Бережемося від грипу

З настанням осені традиційно зростає кількість хворих гострими респіраторними вірусними інфекціями. У вересні в ЛПЗ району з приводу захворювання на ГРВІ звернулась 761 особа, з них 63,9% становили діти до 17 років, що характерно для даного періоду року.         З жовтня розпочався епідсезон захворюваності на грип та ГРВІ 2017-2018 років, в якому очікується циркуляція штамів вірусів грипу: А/«Мічиган», A/«Гонконг» та В/«Брісбен». Два останні збудники циркулювали в Україні і минулого року, а ось А/«Мічиган» – новий штам вірусу грипу, який відрізняється великою ймовірністю виникнення ускладнень.

Найефективнішим на сьогодні заходом профілактики грипу є вакцинація. За рекомендацією ВООЗ, вакцини проти грипу проходять зміну штамового складу щороку, щоб забезпечити максимальний захист від вірусів, що очікуються саме цього сезону. Для профілактики грипу в нинішньому епідсезоні в Україні перереєстрували 4 вакцини:

– ІНФЛУВАК®, виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;

– ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;

– ДЖІСІ ФЛЮ, виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;

– ВАКСІГРИП, виробник Санофі Пастер, Франція.

Через високу ймовірність виникнення ускладнень грипу в першу чергу варто зробити щеплення особам, які відносяться до груп медичного ризику: особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин; особи віком понад 60 років. Не менш важлива вакцинація осіб із груп епідемічного ризику з високою можливістю інфікування грипом: діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади; персонал медичних закладів; персонал дошкільних, середніх та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків для громадян похилого віку тощо; робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, а також особи, що перебувають у контакті з великою кількістю людей; особи, які доглядають хворих на грип удома; вагітні.

Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, є рекомендованими, тому не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством. Кожен, хто хоче захиститися від грипу, може придбати її за власний рахунок. Звертаємось також до керівників підприємств, установ, організацій, аби ті віднайшли кошти на щеплення своїх працівників.

Рекомендуємо розпочати вакцинацію у жовтні, якщо ж такої можливості не буде, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону.

Які ж переваги надає щеплення проти грипу?

Це відсутність захворювання на грип взагалі або полегшення його перебігу, тобто уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних наслідків.   Вакцину радимо купувати в аптечній мережі безпосередньо на території закладів охорони здоров’я, щоб дотриматись вимог «холодового ланцюга». Пройти вакцинацію можна після обов’язкового огляду лікаря; у кабінеті щеплень необхідно пред’явити чек, де вказано час і дату придбання вакцини.    Для підвищення стійкості організму до дії вірусів грипу та інших ГРВІ радимо дотримуватись здорового способу життя, повноцінного сну, раціонального харчування, уникати перевтоми. Потурбуйтесь про своє здоров’я завчасно, захистіть себе та своїх близьких від грипу та його ускладнень.

Помічник лікаря-епідеміолога Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Місюра І.М.       Райінфекціоніст Ткачук Л.М.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети