані 37% податків із зарплати. Цей тариф чинний і донині.доки сміттєзвалище Здовбиця (4) доки сміттєзвалище Здовбиця (5)

Попри мінімальний, давно нижче собівартості тариф, і то його за результатами ревізії ДФІ, не вдається повністю сплатити до міської казни.втрати тарифи_1 порушення тариф_2

Всі колажі – ЗСВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети