Африканська чума: застреження від спеціалістів

Шановні мешканці нашого району. У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо Африканської чуми свиней як в Україні так і в нашій області, виникла реальна загроза занесення збудника цієї хвороби на територію району.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – висококонтагіозна вірусна хвороба, яка закінчується високою летальністю. Найважливішою особливістю («підступністю») африканської чуми свиней є надзвичайно швидка зміна форм перебігу інфекції серед домашніх свиней від гострого з 100% загибеллю до хронічного і безсимптомного переносу і непередбачуваного поширення. Власне, АЧС не передається людям. Але людина може бути переносником вірусу, також збудник африканської чуми свиней може бути занесений із тваринами, сировиною та продукцією з них, кормами, супутніми об’єктами та іншими товарами, які бути в контакті з хворими тваринами. Для свиней же ця інфекція є смертельною: за 100 років існування африканської чуми вченим так і не вдалося винайти методи профілактики та лікування. Ускладнюється ситуація ще й тим, що вірус постійно мутує, тож виявити його без спеціальної експертизи вкрай важко.

Лікування хворих на африканську чуму свиней заборонене, хворі та підозрілі до захворювання тварини підлягають знищенню. Економічні збитки, заподіяні захворюванням, надзвичайно великі. За кілька діб вірус здатен знищити тисячі голів свиней. Якщо захворювання попадає у господарство або у населений пункт, вихід один – вибивати та спалювати все поголів’я. Якщо заражене м’ясо виявлять на прилавках магазину – його також необхідно утилізувати за спеціальною технологією. Більше того, дана територія оголошується зоною карантину.

Збудником АЧС є вірус, який стійкий до широкого діапазону температур. При температурі 5 градусів залишається життєздатним до семи років. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – 155 днів, копченій шинці – до 5 міс., у гною – до 3 міс.

На початковій стадії захворювання супроводжується лихоманкою (температура тіла 40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму (і лише незначний відсоток – проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить). Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), збиваються в гурти, з’являються такі ознаки як синюшність шкіри та  крововиливи. Загибель хворих тварин настає переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби.

А тому просимо Вас:

  • не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
  • жителям населених пунктів, які мають поголів’я свиней, утримувати їх в «закритому режимі», в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
  • категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;
  • при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети