Африканська чума в Гільчі 2

28.05.2018 року, у зв’язку з випадком АЧС було проведено позапланове засідання  ДНПК при райдержадміністрації та прийняте рішення № 7 від 28.05.2018 року «Про оголошення неблагополучного пункту (спалаху) щодо африканської чуми свиней, встановлення зони захисту та зони нагляду та затвердження Плану заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС у неблагополучному пункті (вогнищі) індивідуального селянського господарства с. Гільча Друга Урвенської сільської ради, зоні захисту та зоні нагляду».

Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) АЧС. Це індивідуальне господарство у с. Гільча Друга.

Зона захисту, тобто територія, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, включає все село Гільча Друга та територію, що його оточує до межі наступних населених пунктів.

Зона спостереження (нагляду) має наступні межі:

– з північної сторони до початку м.Здолбунів;

– з східної  сторони до початку с. Михайлівка Острозького району;

– з південної сторони до закінчення с. Дермань Друга;

– з західної сторони до с. Уїздці включно.

– лісові та польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР, ГО МРТ «Ліски».

(села Кунин, Уїздці, Коршів, Клопіт, Гільча Перша, Йосипівка, Урвенна, Загребля, Залісся, Лідаво, В’юнівщина, Замлинок, Дермань Перша, Дермань Друга, Здовбиця, Новомильськ, Івачкове, Миротин.)

В неблагополучному пункті (вогнищі) працювали спеціалісти районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Здолбунівської райдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ НП в Рівненській області та Урвенська сільська рада, інші. В рамках прийнятого Плану заходів проводяться відповідні заходи, а саме встановлено пост, на якому облаштовано дезбар’єр, та відповідні попереджувальні знаки. Проведені роботи з вилучення чотирьох свинних туш та трьох трупів свиней, які спалено у визначеному місці, за межами населеного пункту, та захоронено. У приміщенні хліва та на прилеглій території проведено вимушену дезінфекцію.

В зоні захисту, а саме в с. Гільча Друга, в період до 10.06.18 необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати – заборонено. Також заборонено ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті).

У зоні нагляду органам місцевого самоврядування доручено провести збори громадян у населених пунктах з проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

 

Ще раз звертаємо увагу громадян Здолбунівського району на небезпеку даного захворювання. А тому просимо Вас:

  • не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
  • жителям населених пунктів, які мають поголів’я свиней, утримувати їх в «закритому режимі», в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
  • категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;
  • при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-25-96.

 

 

Здолбунівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Рівненській областіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети