Африканська чума все ще на Рівненщині

Африканська чума свиней – захворювання яке несе реальну загрозу свинарській галузі. Так, з початку цього року в Україні вже зареєстровано 122 спалахи захворювання, з них 7 випадків на території області, в т.ч 1 випадок на території нашого району та 2 випадки на території сусіднього Дубнівського району.

Африканська чума свиней – гостра контагіозна вірусна хвороба, яка характеризується гарячкою, геморагічним діатезом (крововиливами) внутрішніх органів і високою смертністю.

Збудником хвороби є вірус високої вірулентності, який дуже стійкий в зовнішньому середовищі.

До африканської чуми сприйнятливі домашні і дикі свині незалежно від віку і породи.

Свині заражаються головним чином, при поїданні кормів заражених вірусом. Зараження можливе також респіраторним шляхом, через пошкоджену шкіру і покуси заражених кліщів, що є перенощиками і резервуаром вірусу африканської чуми свиней, в організмі яких зберігається роками. Небезпечним фактором передачі збудника інфекції також є продукти забою заражених свиней. Механічно вірус можуть поширювати люди, тварини, комахи, гризуни.

Характерними ознаками захворювання є раптова загибель тварин, за відсутності клінічного прояву, підвищення температури тіла до 40,5-42ºС, зниження апетиту, в’ялість, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку, спостерігається задишка, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), параліч тазових кінцівок, синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятака та кінцівок. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Вакцинація і лікування проти даної хвороби відсутні.

У разі ігнорування вище описаних клінічних ознак хвороба може швидко поширюватися на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків, внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

При підозрі на захворювання свиней африканською чумою, раптової загибелі або виявленні трупів диких кабанів негайно повідомляйте спеціалістів державної установи ветеринарної медицини!

З метою запобігання занесення збудника хвороби необхідно: утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати відвідування господарств сторонніми людьми, вчасно проводити дезінфекцію, боротьбу з комахами, не допускати до вживання в їжу продуктів забою невідомого походження. Також забороняється вигульне утримування свиней, вимушений забій (без ветеринарного огляду), лікування хворих свиней, завезення тварин без ветеринарних документів.

Здолбунівська районна державна лікарня ветеринарної медициниВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети