Аналізуємо програми життя на міста на 2013 рік. ч.3
Продовжуємо аналізувати програмні документи, за якими місто буде жити у 2013 році. Користуючись пасивністю більшості громадян, депутатів, апарат управління міської ради на чолі із міським головою І.Ольшевським запропонував, а депутати затвердили, бюджет і програми розвитку на цей рік. Обговорень цих планів із громадськістю не було (власне у формі обговорень, консультацій). Хоча б із найбільш витратних позицій міського бюджету. (всі фото збільшуються)
Програма соціального захисту.. на суму 50,0 тис.грн. На диво, Програма має титулку, описані мета і завдання. Це позитивний факт, який має бути в усіх документах, які мають назву Програма.
Програма організації та проведення культурно… на суму 60,0 тис.грн. На день міста у 2013 році передбачили всього 24 тис.грн.
Програма розвитку фізичної культури та спорту на суму 20,0 тис.грн. Також містить мету і завдання. Процитуємо: Метою Програми є визначення та забезпечення реалізації заходів, спрямованих на формування в місті чіткої моделі розвитку сфери фізичної культури і спорту на демократичних та гуманістичних засадах.
Сама програма має всього два рядочки, але навіть в них «академіки з міської ради», як їх нещодавно назвали сільські голови під час презентації моделі своєї роботи у районній раді, спромоглися заплутатись. Так, в самій програмі значиться, що на свої заходи у 2013 році по 10 тисяч отримають спортивний клуб «Волинь» та команда із спортивного туризму МГО «Екстрім». У проекті виконкому була лише футбольна команда, а в бюджеті (нагадаємо, який фінансує саме програми) значиться СК “Волинь” – 15,0 тис.грн та ГО YMCA, якій виділено 5,0 тис. грн. Ось задачка з двома невідомими. Хто і яку суму отримає в результаті ТАКОГО складання програми і бюджету по спорту? Можемо прогнозувати, що СК “Волинь” олднозначно зайвою у цьому списку не буде :)
Програма забезпечення депутатської діяльності на суму 30,0 тис.грн. Найбільш грамотно складена програма. Якщо дійдуть руки до обґрунтування інших витрат, то рекомендуємо за взірець брати саме цей документ, вже схожий на Програму.
Програма земельної реформи на суму 175,0 тис.грн. Коротка але заплутана програма. Щороку зазначаються витрати на інвентаризацію земель, генплан, оцінку землі, а готових документів не видно. Ситуація, коли НЕМАЄ генерального плану забудови та розвитку міста, невідомо, які землі є, які вільні, і що на них можна робити, створює ідеальні умови для зловживань. За відсутності ВСІМ доступних вищеперерахованих документів, рішення про виділення земельної ділянки вирішуються простим голосуванням депутатів. Підстави для виділення іноді просто анекдотичні. Бо поняття “черга на земельні ділянки” не існує, а рішення колективне. Тож хто написав заяву і зумів «переконати», той і отримав землю :)
Ми запитали у запиті:
- Яка загальна вартість Інвентаризації земель міста Здолбунова, скільки вже коштів проплачено, хто є виконавцем робіт, а також копію договору із виконавцем робіт.
- Хто є виконавцем виготовлення нового генерального плану забудови міста, а також кошторис його виготовлення.
Отримали відповідь. Вона лише підтвердила наші здогадки про те, що закінчувати інвентаризацію земель в цьому місті нікому НЕ ВИГІДНО, тому досі вона і не проведена, навіть договір на її завершення не укладений. До речі, нам прислали договір, з якого зовсім не очевидно, що проводиться інвентаризація землі, зате чітко зрозуміло, що робиться топографічна зйомка для планування нової вулиці в районі гідропарку – вул. Нової-2. Кошторис для розробки нового Генерального плану складений на 120 тис.грн. Коли він стане реальністю, теж питання відкрите.
Програма фінансового забезпечення охорони громадського порядку на суму 10,0 тис.грн. Програма, прийнята на сесії, відрізняється від програми виконкомівської на 30,0 тис.грн, які мали бути використані для закупівлі відеокамер спостереження. Нагадаємо, саме на них був один із акцентів на зустрічі із начальником райвідділу Зіліцьким Ю.В. Хто не подав пропозиції, розрахунки тощо – не знаємо, але відеокамери виявились знову нікому не потрібними, як і попередні потрібні, але НІЧИЙНІ, що вже висять навпроти ЗОШ №6.
Програма підтримки комунальних підприємств, ОСББ та розвитку міста на загальну суму 1566000 грн. Ну, ніякого обґрунтування цих витрат, звичайно, в цьому документі немає. Просто перелік того, що треба купити або зробити. Наприклад, трактор МТЗ для будинкоуправління або МАЗ з грейферним обладнанням за 630 тис.грн. Можемо лише здогадуватись, що це для навантаження негабаритних вантажів та їх вивезення. Таке враження, що програма ця створилась в останній момент, адже виконком такої програми НЕ рекомендував міській раді. Була програма по будинкоуправлінню, яку чомусь назвали Програма підтримки ЖКГ, і програма по ОСББ. Ми і запитали у міської влади наступне:
- Кошторис, акт обстеження поточного ремонту пішохідних доріжок у гідропарку по вул.Шевченка, що мають ремонтуватись у 2013 році.
- Чим обґрунтована Програма підтримки ЖКГ ОСББ і виділення коштів у 2013 році на ремонті роботи в ОСББ, яким чином обирались ці ОСББ?
- Яке відношення має придбання будівельних матеріалів для виконання поточного ремонту покрівель до Програми підтримки ЖКГ КП МБУ у 2013 році?
Питання по доріжках виникло через те, що на РЕМОНТ доріжок в гідропарку передбачили 90 тис.грн (як на кілометр нової асфальтованої дороги). Після нашого запиту ЗНИКЛИ програми ОСББ, підтримки ЖКГ, тому що аргументованих відповідей на неаргументовані дії у міської ради не знайшлось. Інакше, як можна пов’язати придбання будівельних матеріалів для будинкоуправління на поточний ремонт будинків із реформуванням ЖКГ міста? Ми це пов’язуємо лише в один спосіб. Це приховане дотування збиткового підприємства за рахунок бюджетних, тобто наших коштів. Зручний спосіб безгосподарність називати Програмою реформування. Якби там було придбання комп’ютерної програми для створення системи єдиного центру розрахунків за комунальні послуги, програма створення по будинкового обліку доходів та витрат, то ми б назвали це реформуванням і дійсно виконанням програми ЖКГ міста, яка нам дуже добре відома. Замість цього з’явилась нова програма-вінегрет. Можна ще зрозуміти інвестиційні вкладення, але придбання для водоканалу і того ж будинкоуправління матеріалів, які вони своєю господарською діяльністю повинні наробляти, не в’яжеться із розвитком, а знову більше схоже на дотування. А згадувані нами доріжки, які треба було на 90,0 тисяч наремонтувати, з Програми благоустрою теж ЗНИКЛИ, проте з’явились у Програмі підтримки із формулюванням БУДІВНИЦТВО пішохідної доріжки на ті ж 90 тисяч. А щоб задовольнити інтереси новоспечених власників земельних ділянок навколо гідропарку не лише асфальтованими доріжками, передбачили ще 50 тисяч на освітлення і 200,00 тисяч гривень на будівництво МОСТА в міському гідропарку. Напевне, саме моста нам і бракувало. Особливо, якщо порівняти з 10 тисячами на благоустрій УСІХ водойм міста.
Ось такі програми, за якими жити місту у 2013-му. Бюджет міста складає 23,4 млн грн., з них загальний фонд – 16,2 млн, спеціальний – 7,2 млн.*
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.