Інформація надійшла електронною поштою і подана як прес-реліз однієї із сторін.
7 листопада групи молодиків спортивної статури захопили два підприємства холдингової компанії «АСТ» – зерносховище у м. Здолбунів, Рівненської обл. та сільськогосподарську базу у сел. Гоща, Хмельницької обл. Проти підприємства була застосована класична рейдерська схема: кілька десятків людей підвезли на автобусах, вони побили охоронців, застосовуючи погрози та силу, вигнали працівників з території закладів, розбили шибки, понівечили майно і заблокували вхід на підприємства меблями. Усе відбувалося за мовчазної згоди поліції, оскільки на початку конфлікту жодної реакції з боку правоохоронних органів не було.
Підприємства, які забезпечують роботою близько 1000 людей були заблоковані, а збір урожаю зупинено – працівники не мають доступу до техніки та інших необхідних ресурсів для продовження робіт. Зокрема, були нанесені збитки: вибиті двері, побиті шибки, розгерметизовано склади, де зберігалася продукція.
Директор підприємства «Акріс Агро», яке є орендатором цих об′єктів, Дмитро Немировченко наголошує на важливості дотримання норм права. «Ми використовували і будемо використовувати лише законодавчі важелі й діяти у правовій площині, – зазначив він. – Щоправда, дії поліції незрозумілі – допомоги відповідно до діючого законодавства ми не отримуємо».
Заступник директора з правових питань ТОВ «Акріс Агро», Володимир Марчук зазначає, що жодних правових підстав для вчинення таких дій не було. «Правових підстав, щоб якісь люди заходили сюди, ще й у таких спосіб, із побиттям працівників, викиданням їх на вулицю. – немає. Власник елеватора знаходиться у процедурі банкрутства, і ми використовуємо цей елеватор відповідно до укладеного договору. Жодного конфлікту із власником чи арбітражним керуючим ми не маємо», – наголошує він.
Поліція прибула на місце подій тільки за добу, вони припинили порушення громадського порядку і забрали молодиків до районного управління. Було складено акти щодо завданих збитків, зібрано показання свідків. Утім, вже за кілька годин групи із молодиками знову з’явилися біля здолбунівського елеватора.
«Ми занепокоєні можливістю повторення провокаційних дій. Сподіваємося на підтримку місцевої влади та правоохоронних органів», – говорить Володимир Марчук. За його словами, наразі люди допущені на підприємство, робота відновлена, але люди побоюються нових нападів.
З жовтня триває конфлікт із Миколою Лагуном, який вважає себе одним із власників групи підприємств, що знаходиться в процесі банкрутства. Його ім’я відоме широкому загалу завдяки скандалам щодо махінацій та рейдерських оборудок. Раніше він намагався змінити керівництво підприємства, підмінивши документи про право власності, утім, цьому вдалося запобігти. Нині проти підприємства були застосовані неправові дії з прозорими намірами – захопити активи та майно.
Трудовий колектив просить звернути увагу на те, що подібна манера ведення бізнесу, особливо у ключовій для України сільськогосподарській галузі, відлякує інвесторів та не дає розвиватися державі. Рейдерські дії мають бути належним чином оцінені, а винуватці мають бути притягнені до відповідальності. Країна змінилася, і тут не має бути місця для рейдерів із довгим «послужним» списком шахрайств, на кшталт Миколи Лагуна.
Наразі підприємство направило звернення до обласних відділів прокуратури та поліції, а також до Генеральної прокуратури України та Національної поліції, із проханням розслідувати незаконні дії проти холдингу. Співробітники та очільники компанії очікують на підтримку від місцевої влади та правоохоронних органів.
За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном поданим нижче.
AGRICULTURAL TECHNOLOGY SYSTEM