Аналізуємо програми життя міста на 2013 рік.ч.2

Продовжуємо аналізувати програмні документи, за якими місто буде жити у 2013 році. Користуючись пасивністю більшості громадян, депутатів, апарат управління міської ради на чолі із міським головою І.Ольшевським запропонував, а депутати затвердили, бюджет і програми розвитку на цей рік. Обговорень цих планів із громадськістю не було (власне у формі обговорень, консультацій). Хоча б із найбільш витратних позицій міського бюджету. (всі фото збільшуються)

Після серії наших аналітичних матеріалів про гори сміття у Здолбунові, недосконалі контейнерні майданчики, порушення при розміщенні сміттєвих баків, депутати вирішили виділити кошти на придбання сучасного сміттєвоза, обладнання для складування сміття. Несуттєві кошти передбачені на  благоустрій водойм. У варіанті міськвиконкому було 20 тис.грн, на сесії зрізали і залишили 10,0. Знову бачимо дві потенційно корупційні позиції по 99,0 грн. Але більше всього нашу увагу привернуло ще у варіанті Програми від 24.10.12 виділення коштів на будівництво каналізаційної мережі та КНС мікрорайону «Осада» ( передбачалось 700 тисяч гривень). Серйозні витрати. А що ж то за мікрорайон “Осада”? Які вулиці до нього входять? І взагалі чи це Здолбунів? Адже це такий район, що межує із сусідніми селами Здолбунівського району, і чи не планується за міські кошти будувати каналізаційні споруди для району, а може й області? Тим більше, що у плані Рівненської області на 2013 рік «Західна брама» передбачено: реконструкція водопровідної мережі та будівництво очисних споруд  у м. Здолбунів. Щоб з’ясувати наші зауваження, чи не будуємо ми часом не своїй територіальній громаді каналізацію, звернулись із запитом до міської ради. Розкажіть, будь ласка, що ж входить до цього мікрорайону «Осада» і звідки він взагалі взявся у місті, оскільки про вулиці і провулки інформація є, а про те, що місто поділене на мікрорайони, ми чуємо вперше? Отримуємо відповідь.

У жодному документі НЕМАЄ поділу на мікрорайони, і які вулиці входять в поняття «Осада», так і залишилось без відповіді. Але це не заважає сесії приймати ОФІЦІЙНІ програми і в них зазначати НЕ ІСНУЮЧІ територіальні ділянки міста. На які планується використати величезні кошти. Після нашого запиту у фінальній версії програми із 700 тисяч залишилось 121,564 тис.грн. Чи то передумали, чи злякались – не знаємо. Але питання залишилось, можливо, прокуратура дасть на нього відповідь?

Пікантності додає ще й той факт, що РДА подала паспорт муніципальної інвестиційної програми району, в якому значиться дві позиції по водоканалу і обидві на 2013 рік. Одна позиція “Розроблення проектно-кошторисної документації та будівництво очисних споруд м.Здолбунів”, сума 296,4 тис.грн з державного та міського бюджетів та позиція “Реконструкція водопровідної мережі м.Здолбунів” на суму 3 млн 259 тис.грн з власних коштів та міського бюджету. Цікаво, цікаво. Що це за проекти, звідки на то гроші візьмуться.

Продовження незабаром. Не лінуйтесь, пишіть коментарі і власні пропозиції. Ми живемо у цьому місті, і нам вирішувати, як у ньому жити. Влада-це лише обраний нами інструмент здійснення наших побажань. Перестаньте бути декораціями для “обраних світу цього”.*



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети