Африканська чума у Мізочі

Сьогодні, 23.01.2018 року, у зв’язку з випадком АЧС було проведено позапланове засідання  ДНПК при райдержадміністрації та прийняте рішення № 1 від 23.01.2018 року «Про заходи з недопущення поширення та ліквідації спалаху африканської чуми свиней в індивідуальному господарстві гр. П. вул. З.,  смт Мізоч Мізоцької селищної ради».

Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) АЧС. Це індивідуальне господарство гр. П. смт Мізоч.

Зона захисту, тобто територія, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, включає все селище Мізоч та територію, що його оточує до межі наступних населених пунктів.

Зона спостереження (нагляду) має наступні межі:

– на північ – до ставу у с. Глинськ;

– на схід – до початку с. Лебеді Острозького району;

– на південь – до закінчення с. Мости;

– на захід – до початку с. Острів Дубенського району);

До зони спостереження віднесено села Кунин, Уїздці, Коршів, Клопіт, Гільча Перша, Гільча Друга, Йосипівка, Урвенна, Загребля, Лідаво, В’юнівщина, Замлинок, Дермань Перша, Дермань Друга, Мізочок, Озірко, Півче, Суйми, Будераж, Святе, Новий Світ, Мости, Буща, Нова Мощаниця, Стара Мощаниця, Мала Мощаниця, Супно, Білашів, Стеблівка, Спасів, Цурків, Загора, Глинськ, Підгайне, Борщівка Перша, Борщівка Друга.

В неблагополучному пункті (вогнищі) сьогодні працюють спеціалісти районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та Здолбунівської райдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ НП в Рівненській області та ДПРП-18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Рівненській області та Мізоцька селищна рада інші. В рамках прийнятого «Плану заходів по профілактиці, недопущенню поширення та ліквідації захворювання на АЧС в епізоотичному вогнищі» проводяться відповідні заходи, а саме встановлено пост, на якому облаштовано дезбар’єр, та відповідні попереджувальні знаки. Проведені роботи з вилучення однієї свинної туші та одного трупу свині, їх спалено у визначеному місці, за межами населеного пункту, та захоронено. У приміщенні хліва та на прилеглій території проведено вимушену дезінфекцію.

В зоні захисту, а саме в смт. Мізоч, в період до 02.02.18 необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати – заборонено. Також заборонено ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті. Заборонено торгівлю на ринку в смт. Мізоч живими свинями та продуктами з них.

У зоні нагляду органам місцевого самоврядування доручено провести збори громадян у населених пунктах з проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

Ще раз звертаємо увагу громадян Здолбунівського району на небезпеку даного захворювання. А тому просимо Вас:

  • не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
  • жителям населених пунктів, які мають поголів’я свиней, утримувати їх в «закритому режимі», в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
  • категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;
  • при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-26-26.

 

Здолбунівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Рівненській областіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети