Активісти проти міграційної служби: паспорт має коштувати лише 170 гривень

zak_passport25.03.2014 року постановою Київського апеляційного адміністративного суду задоволено позов активіста кампанії «стоп свавілля в паспортних столах» Олександра Гашпара. У постанові суду встановлено, що:

 1. У Державної міграційної служби України відсутнє право визначати як обов’язкову плату за бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон 120,00 грн., оскільки його вартість покривається за рахунок сплаченого державного мита – 170,00 грн.

2. У Державної міграційної служби України відсутнє право визначати як обов’язкову плату за бланк проїзного документу дитини для виїзду за кордон 24,00 грн.

3. У Державної міграційної служби України відсутнє право  вимагати як обов’язкові платежі за
надання послуг із:

3.1. оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон – 87, 15 грн.

3.2. оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон на заміну втраченого – 73,32 грн.

3.3. оформлення та видачі проїзного документа дитини для виїзду закордон–30,35 грн.

Зазначені вище послуги не мають обов’язкового характеру та надаються лише за бажанням особи, на підставі поданої неї письмової заяви.

Суд повторно константував, що сплата установленого Декретом державного мита у розмір 170,00 грн. покриває вартість витрат, пов’язаних із учиненням ДМС дій щодо видачі громадянам України закордонного паспорта на право виїзду за кордон (у тому числі й вартість бланка). Отже, вимога повторної оплати тих самих дій (послуг) на підставі іншого нормативно-правового акта є протиправною.

Постанова суду, яка прийнята відносно Державної міграційної служби України має загальнообов’язковий характер, поширюється на всю територію України та набула законної сили 25.03.2014 р.sud pasportВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети