Банківська лихоманка у Здолбунові

банк ФіК«А ви чули, банк Фінанси і кредит лопнув?», «А ви знаєте, що Жовтанюк пішов в райраду працювати, бо банк закривають?» – такі та подібні заяви і розмови лунали сьогодні навколо електронної скриньки, телефону ЗС.

Йдемо в банк – там справді є люди, які прийшли перепитати, дехто вже закриває рахунки. Поки керуючий у відпустці весь тягар спілкування ліг на плечі дівчат – економістів.

«Хто вам таке сказав, алло, звідки у вас така інформація..це неправда, банк працює у штатному режимі» –  чулось у телефонних розмовах спеціалістів банку.

Сидячи у Здолбунівському відділенні дуже швидко з’ясувались джерела інформації – люди приходили через дзвінки із Здолбунівського управління соцзахисту, Здолбунівського центру зайнятості, та одного із банків Здолбунова.

Технологія  створення паніки була така:

  1. Телефонні дзвінки по БАЗІ клієнтів банку ФіК із іншого банку, який має відділення у місті з пропозиціями відкрити у них рахунок для юридичної особи, оскільки банк ФіК вже скоро банкрут.
  2. Телефонні дзвінки з управління соцзахисту (нечасті, можливо просто знайомі знайомих) з пропозицією закрити соціальні рахунки у ФіК і відкрити нові у Аваль банку або Ощадбанку.
  3. Телефонні дзвінки з центру зайнятості (регулярні і масові) з пропозиціями закрити соціальні рахунки у ФіК і відкрити їх ЛИШЕ в Ощадбанку, в іншому випадку є проблема в отриманні допомоги по безробіттю. Чому лише Ощадбанк, у бухгалтерії пояснили так «Ви що не бачите, що в країні робиться, Інтернет не читаєте, цей банк скоро закриють. Ми нікого ні до чого не примушуємо, однак рекомендуємо відкрити рахунки у державному банку». На запитання відвідувачки чи є якесь розпорядження, яке офіційно можна побачити, відповіли, що у них є електронний лист, який вони показати не можуть.

У самому банку вбачають в цій ситуації змови проти банку яку почали реалізовувати одночасно, поділивши шкуру не вбитого ведмедя, т.то нинішніх клієнтів ФіК між трьома іншими банками Здолбунова. Подейкують, що існує навіть заохочення за кожного клієнта, який буде приведений в інший банк (50-75 грн за клієнта).

– Ситуація на банківському ринку і справді нестабільна, пояснює по телефону керуючий Ігор Жовтанюк. Але загрозливою ми її назвати не можемо. Так, нам зменшують денні ліміти видачі коштів в т.ч через банкомат. Раніше ми завантажували 200 тисяч, а тепер менше, проте в касі можна отримати будь-яку суму. Наприклад, допомогу одноразову з центру зайнятості 10-12 тисяч для нашого банку не є проблемою. Тому причин для паніки не бачу. Наш головний банк скоро теж очікує на державну підтримку, для цього наш засновник зробив усі необхідні кроки. Жодної угоди ні з центром зайнятості ні з управлінням ми не розривали і вони з нами теж, тому всі кошти за всіма видами виплат у нас можна і надалі отримувати, тим більше, що потрапляють гроші на карткові рахунки з яких зняти їх можна у будь-якому банкоматі будь-де.

Працівники, які телефонують  клієнтам ФіК з інших установ свої дзвінки пояснюють просто бажанням допомогти людям не потрапити в халепу зі своїми і так не великими коштами. Проте посилаються навіть на Казначейство, яке за їх словами не хоче вже перераховувати кошти на ФіК. Що справді діється на банківському ринку і хто із сторін є більш щирим покаже час. А народ у нас любить однаково і адреналін пограти із ймовірним ризиком і паніку.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети