Аншлаг  «інтелектуалів» у штанцях не завадив знайти компроміси на сесії міської ради

У депутата Миколи Орлова було багато роботи на цій сесії

 Політичне протистояння в місті Здолбунів навряд чи є суто політичним. Швидше це протистояння консервативного і злагодженого механізму розподілу коштів міста із небоязкими депутатами, які  проти ролі декорацій в системі координат міського голови. Тому дивуватися конфігураціям, наприклад БЮТ, Свобода, регіонали, аграрії, «інтелектуали в штанцях і бейсах» не випадає. Там у всіх свої ролі та інтереси. Комусь зі сцени говорити, хтось схеми в кабінеті придумує, хтось залякує депутатів. Депутати обласної ради, керівники політичних структур обласного рівня, місцеві та заїжджі стурбовані мешканці, навіть колишній голова РДА, який з часу своєї втечі зі Здолбунова не з’являвся на офіційних подіях, всі завітали підтримати чи просто подивитись :) на нечуване у Здолбунові – протистояння із злагодженим механізмом розподілу фінансових потоків Здолбунова.

Приходилося брати перерви і радитися

Інша конфігурація депутатського неформального об’єднання включала РПЛ, БПП, Самопоміч, Відродження, що ще раз підкреслює не стільки політичні мотиви, а швидше персональне порозуміння між цими  депутатами. До прихильників чи принаймні не опонентів цієї групи можна було віднести у сесійній залі активістів сотні самооборони, депутата облради від РПЛ з охоронцями.

Свою нейтральну позицію і функцію охорони громадського порядку виконували представники правоохоронних органів та Нацкорпусу, які теж доволі чисельним складом завітали на сесію і заявили, на відміну від всіх інших, свою позицію і роль у залі.

До початку сесії трапився черговий інцидент між присутнім на сесії громадянином та депутатом. Сюжет не так був лихо закручений як 20 вересня коли ламали ребра депутату облради відомим депутатом районної ради, який видно знайшов нарешті свою нішу у політиці.

Як результат чергова нестриманість сателітів нинішнього порядку речей в місті і чергова заява в поліцію від депутата міської ради. Тенденція так собі, якщо чесно. Не до честі організаторів сесії ні поліції, якої було достатньо щоб відреагувати і запобігти. Хоча надалі «інтелектуали у штанцях» тихенько гралися у своїх смартфонах і ховалися від камер і більше не буянили.

Затверджений порядок денний був знаком до того, що принаймні сесія розпочнеться.

Камінь спотикання минулого разу – бюджетні питання і цього разу були з виступами депутатів, поправками, пропозиціями правильного порядку розгляду.

Зокрема 500 тисяч на кільце, яке вже збудоване на замовлення департаменту ОДА, були зняті з цього обєкту. На ці півмільйони пролунали пропозиції від депутатів Гриценка, Сироти. Віддати в кожен садочок по дитячому майданчику, зробити співфінансування для лікарні на придбання нового флюрографа. Ці пропозиції представники БЮТ, Свободи, міський голова і секретар міської ради не підтримали. Всього 9 «ЗА» з потрібних 14 голосів. Компроміс знайшовся у виділенні цих коштів на ремонт вулиці Шевченка від нічного клубу і всього на 260 метрів від нього вздовж по Шевченка.

309 тисяч на досі не зрозумілий за потребою для міста міст :), який за попереднім кошторисом коштує у неповній комплектації майже 1,5 мільйони з яких вже значна частина профінансована за сприяння народного депутата з держбюджету, було запропоновано зняти з фінансування. Сумнівний поки що виходить проект де-факто. Така собі підвісна понтонна переправа, але як то кажуть на смак і колір…

Вивільнені кошти пропонується, знову таки групою депутатів, які повстали проти консерватизму і закритості в управлінні містом,  віддати на матеріальну допомогу хворим, малозабезпеченим, спортсменам (не тим, що в штанцях і бейсах), а справжнім, які честь і славу несуть для міста. Не підтримали цю пропозицію. Інші пропозиції теж не мали шансів набрати необхідну кількість голосів, адже промерська більшість, що було підтверджено і на цій сесії, більше дійсно не існує. Тому ці кошти виключили із програми і їх доля буде вирішена на наступній сесії.

Пропозиції по їх використанню у групи депутатів РПЛ, БПП, Самопоміч залишаються ті ж що і були озвучені: дітям в садочки, на допомогу чи флюрограф.

Решта питань йшли вже із меншим скрипом, хоча земельні питання, думається боляче відгукнулися тим, хто розраховував викупити по швидкому і не дорого землю. Не викупили. Можна спрогнозувати що таких питань протягом наступних пару сесій буде багатенько. Треба встигнути…

Не маючи 14 голосів, відчувалося, що міського голову обставини змушують до компромісних дій, пропозицій, формулювань. Він це і зробив.

Багато фото і відеокамер, які розраховували побачити крики, бійку і штовханину так її і не побачили у повній мірі. Єдиний випадок перед сесією і поза залою. Хоча хвилювання читалося в поглядах багатьох присутніх на сесії. І піти вона могла по різному. Лідери двох частин депутатського корпусу із хвилюванням впоралися і місто рухається далі. В пошуках глобального компромісу. Коли людей будуть чути, думку депутатів враховувати, кошти будуть прозоро витрачатися, керівники звітуватися. Кажуть є такі міста, де змогли домовитися.

Відео сюжет про сесію:

Повний запис сесії:Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети