Без порозуміння Здолбунівський район розвалиться і без територіальної реформи

10 листопада на дворі, до нового бюджетного року 40 днів. Вибори минули, але державна влада і її помічники напевне не до кінця уявляли, а що ж робити тим новообраним очільникам громад та самим територіальним громадам, які вперше створилися у новому форматі. Проекти важливих законів, де лише визначається розподіл повноважень між адміністраціями і радами, порядок розподілу і приймання майна, повноваження і подальша доля тих, хто залишається в адміністраціях, джерела утримання і повноваження нових районних рад укрупнених районів…лише вносяться до ВРУ. Колись приймуться, колись розтлумачаться чи зрозуміються так як зрозуміються на місцях, а час іде.

Сільські ради і далі виконують свої бюджети, міська рада теж. До 25 листопада! проект бюджету територіальної громади має бути подано, розглянуто і схвалено виконавчим комітетом територіальної громади. Чи складуть такий бюджет ще діючі виконавчі апарати рад – центрів ТГ, чи буде він якісним, чи врахує всі НОВІ особливості у звязку із укрупненням ТГ? Думаю, що ні. Тому що НЕВІДОМО яке майно, які структури,  якими штатами увійдуть до нових ТГ, а під них і закладається фінансування.

Чи не вийде так, що відділи і установи, які нині в структурі РДА і утримуються за державний кошт до кінця року отримають вільну, або на початку нового року, а в бюджетах нових ТГ не будуть враховані? Яке майно і якій ТГ передається, чи знають про це новообрані очільники громад і депутати? Ми бачимо як воно передається на сесії райради з обмеженим доступом і навіть без участі тих голів громад кому передається. А має бути не так.

За столом, за одним столом мають сидіти всі ці дні голова РДА, голова райради і три голови нових ОТГ(ТГ) і спільно, в рамках законів і з думкою про громади, малюватися шляхи безперервності влади на всій території району, які враховують всі кроки, які не випускають з поля зору ні одну людину чи установу, ні одну позицію рухомого чи нерухомого майна.

Що є нині у нових мерів наших ТГ? НІЧОГО. Ні кабінету, ні штату, ні навіть повної легітимності, яка зявиться на перших сесіях громад, а це кінець листопада. Нагадую, 25 листопада – вже має бути прийнятий бюджет виконкомами рад, до 27.11 проект бюджету має бути переданий до місцевих рад. Все це норми Бюджетного кодексу ст.76. Ви це уявляєте? Я ні.

Хто взагалі придумав вибори в таких умовах на кінець жовтня?!

Радники офісів реформ активно надсилають листи-запрошення до навчань. А кого вчити? Структури не затверджені, контакту між новообраними мерами і апаратом рад не має. За виключенням Мізоча, де все без змін залишається. ТГ – де ПЕРЕобрали голову і ОБРАЛИ нового – це різні світи. Це потрібно враховувати.

Чим займаються нині обрані і не обрані. Обрані приймають численні дзвінки, спочатку із привітаннями, а потім із “візьми на роботу”. Впевнений, що НІХТО із “візьми на роботу” не приніс РЕЗЮМЕ, з якого можна зрозуміти, що претендент ВМІЄ робити. З аргументів популярні “я ж за вас голосувала”, “а пам’ятаєш я тобі…”, “у нас фракція два чоловіки нам треба посада”, “у нас фракція три чоловіки нам треба 10 посад і ще трохи в райраді”…Тривають перемовини щодо можливих конфігурацій в раді і не тільки в місцевій.

Є очікування і від обласної ради, від обласних пасянсів і поки що, нажаль вони суто політичні, а не від кого користі більше буде для краю. Триває змагання досі “хто кого і поглибше”, а мають сидіти вже всі за однім столом і вирішувати долю району, який припиняє свої існування. Але припинити його може суто у форматі на папері, а може і в реальності, якщо порозуміння і цивілізованої передачі влади не відбудеться в умовах напівфабрикатного законодавства.

170 кандидатів до міської ради – ваше життя не закінчилося 25 жовтня, балатуючись ви засвідчили бажання впливати на розвиток Здолбунівської ТГ, так впливайте. Організовуйтесь, допомагайте обраним, ставайте радниками у них, подавайте свої пропозиції, концепції розвитку галузі, мікрорайону, громади.

Новообраному меру бажаю на свій прапор винести заохочення активності та працелюбності мешканців. Потреб буде незліченно багато, але я би починав ремонти, підтримку, програми з тих і для тих, хто САМ перший самоорганізувався для цього.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради 5,7 скликанняВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети