. Банківська лихоманка у Здолбунові | Здолбунів City

Банківська лихоманка у Здолбунові

банк ФіК«А ви чули, банк Фінанси і кредит лопнув?», «А ви знаєте, що Жовтанюк пішов в райраду працювати, бо банк закривають?» – такі та подібні заяви і розмови лунали сьогодні навколо електронної скриньки, телефону ЗС.

Йдемо в банк – там справді є люди, які прийшли перепитати, дехто вже закриває рахунки. Поки керуючий у відпустці весь тягар спілкування ліг на плечі дівчат – економістів.

«Хто вам таке сказав, алло, звідки у вас така інформація..це неправда, банк працює у штатному режимі» –  чулось у телефонних розмовах спеціалістів банку.

Сидячи у Здолбунівському відділенні дуже швидко з’ясувались джерела інформації – люди приходили через дзвінки із Здолбунівського управління соцзахисту, Здолбунівського центру зайнятості, та одного із банків Здолбунова.

Технологія  створення паніки була така:

 1. Телефонні дзвінки по БАЗІ клієнтів банку ФіК із іншого банку, який має відділення у місті з пропозиціями відкрити у них рахунок для юридичної особи, оскільки банк ФіК вже скоро банкрут.
 2. Телефонні дзвінки з управління соцзахисту (нечасті, можливо просто знайомі знайомих) з пропозицією закрити соціальні рахунки у ФіК і відкрити нові у Аваль банку або Ощадбанку.
 3. Телефонні дзвінки з центру зайнятості (регулярні і масові) з пропозиціями закрити соціальні рахунки у ФіК і відкрити їх ЛИШЕ в Ощадбанку, в іншому випадку є проблема в отриманні допомоги по безробіттю. Чому лише Ощадбанк, у бухгалтерії пояснили так «Ви що не бачите, що в країні робиться, Інтернет не читаєте, цей банк скоро закриють. Ми нікого ні до чого не примушуємо, однак рекомендуємо відкрити рахунки у державному банку». На запитання відвідувачки чи є якесь розпорядження, яке офіційно можна побачити, відповіли, що у них є електронний лист, який вони показати не можуть.

У самому банку вбачають в цій ситуації змови проти банку яку почали реалізовувати одночасно, поділивши шкуру не вбитого ведмедя, т.то нинішніх клієнтів ФіК між трьома іншими банками Здолбунова. Подейкують, що існує навіть заохочення за кожного клієнта, який буде приведений в інший банк (50-75 грн за клієнта).

– Ситуація на банківському ринку і справді нестабільна, пояснює по телефону керуючий Ігор Жовтанюк. Але загрозливою ми її назвати не можемо. Так, нам зменшують денні ліміти видачі коштів в т.ч через банкомат. Раніше ми завантажували 200 тисяч, а тепер менше, проте в касі можна отримати будь-яку суму. Наприклад, допомогу одноразову з центру зайнятості 10-12 тисяч для нашого банку не є проблемою. Тому причин для паніки не бачу. Наш головний банк скоро теж очікує на державну підтримку, для цього наш засновник зробив усі необхідні кроки. Жодної угоди ні з центром зайнятості ні з управлінням ми не розривали і вони з нами теж, тому всі кошти за всіма видами виплат у нас можна і надалі отримувати, тим більше, що потрапляють гроші на карткові рахунки з яких зняти їх можна у будь-якому банкоматі будь-де.

Працівники, які телефонують  клієнтам ФіК з інших установ свої дзвінки пояснюють просто бажанням допомогти людям не потрапити в халепу зі своїми і так не великими коштами. Проте посилаються навіть на Казначейство, яке за їх словами не хоче вже перераховувати кошти на ФіК. Що справді діється на банківському ринку і хто із сторін є більш щирим покаже час. А народ у нас любить однаково і адреналін пограти із ймовірним ризиком і паніку.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Здолбунівчанин

  Це що так ЗС рекламує банк?Замовив Жовтанюк, таким чином хоче залишитись в леці керівників ФіК майстром банківської справи, навсяк випадок можливо прийдеться назад проситись.

  • Здолбунівсіті

   Та мабуть Жовтанюк радий був би щоб ні такої реклами ні такої ситуації не було.

 • buddax2

  ну просто так такі чуткі не виникають. В чиєсь замовлення не вірю. Вже у 2008 про Надра теж ніби ходили чутки про замовлення. А а ще недавно про VAB та ще низку банків, які в результаті збанкротували.

  • Здолбунівсіті

   Безумовно, тому і подивимось за розвитком ситуації. Наскільки щирі банкіри, які справи у банку і які інтереси у тих, хто обдзвонював клієнтів (начальство сказало, заробити хочеться, допомогти людям хотіли)

   • Оксана

    “начальство сказало, заробити хочеться” – ви що, з глузду з’їхали, чи тепер заради піару “справжня” журналістика не гребує відвертою брехнею ?!!! Тоді вам на лайф ньюс! Бридота яка…

    • Здолбунівсіті

     Бридота ваш коментар

 • Оксана

  Гарненька стаття! І посилання на центр зайнятості “доречне”! Чому ж автор з такою претензією на сенсацію, не розбирається у тому, що публікує, а видає “на гора” факт без коментарів? Заграв “ура-патріотизм”? Мабуть, краще центру зайнятості було перерахувати гроші на картки клієнтів, які б вони не отримали? Люди, які живуть на межі бідності, мають постраждати? А замість вдячності за вчасне попередження дзвінком з власного телефону, за свої ж гроші, ні в чому не винний працівник отримує купу лайна? Порядності вам бракує у викладенні матеріалу, панове журналісти, порядності! Завжди читала ваше видання і довіряла інформації, а зараз – сумніватись буду у кожному слові!!! Просто соромно за вас…

  • Здолбунівсіті

   Завжди читали тому що стосувались матеріали всіх крім вас, а тепер заділа вас особисто і у вас виникли сумніви в кожному слові? Так це знайома ситуація, у нас третина коментарів таких від тих хто себе впізнав. Центру зайнятості треба було самим краще звернутися офіційно до ЗМІ, банку, клієнтів і розтлумачити ситуацію, а не обдзвонювати зі своїх телефонів за свої гроші. У вас є службові і відповідні регламенти, правила і процедури. І чому пропонували відкрити рахунки лише в Ощадбанку, це теж турбота про клієнта? А як же право вибору. І чому в цій ситуації ЦЗ тепер ображені, а банку що скакати від радості, що їх ощасливили десятки людей після ваших дзвінків. Ми не претендуємо на сенсацію, а описали реальну, фактичну ситуацію яка відбувалась вчора. А від кого там ваші працівники отримали купу лайна то ви вже самі там якось розберіться.

   • Оксана

    Бачу, реальна ситуація не дуже то вас і цікавить, якщо ви вкидаєте неперевірену інформацію з надією на великі рейтинги, а ваша відповідь лише свідчить про неграмотність у розгляді та освітленні подій. Таке поняття як “інтерв’ю” чи офіційний запит для роз’яснення біля вас і поряд не було? Шкода! Ви ж, безперечно, “краще” розбираєтесь у внутрішніх регламентах кожної установи, вам добре “відомі” правила і процедури будь якої організації! Популізм не личить інформаційному виданню, але, мабуть, даремно сперечатися із людиною, яка не є професіоналом, а намагається грати на почуттях читачів за допомогою емоційної складової, а не логічних доводів. Залишилося ще правдиво написати широкому загалу, чому саме вас так зачепила буденна ситуація, і звідки ви про неї дізналися! Вистачить правдолюбства? Чи і далі будете розігрувати карту “сорока на хвості принесла”?

    • Здолбунівсіті

     Є що додати чи прокоментувати по суті-надсилайте-додамо вашу інформацію. Чим повніша і чіткіша буде картина – тим легше буде розібратися людям яких вона стосується.

     • Tatyana

      Правдолюбства не вистачає.

     • Оксана

      Повніша і чіткіша інформація збирається до публікації. А бруд до того,у кого кидають, може долетіти, а може й ні, а ваші руки вже забруднені. Інформація після публікації – це спроба виправдання, що для мене є неприпустимим у даній ситуації. Нехай вам щастить у такій нелегкій праці здобування лже-сенсацій і оперативному видаленні коментарів, що у вашу “правду” не вписуються!

     • Здолбунівсіті

      Останнє попередження і бан. Дзвінки були, підтвердження є, клієнтів у банку які посилаються на дзвінки вказаних установ бачили на свої очі і чули на власні вуха, у вашій бухгалтерії просили показати розпорядження. Про це і написано. Не було так-доведіть інше, покажіть розпорядження, згідно якого рекомендовано змінити банк, покажіть лист Казначейства, що він не приймає платежі на вказаний банк. Немає? Тоді не потрібно тут свої емоції демонструвати. Наше завдання поінформувати, а кожна із організацій має свої завдання і навряд чи в їх обовязки входить рекомендації по зміні банку. Якщо банк приховує справжню ситуацію про стан справ то ми теж про це будемо писати коли будемо мати такі підстави. Ви часто тут вживали слово чесно, так от , якщо всі в цій ситуації поступлять чесно, то а)банк завчасно повідомить своїх контрагентів і клієнтів сам б)організації на кшалт ЦЗ чи соцзахисту будуть мати офіційні розяснення готові опублікувати і застерегти або поінформувати про порядок дій в) ЗМІ зможуть довести інформацію від банків та інших установ до читачів, якщо така інформація буде не рекламною, а суспільно важливою для всіх. а поки цього немає, то основою інформації є фактично наявна картина, яка і була просто описана.

     • Оксана

      Краще в бан, а то не втримаюсь!

     • Здолбунівсіті

      :) давайте миритися

     • Оксана

      Тільки через букет квітів по пошті

     • Здолбунівсіті

      :)

  • Фінанси та Кредит

   Хочемо звернутися до всіх клієнтів нашого Банку та читачів ЗС, не будемо заперечувати, що ситуація в Банку складна, але не критична, загалом як і у решти Банків, та що говорити вже про стан і в країні! Ми співпрацюємо та у нас заключені договори з усіма державними установами ( УПФ у Здолбунівському районі, УП та СЗН; ЦЗ, ФСНВ) ;щоденно здійснюємо зарахування і виплату коштів в установлений термін. В свою чергу намагаємося іти на зустріч клієнтам, для подальшої співпраці з ВАМИ!!! Не потрібно звинувачувати ЗС в тому, що вони нас “рекламують”, оскільки Здолбунів Сіті завжди висвітлюють інформацію, яка цікавить і є актуальною для громадян нашого міста! Ми завжди оптимістично дивимося у майдутнє, чого бажаємо нашим клієнтам та жителям нашого містечка!

   • buddax2

    чи клянетеся ви попередити всіх своїх клієнтів до того, як виникне проблема у виплаті грошей їм у тій кількості, яку клієнти вимагають, а не по 1000 гривень в день, або 10 тясяч в місяць?

    Бо як я вже писав раніше, ми навчені Надра банком, Дельта банком, VAB банком та іншими.

 • Оксана

  Коментар видалений? Не можу повірити! Невже це те інтернет-видання, яке позиціонує себе “глашатаєм істини в останній інстанції”? Що, і аудіозапису немає? Не може бути! Ми ж за правду! І нічого, крім правди! Спішу вас розчарувати: зачна кількість ваших читачів вже все всигла прочитати і осмислити! Навіть прокоментувати. Навіть на інших ресурсах.

  • Здолбунівсіті

   Чудово що встигли і осмислили. Не розписуйтесь за інших хто яка інстанція, себе почитайте і послухайте. Наступний коментар не по темі – і читайте правила коментування. Ніхто з вами тут міжусобойчиків влаштовувати не буде. Або по суті статті або на кухні своїми емоціями поділитесь із близькими.

 • Фінанси та Кредит

  Посилання на Центр зайнятості іде незпроста, оскільки саме від співробітників ЦЗ пішла першою неправдива інформація щодо виплати коштів через наш Банк. Звідки і на основі чого працівники ЦЗ стверджували, що кошти зараховуватися не будуть на картки і чому мають страждати наші клієнти, адже з нашого боку жодного разу не було затримки у виплаті коштів!!! І за такий ажіотаж клієнти мають дякувати Вам? Ви змусили їх в першу чергу засумніватися у виплаті коштів, не кажучи вже про репутацію банку! І хочемо Вам повідомити, що кошти, які “ніби-то” не мали б зарахуватися, зарахувалися 04,02,2015р. у повному обсязі! Отож на майбутнє, давайте співпрацювати і ставитися один до одного з розумінням та повагою!

  • Здолбунівсіті

   Пропонуємо на цьому поставити крапку. Заклик дійсно гарний – давайте співпрацювати, ставитися одне до одного із повагою та розумінням, прозоро, по діловому але і не забуваючи що всі ми земляки. У ситуації коли комусь погано інші не можуть бути у виграші.

  • Оксана

   Немає жодних заперечень! Мова йшла про недостовірну інформацію, викладену у статті. Взяти одну подію і “обіграти” невірними домислами – це цинічно і непрофесійно. А “заробляння” грошей, які вказані у статі, – взагалі без коментарів…

  • buddax2

   прокоментуйте, будь ласка, останню ситуацію з вашим банком!

 • здолбунівчанка

  Ось сижу та читаю коментарі.Даа як легко серед людей поширити паніку, та ще й таку. Як ми гарно любимо одне одного поливати брудом, а мотім дивуємося чому у нас таке робиться в державі. Ось тут ЦЗ дуже говорить що ЗС опублікував недостовірну інформацію, адже вони теж самі перші почали її подавати шляхом телефонних здвінків до клієнтів банку. Перш ніж таке робити треба було б спочатку перевірити чи відповідає вона дійсності. Не можу зрозуміти чому люди вчепилися саме до цього банку. Так можливо в них скрутний та нелегкий час, я з цим згідна.Але чому так ніхто не роздував бучу коли влітку інші банки встановили ліміти на свої картки до 1000 а той до 500 грн.на день., в тойчас коли у банку Фінанси та кредит можна було знімати набагато більші суми, в.т.ч й з інших банків. чому коли інші банки встановлюють обмеження всі це сприймають нормально, а коли це зобили ФіК то відразу банкрот. Тут кажуть, що видають по 1000 грн на день або 10 000 грн на місяць, не скажу що від цього в захваті, але все ж краще ніж взагалі нічого або 200 грн на день як в Дельті. У всіх рано чи пізно буде обмеження.Тому що якщо люди почнуть знімати всої заощадження без обмеження, то не витримає жодний з банків, в тому числі і державний.Від цього ніхто не застрахований. Нам зараз потрібно розсудливіше ставитися до різної почутої інформації і дарма не розводити плітки, адже від цього страждаємо ми самі.

  • buddax2

   так тут проблема в тому, що ніхто вам не скаже офіційно, що банк завтра вам не зможе видати гроші від ЦЗ, дитячі або зарплату.

 • buddax2

  кількахвилинний пошук показує, що лихоманить не тільки у Здолбунові http://www.svdevelopment.com/ru/news/mainnews/itm/81011/

  Хоч трохи перевіряйте свій матеріал. Ви ж журналісти.

 • Здолбунівчанин

  Надра накрився.Люди неможуть зняти 1000 грн. пенсії чи допомоги.
  Давайте почекаємо коли ФІК накриється мідним тазом- і зновуж бідні люди пострадають. Жовтанюк я думаю давно свої депозити заніс в інший банк.
  ПІДТРИМУЮ НА ВСІ 100% ТИХ ХТО ВТІКАЄ З ЦЬОГО ТОНУЧОГО КОРАБЛЯ.

 • Здолбунівчанин

  Хочеться почути коментар ЗС стосовно колишнього банку ФІК.З пятниці ніхто нічого неможе зняти з рахунків.
  Жовтанюк підставив ЗС чи це все було домовлено?

  • Здолбунівсіті

   А як нас можна підставити? ЗС інформував, а не підписувався за когось. Є вся хронологія подій, пряма мова банкірів, їх коментарі, коментарі ЦЗ. Якщо вони не відповідають дійсності то вони і будуть відповідати за свої слова і дії. Нам звісно не байдуже що і де відбувається з гривнею, банками, але функція ЗС інформувати про все важливе, що з цим відбувається.

   • buddax2

    просто стаття виглядає так ніби ЗС викрив чиєсь замовлення і звинувачує ЦЗ та УП СЗН про створення паніки.

    • Здолбунівсіті

     Офіційного коментаря ЦЗ не було, ми офіційного не питали, нам офіційного і не надсилали. Ми ніякого замовлення не викривали, а описали події, які відбувались в місті. Добре це чи погано для людей, банку , ЦЗ чи УПСЗ але ситуація була така яка вона була. Ми її і описали. Також висловили позицію щодо того, що найкращий спосіб – це прозоре, офіційне інформування про те, що та чи інша установа вважає важливим для своїх клієнтів, а не усне переконування, а тим більше рекомендування тих чи інших банківських установ, що може виглядати як лобіювання їх інтересів.

    • Оксана

     А воно не тільки так виглядає, воно так і було написано, особливо демарш “Подейкують, що існує навіть заохочення за кожного клієнта, який буде приведений в інший банк (50-75 грн за клієнта).”

     • Здолбунівсіті

      У нас такої інформації щодо держустанов не має, є інформація про такі заохочення є у інших комерційних банків при переході до них клієнтів з іншого банку.

   • Оксана

    Перепрошую, а де був офіційний коментар ЦЗ? Наголошую: ОФІЦІЙНИЙ! Чи для ЗС це неважливо? Ваше “інформування” має бути сухим викладом подій, а не ваших домислів, інтерпретацій і емоцій!

    • Здолбунівсіті

     Сухого викладу подій вистачає – передплачуйте комунальні ЗМІ, дивіться державне телебачення.

 • Фінанси та Кредит

  Незважаючи на складність ситуації, зауважуємо дописувачу, що банк є не колишній . а діючий, зокрема і відділення в Здолбунові, вчасно (день у день) проплачуємо пенсії, сьогодні було зараховано і розпочато виплату значної суми соціальних та дитячих коштів. Вчасно відправляються і до кінця дня зараховуються на рахунки в інших банках, (в тому числі і бюджетні кошти), всі платежі прийняті на відділенні через касу банку. Продовжують діяти обмеження по виплаті та достроковому розірванню депозитів, по проплаті окремих платежів з рахунків підприємців. З купівлею- продажем долара ситуація кардинально не змінилася. Незважаючи на скасування так званого індикативного курсу і його наближення до реально діючого – 24–25 грн. за дол. , за день 09.02. жоден клієнт не звернувся з пропозицією здати валюту. Через що і продавати на обмін було нічого. З повагою до своїх клієнтів і конкурентів ФіК!

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама