Аграрно-бютівська медицина

Сесія Здолбунівської районної ради вкотре продемонструвала, що коли не вистачає аргументів і логіки то достатньо скористатися  безвідповідальною політикою.

Рішення 1. Рекомендувати чи доручити голові Здолбунівської РДА розробити план заходів із відновлення роботи відділення Здолбунівської ЦРЛ у Мізочі. Не вдалося внести зміни до Статуту лікарні, не вдалося аудит приватний провести то вирішили що відділення відкривати і закривати зможе адміністрація? У районної ради є взагалі юристи, які такі пропозиції на сесію випускають?

План дій тут має бути короткий: 2017 рік – децентралізація і створення ОТГ, 2018 й рік визначайтесь у Мізочі скільки і яких лікарень, клубів, шкіл будувати, ремонтувати, відкривати, закривати.

Голова адміністрації на днях відвідав Мізоч. Роботи за районний і бюджетний кошт ведуться і контролюються, а от ті роботи, які по силам співфінансованими місцевими коштами і зусиллями – стоять.  То що потрібно знову на сесію винести пропозицію доручити голові РДА розробити план заходів із перенесення ринку у Мізочі?

Рішення 2. Обрання делегатів до регіональної госпітальної ради. Органу, який визначає серед іншого і таке:

Найважливіше в ході впровадження реформи фінансування галузі:

– рекомендації щодо реорганізаціїі перепрофілювання закладів, що надають стаціонарну меддопомогу в межах госпітального округу;

– визначення трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування медичних програм;

– підготовка багаторічного плану розвитку госпітального округу, що не можливо без знання діючого законодавства в галузі охорони здоров’я, напрямків реформи, практичної роботи ЛПЗ, механізмів бюджетування, навиків аналізу та моніторингу, стратегічного планування;

– пропозиції щодо призначення та звільнення керівників закладів галузі.

Обмежень формальних щодо того, хто може бути членом госпітальної ради немає. Однак є здоровий глузд. Який підказує, що легше і ефективніше із цією роботою впорається фахівець-медик або кваліфікований менеджер який опікується цим напрямком і регулярно володіє юридичними та практичними аспектами діяльності медичних установ. Серед претендентів на 2 місця від Здолбунівщини було три прізвища. Два лікарі і один хто завгодно, але не лікар і не куратор медичного напрямку.

Перед голосуванням виступив депутат від фракції Батьківщини Олександр Колінько, який послідовно не голосує за популістські рішення щодо лікарні, і він закликав депутатів від в т.ч Батьківщини підтримати включення до Госпітальної ради депутата облради від Батьківщини!!!))), головлікаря ЦРЛ. Не підтримали. Обрали 18 голосами в т.ч голосом самого кандидата заступника голови районної ради. Це професійне, виважене рішення?

Відео Ольга Ферар

Залишилося чекати в стінах ЦРЛ лише листівок “У всіх питаннях щодо медицини звертатися до члена Госпітальної ради Олександра Бухала”.

Події останніх місяців і з районній і в міській радах свідчать про те, що єдності в середовищі Батьківщини, Аграрної партії, Свободи вже немає. В міській раді змінили двох депутатів свободівці, мер втратив свою бютівську більшість, в якій не вистачає і аграрних  голосів, в районній раді бютівці одне одного закликають включати в госпітальну раду і не підтримують свого депутата облради. Хоча здавалось би де медицина, а де політика? Аграрії нехай сіють і жнивують, а медики нехай рятують і лікують в т.ч і аграріїв:)

А тим часом столичні ЗАКОНОДАВЦІ схвалили новий етап медичної реформи. І це заходи будуть обов’язкові до виконання, хоче того головлікар, голова адміністрації чи ні. В т.ч і у Мізочі. Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети