Активістів вчили правильно планувати і впроваджувати громадські кампанії

Тренінг «Планування і впровадження ефективних громадських кампаній» для активістів Рівненщини, в тому числі субгрантерів проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», пройшов у середу, 27 квітня, в приміщенні готелю «Оптіма» в Рівному.
Активістів Здолбунівщини вчили правильно планувати і впроваджувати громадські кампанії

Так, учасники навчання вчилися шукати однодумців для реалізації своїх ініціатив і правильно планувати громадську кампанію. Зокрема, визначали проблеми і формулювали ідеї для своїх кампаній/проектів. Після цього тренер заходу, експерт зі значним досвідом практичної громадської діяльності та роботи з національними і міжнародними донорами Альона Доля розповіла, як писати мету, завдання та методи реалізації громадської кампанії, формувати графік її реалізації та планувати ресурси та бюджет. Активісти також дізналися, як визначати очікувані результати проекту, правильно проводити його моніторинг та оцінка ефективності. Ще одним важливим компонентом навчання був підбір ефективної команди і налагодження співпраці з партнерами, зацікавленими сторонами.
Активістів Здолбунівщини вчили правильно планувати і впроваджувати громадські кампанії
На практичних прикладах учасники тренінгу ознайомлювалися зі структурою проектної пропозиції і навіть виступили в ролі конкурсної комісії з оцінки конкретних заявок, що подавалися до різних донорських структур. І вже після цього терен Альоня Доля ділилася своїм досвідом щодо специфіки роботи з різними донорами, які на сьогодні пропонують свою підтримку громадським активістам для вирішення актуальних проблем в Україні.
Тренінг «Планування і впровадження ефективних громадських кампаній» був організований РОГО «Комітет виборців України» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
Активістів Здолбунівщини вчили правильно планувати і впроваджувати громадські кампанії
Крім того, нагадаємо також, що Рівненський КВУ проводить опитування громадських активістів, представників громадянського суспільства Рівненщини з метою визначення тем для можливих заходів (навчань, обмінів досвідом, публічних акцій і т.і.), які варто було б провести в 2016 році. За результатами цього дослідження планується організувати низку інших тренінгів, семінарів, обмінів досвідом, що допоможуть активістам нашого регіону успішно реалізовувати свої суспільні ідеї/ініціативи/проекти, спрямовані на вирішення актуальних питань і проблем.
Анкету можна знайти і заповнити на сайті організації.

Коментує учасник тренінгу Віталій Мороз:

Двічі за цей місяць мав змогу відвідати тренінги, що проводились Рівненською обласною громадською організацією “Комітет виборців України”. Це зовсім новий досвід для мене, адже раніше ніколи не бував на подібних заходах. І тепер розумію, що дарма. Справді це дуже цікаво та корисно. Можливо, комусь мої оцінка та думки стосовно проведення тренінгів можуть здатись мало обгрунтованими та дилетантськими, але все ж дозволю собі
висловити їх.
Найперше, що варте уваги це ПІДБІР ТЕМ для тренінгів, а також ПІДБІР ТРЕНЕРІВ. Теми дійсно актуальні та цікаві, але найголовніше затребувані – проводиться постійне опитування, за допомогою якого учасники самі можуть вибрати, або ж запропонувати тему для наступних тренінгів. Тренери, що
запрошені до участі є фахівцями у своїх сферах. Сергій Штурхецький та Альона Доля не тільки вдало висвітлювали теоретичні аспекти поставлених питань, які безумовно треба знати, а також з власного досвіду, власної практики розповідали різні надзвичайно важливі проблеми. І ось саме такі знання є найбільш цінними, бо ти їх ніде не прочитаєш, їх ніде не знайдеш самостійно. Це умовні “шишки на лобі”, які уже набили люди і тепер розповідають як краще їх уникати. А нам залишається просто проаналізувати та зробити висновки.
До речі, “про нам”. ПІДБІР УЧАСНИКІВ це ще одне питання, яке варте уваги. Учасники даних тренінгів – молоді активні люди, активісти громадських організацій з Рівного та області. Серед них були як дуже досвідчені люди, так і зовсім дозволю собі слово “зелені” (до яких власне і я теж відношусь). Але всіх нас об”єднувало бажання навчитись чогось нового, а також бажання спробувати реалізувати це на практиці. До слова, на цих тренінгах зміг налагодити зв”язок з декількома людьми, сподіваюсь на подальшу взаємну співпрацю.
Ну і останнє, на чому би я хотів зупинити свою увагу, то це ОРГАНІЗАЦІЯ ТРЕНІНГУ. Ось це те, що варто оцінити на 5! Приміщення, роздаткові матеріали, coffee-break, обід та і саме ставлення організаторів до учасників тренінгу було дуже хорошим. Таке ставлення справді підкуповує та створює позитивні враження від всього заходу. Тому окрема подяка організаторам за стараність, а також за можливість побувати на таких тренінгах в цілому.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети